Meie hea klient Krista jagab oma hiljutisi reisimuljeid Montenegrost koos Andresega (reis toimus mais 2023):

Kui keegi oleks mulle varem kasvõi veerand sõnagagi maininud millise hingematva looduse, lustakalt tujuka ilma ja müstiliselt hea köögiga maa see Montenegro on, oleks ma juba ammu oma ägedal reisikaaslasel nööbist haaranud ning meid sinna palju varem kohale toimetanud.

Puhkus sai alguse Budva vanalinna külje all oleva 5* Avala Resort & Villas hotelli broneerimisest. Hotelli valisin mitte tema tärnide, vaid hoopiski selle mõnusa rõngasbasseini järgi, mis toredasti Aadria mere kohale end upitab.

Hotelli ette jõudes, olen aus, 5* muljet see maja oma väljanägemisega ei pakkunud, kuid sisse jõudes oli see ehe „ohoo“ efekt olemas. Hotelli fuajee oli hurmavalt hubane, lilleliselt healõhnaline, säravläikivate põrandatega ja väga, väga avar. Seal olid diivanid, mis mattusid lustakate padjakuhjade alla, kaks lifti, mis vedisid külalisi üles ja alla ning nurga taga peidus oleva veel ühe vallatu liftiga, mis viis nautlejaid randa, promenaadile ja vanalinna laiama. Hotellituba oli mõnusalt tumedates toonides, voodiga, kuhu sa sisse ära ei kadunud ja hulga suurema kui vaid kahe sammu laiuse rõduga. Restorani toidud viisid keele alla absoluutselt igal söögikorral. See rikkalik valik kukutas silmad peast ja raske oli kontrollida oma käte liigutusi, mis tahtsid igalt vaagnalt midagi haarata. Hotelli spaa oma mullivanni, basseini ja saunadega olid avatud kõikidele külalistele, tasuta ja täpselt seniks, kuni su läbipaistvalt valge naha kõik kihid olid end vett täis imenud.

Budva ise on üliarmas kuurort oma vanalinnaga, kus on tänavad kõhnadele inimestele, sest need on nii kitsad, et isegi hanekari oleks seal hanereas liiklemisega kimpus. Vanalinn oli täis tipitud suveniiripoode, meeleolukaid kohvikuid, restorane ning tänavamuusikuid. Restoranide hinnatase oli erinev: oli neid, kus sai prae kätte 20€, kus 8€ eest. Portsud olid kõikjal hiiglaslikult suured ja toitude ägedalt lohakas serveering tekitas omad muljed. Söögid olid imemaitsvad, kohaliku hõnguga ning kõik see tassiti lauda suure, lahke ja laia naeratuse saatel. Kohalik õlu ja vein olid samuti üllatavalt head. Õlle hind oli 2.50 € ja pokaal veini maksis 3€. Mitte midagi taskut tühjendavat. Pigem ahvatles ülemeelikult ahnitsema. Ka kauplustes olevad hinnad ei olnud midagi ulmelist ning isegi turult, mille hindasid peeti kallimaks, kui poodide omi, jaksas sisseoste teha.

Budvas on mõnusalt pikk rannapromenaad. See on tihedalt täis tipitud erinevaid restorane, kust on hingekosutav heita pilk merele ning nautida erinevaid imemaitsvaid mereande. Ja kui avastad, et süda ihkab merele, siis promenaadi ääres ootavad sind kohalikud merekarud oma igatsorti veesõidukitega. Heida vaid pilk nende poole ja juba leiadki end vee peal koos sillerdava päikesega lained nautimas. Kapten tüürib paadi mõnusalt vee sulina ja paadi mootori popsumise heli saatel Püha Nikolause saare koopasse, et sealt siis põiki üle lainete Sveti Stefani saarekese poole tüürida. Kui on tahtmist teha pikemaid tiire, siis enne, kui jõuad selleks soovigi avaldada, paistab teisest paadi otsast see õnn kapteni näos ning paadinina ongi juba soovitud sõidusuunda keeratud. Ning see eriti ere merepäike laotab taas oma imepehmed kiired su põskedele ning lõpuks avastad endagi näol lõputu muige.

Imeline maa on see Montenegro. Maa, mis pikutab Aadria mere rannal, kus on ükspäev hall ja tormine laine, teine päev neoonroheline tasane vee virvendus. See on maa, mida ümbritsevad salalikud mustad mäed, mis teevad oma kõrgusega pehmetesse pilvepatjadesse augud ja lubavad päikesel piiluda metsaga kaetud mägedele. Päike küünitab pilveaukudest läbi oma kiired, mis tõttavad metsaga kaetud mägede poole ning jätavad sinna oma rohelised jäljed. Seal on uhked serpentiinid, mida vallutades tahes tahtmata hakkad lapsepõlve meenutama. Seal on lummavad ja sügavad orud, mille sees on inimene punktilaadne täpike.

Sellel maal avastad pisikesi linnakesi, nagu Cetinjes, mis kunagi ammu-ammu oli Montenegro Kuningriigi pealinn. Selles linnas jalutades tekib tunne, et aeg seisab paigal oma vaiksete tänavate, suveniiripoodide ja restoranidega, kus osade laudade katteks on värvilised vakstud ja pisikeste tänavakohvikutega, kus ainult mehed oma hommikukohvi ja kangemat kraami naudivad. Kuid sel maal on ka lummavaid linnu, nagu Kotor, mis seda ümbritseva linnmüüri ja uhke vanalinnaga maalutab Kotori lahe kõige sügavamas sopis.

Sel maal on võimalik sõita serpentiini mööda üles kõrgele mäele, kust siis pisikese rongiga lasta end taas oru põhja sõidutada, lipata läbi Lipa koobastest ja mekutada Montenegro vanimas külakõrtsus kohalikku rakit, nautida kohalikku juustu ja vinnutatud liha ning hammustada kodus küpsetatud maisisaia, mida võis südamerahuga omatehtud oliiviõlis lõputult leotada.
Ja mis see Montenegrost Horvaatiassegi minna on. Ainult sutsakas mööda vallatuid mägesid, veidi praamisõitu, piiriületust ja oledki järgmisel ohh ja ahh maal. Meie käisime.
Ja kui sealgi käidud, siis pilk üle mere Itaalia kontsa poole pöörata ning unistama hakata ei ole kah mingi patt.

Kuid kõigepealt siiski soovitan siiralt sättida oma ninad südamerahuga Montenegro poole. Sealt saab kätte kõik reisivärvid, mis olemas on ja ka selle, mida isegi oodata ei oska. Seal jääb rahule nii nõudlikum reisisell kui ka seljakotimatkaja. Montenegro on tõeline pärl.

Leia endale sobiv pakett Montenegrosse meie reisiotsingu abil: https://mainortravel.ee/

 

Koguni 45% Eesti elanikest plaanib sel aastal puhkusereisi välismaale, selgus aprillis Norstati poolt läbi viidud uuringust.

“Soov maailma näha on seda suurem, et viimasel paaril aastal on reisimine pandeemia tõttu olnud tugevalt raskendatud,” kommenteeris küsitlustulemusi uuringufirma Norstat Eesti juht Evelin Pae, kelle sõnul selgus küsitlusest veel, et koroonapandeemia tõttu on vähemalt ühe kavandatud välisreisi pidanud ära jätma 51% Eesti elanikest.

Tänasest hakkas kehtima uus EL määrus, mis kehtestab esmase vaktsineerimiskuuri EL digitõendi kehtivusajaks 9 kuud reisimise puhul (http://data.europa.eu/eli/reg_del/2021/2288/oj) ja kohaldub kogu EL-is ühtemoodi. Seega võib inimene reisimisel kindel olla, et tõendit aktsepteeritakse 9 kuud.

Palju on aga küsimusi teemal, et on kuuldud, et ühes või teises riigis kehtib tõend mingi muu aja seetõttu pole päris selge, mida uus määrus tähendab.

Alates 21.01.2022 hakkavad Rootsi reisimisel kehtima uued ja leebemad reeglid

Rootsi ei pea enam vaktsineeritud reisijaid ohuks, kes võiks suurendada koroonaviiruse omikron-tüve levikut riigis. Sel põhjusel ei peeta enam proportsionaalseks meetmeks nõuda vaktsineeritud reisijatelt riiki saabudes koroonatesti tegemist. Rootsi valitsus on otsustanud naasta enne 28. detsembrit 2021 kehtinud sissesõidupiirangute juurde.

Itaalia

Ajavahemikul 10.01-31.03.2022 peavad kõik reisijad alates 12. eluaastast esitama hotellides (ka hotelli sisseregistreerimisel), restoranides, ühistranspordis, suusatõstukites ja mitmetes teistes avalikes kohtades sisenemisel SUPER GREEN PASS‘i, mis antakse reisijatele, kes on:

Kui oled lähiajal reisimas Itaaliasse ning soovid einestada mõnes õdusas restoranis või tutvuda ajalooga mõnes muuseumis, siis tuleb valmis olla ELi digitaalse covid-tõendi näitamiseks.

Et takistada koroonaviiruse levikut avalikes kohtades, on Itaalia valitsus kiitnud heaks määruse, mis kohustab alates 6. augustist 2021 kasutama ELi vaktsineerimistõendit või nn “rohelist passi”, mille abil tõendada Covid-19 vastu vaktsineerimist, läbipõdemist või negatiivset testitulemust.

Alates 6. augustist 2021 on kohustuslik 12-aastastel ja vanematel esitada COVID digitõend või viimase 48h jooksul tehtud negatiivne testitulemus järgmistes kohtades:

Apple Wallet on käepärane rakendus pardakaartide, kinopiletite jms hoidmiseks. Aga kas teadsid, et reisile minnes saad koos pardakaardiga selles samas äpis hoida ka oma digitaalset vaktsineerimistõendit?

Euroopa Liidu COVIDi digitõendi Apple Walletisse salvestamiseks toimi järgnevalt:

Šveitsi suurim lennufirma Swiss International Air Lines (SWISS) alustab 25. juunist Tallinnasse lendamist, et teenindada lende marsruudil Tallinn – Zürich – Tallinn.

Esialgse lennuplaani alusel toimuvad lennud kaks korda nädalas, reedel ja pühapäeval. Lennupileteid Tallinnast Zürichisse, majutust ja muid kohapealseid reisiteenuseid on võimalik broneerida Mainor Traveli reisikonsultandi kaudu – kirjuta oma reisisoovist info@mainortravel.ee.

Alates 31. märtsist peab Riia lennujaamas ümberistuvatel transiitreisijatel olema ette näidata negatiivne COVID-19 PCR-testi tulemus.

Kui siiani ei nõutud negatiivset COVID-19 PCR testi Lätit läbivatelt transiitreisijatelt, siis alates 31.03.2021 peab ka Riia lennujaamas ümberistuvatel reisijatel olema ette näidata negatiivne COVID-19 PCR-testi tulemus, mis ei ole vanem kui 72 tundi enne väljumist.

Välja arvatud:

 • alla 11-aastased lapsed;
 • reisijad, kes on COVID-19 läbi põdenud (peavad esitama tõendi, et reisija ei ole nakkusohtlik);
 • reisilennuki meeskond;
 • rahvusvahelise transpordi valdkonna töötajad, kellel on kehtiv tõend;
 • laevale minevad või sealt tulevad meremehed;
 • valitsustöötajad või diplomaadid ja nende pered;
 • riiklike ametiasutuste kutsutud isikud. Lisateave.

Täpsem info on leitav airBalticu kodulehelt.

Erinevaid reisikindlustuse pakkujaid on turul palju, kuid nende hinnad ja tingimused võivad erineda kui öö ja päev.

Praegusel ajal reisides tuleks aga reisikindlustuse valikul olla eriti tähelepanelik ning tutvuda kõikide tingimustega, et teha enda jaoks õige valik. Hea uudisena oleme Mainor Travelis suure osa sellest tööst juba ära teinud ning julgustame oma kliente sõlmima Salva reisikindlustuse. Reisikindlustuse soovitame soetada juba koos reisibroneeringuga Mainor Traveli reisikonsultandilt.

Turvaline reisimine on võimalik ainult vastutustundlike teenuse osutajate ja vastutustundlike klientide koostöös.

Vastutustundlikud reisiettevõtted jälgivad pidevalt turvaliseks reisimiseks kehtestatud nõudeid ja teevad kõik endast oleneva, et vahendada kogu reisiteekonna vältel vaid kontrollitud ja kehtestatud nõudeid täitvate partnerite teenuseid.

Koroonaviiruse haiguse COVID-19 levik on aktuaalne ning tekitab küsimusi reisimise osas neil, kes veel reisiplaane teevad ning neil, kel on puhkusereis või töölähetus juba planeeritud või alanud.

Üldist infot iga riigi kohta saab Välisministeeriumi portaalist Reisi Targalt. Tasub siiski arvesse võtta, et sealne info ei pruugi alati olla täielik või ajakohane, mistõttu soovitame täpsema info saamiseks pöörduda sihtriigi välisesinduse või välisriigi pädevate ametiasutuste (veebilehtede) poole.

Sihtriiki sisenemise ja seal viibimise tingimuste järgimine on iga reisija vastutus.


Mainor Traveli soovitused vastutustundlikuks ja edukaks reisimiseks

 1. Vii end kurssi võimalike reisipiirangutega. Uuri usaldusväärsetest allikatest sihtriiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi.
 2. Osta oma reis usaldusväärsest kodumaisest reisibüroost. Mainor Travel on vanim reisibüroo Eestis ning pakub ka kvaliteetset järelteenindust, mida enamikest välismaistest online-portaalidest ei saa.
 3. Vaata sihtriigi nakatumiskordajat ning arvesta võimalusega, et tagasi tulles tuleb jääda eneseisolatsiooni.
 4. Kui su reis kulgeb transiidina läbi mitme riigi, siis uuri, kas nendes riikides kehtivad nõuded mõjutavad ka sind kui transiitreisijat.
 5. Sõlmi reisikindlustus, mis katab COVID-19-st põhjustatud ettenägematud kulud. Praegu ei ole aeg reisikindlustuse pealt kokku hoidmiseks. Just sulle sobiliku COVID-19 kattega reisikindlustuse saad muretult osta koos pakettreisiga/lennupiletitega Mainor Travelist.
 6. Veendu, et teed enne reisi just sellise koroonaviiruse testi, mida sihtriik nõuab ning oled valmis seda vastavalt sihtriigi tingimustele tõendama.
 7. Broneeri aeg koroonaviiruse testiks ning lase ennast testida ka siis, kui tead, et sihtriik selleks hetkel ei kohusta. Vastav nõue võib tekkida ootamatult ebasobival ajal (näiteks juba lennujaama sõites) või lennumarsruudi muutumisel. Nii oled ka kindel, et ei sea teisi reisijaid ohtu.
 8. Pane tähele, et negatiivset koroonaviiruse testi võivad nõuda ka lennu- ja laevafirmad (isegi siis kui riik seda ei nõua) – ka reisilt tagasi tulles. Uuri juba enne reisi algust, kus saaksid vajadusel reisil olles koroonatesti teha.
 9. Asukohariigis järgi kohalike ametivõimude juhiseid ning hoia end kursis võimalike uute piirangutega.
 10. Väldi rahvarohkeid üritusi ning hoia teiste inimestega distantsi.
 11. Suhtu tõsiselt maski kandmisesse seal, kus see on kohustuslik. Uuringud on näidanud, et nõuetekohane maski kandmine vähendab haigestumise riski 50-85%.
 12. Desinfitseeri käed pärast üldkasutatavate pindade katsumist.
 13. Maksa kaardi või mobiiliga (Apple Pay, Google Pay). Kaardiga maksmine on oluliselt lihtsam ja turvalisem vähendades otsest kontakti, mis sularahaga arveldades kaasneb.
 14. Lae alla kohalik koroonaviiruse äpp.
 15. Registreeri oma reis Reisi Targalt lehel, et saada infot võimaliku kriisiolukorra tekkimisel.
 16. Reisilt naastes täida Terviseameti iseteeninduses piiriületaja deklaratsioon.
 17. Reisilt naastes tee koroonaviiruse test. Testi tegemine on Eesti kodanikele ja elanikele tasuta.
 18. Reisilt naastes järgi rangelt sulle kehtivaid (eneseisolatsiooni) reegleid. Halva enesetunde või haigusnähtude korral võta koheselt ühendust oma perearstiga.

Juhime erilist tähelepanu sellele, et iga riik võib lühikese etteteatamisajaga muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Seetõttu soovitame ka reisil olles jälgida ametlikke infokanaleid ning vältimatute küsimuste korral pöörduda reisikonsultandi, saatkonna või välisriigi pädevate ametiasutuste poole.


Kui Sul on küsimusi oma reisi kohta, siis võta esimesel võimalusel ühendust oma reisikonsultandiga või kirjuta info@mainortravel.ee

NB! Sellel leheküljel esitatud teavet tuleb võtta kui üldist suunanäitajat vastutustundlikuks reisimiseks. Sinu sihtriigis või reisi ajal võivad kehtida spetsiifilised reeglid ja piirangud, mida ülaltoodud soovituste seas ei leidu. Iga reisija kohtustus on vahetult enne reisi ja reisi jooksul olla kursis kõikide oma reisi puudutavate nõuetega ning nendest kinni pidada.

Läti lennufirma airBaltic on sõlminud koostöölepingu Saksamaa lennufirmaga Lufthansa, mis võimaldab alates 28. märtsist 2021 pakkuda mugavamaid ühendusi Euroopa erinevate sihtkohtadega.

Tänu Lufthansaga sõlmitud codeshare lepingule on lisaks airBalticu otselendude broneerimisele Saksamaale nüüd ka mugavad jätkulennud Frankfurdi ja Müncheni kaudu teistesse Saksamaa linnadesse nagu Hannover, Köln, Dresden. Koostöös Lufthansaga on pakkuda lende ka erinevatesse sihtkohtadesse Lõuna-Euroopas ja Balkanil.

Broneerides jätkulennud Lufthansa või mõne teise airBalticu partnerlennufirmaga, saab reisikonsultant Sulle pakkuda kahte piletiliiki:

GREEN classic, mis sisaldab registreeritud pagasit, istekoha valikut ja tasuta lennukuupäeva muutmist, ning
BUSINESS, mis sisaldab kõiki lisateenuseid ja tipptasemel pardateenust.

Ümberistumisega lennupilet tagab, et mõlemad lennufirmad võtavad vastutuse reisija sihtkohta toimetamise eest, seega pole vaja muretseda võimalike hilinemiste ega pagasi ühelt lennult teisele üleviimise pärast.

Osta lennupiletid muretult ja turvaliselt Mainor Travelist. Kirjuta oma reisisoovist info@mainortravel.ee või helista lisainfo saamiseks 611 7000.

Info võib olla aegunud. Küsi reisivõimalusi ja pakkumist info@mainortravel.ee – meie reisikonsultandid aitavad sind!


Ajal, mil riigid on võtnud õppust koroonaviiruse esimesest lainest, avab järjest enam riike oma uksed turistidele. Sellega seoses tekib paljudel reisisõpradel õigustatud küsimus:

“Kuhu on võimalik lähiajal reisida?”

Mis muutub reisimise ja eneseisolatsiooniga 1. septembril 2020?

Kui oled käinud reisil, kus COVID-19 nakatumiskordaja on üle lubatud normi, siis alates 1. septembrist on võimalik ka sellistest riskiriikidest Eestisse saabumisel minna tagasi tööle, kui see on vältimatult vajalik.

Riskiriigid on riigid, mille nakatumiskordaja on üle 16 (st nakatub rohkem kui 16 inimest 100 000 inimese kohta) ning mis on nimekirjas märgitud punasega. Samuti ka riigid, mida pole nimekirjades eraldi mainitud. Riikide nimekiri on siin: https://vm.ee/et/teave-riikide-ja-karantiininouete-kohta-euroopast-saabujatele.

Et pärast riskiriiki toimunud välisreisi tavapärasesse elurütmi naasta, tuleb toimida järgnevalt:

Airbaltic teatas 14. mail oma koostööpartneritele, et jätkab 18. mail otselendudega Tallinnast. Esimesed sihtkohad, kuhu esialgu saab taas otselennuga reisida, on Amsterdam, Kopenhaagen, Oslo ja alates 25. maist ka Vilnius.

Amsterdami ja Vilniusse saab airBalticuga iga päev, Kopenhaagenisse 3 korda nädalas (E, K, R) ja Oslosse 2 korda nädalas (N ja P).

AirBaltic kinnitab, et nende töötajate, reisijate ja ühiskonna üldine ohutus ja hea tervis on prioriteet number üks. Seetõttu varustatakse kõik reisijad näomaskide ja desinfitseerivate salvrätikutega.

Täpse lennuplaani ja taasavatavate lennuliinide piletiinfo saad meie reisikonsultandilt aadressil info@mainortravel.ee.

Reisijad, kes teevad uue lennupileti broneeringu kuni 31. maini, saavad muuta reisikuupäeva ühe korra tasuta.

Kuigi 2020/2021 hooaja suusareisideni on veel tükk maad aega, siis hoolitseme juba praegu selle eest, et meie kliendid saaksid suusarõõme nautida kõige paremates kuurortides ning hea asukohaga ja kõrgelt hinnatud hotellides. Oleme suusareiside korraldamisega tegelenud juba viimased 30 aastat ning saame uhkusega öelda, et oleme selle valdkonna ühed kogenuimad Eestis.

Hea reisikorralduse juurde käib ka klientide soovide kaardistamine. Seetõttu soovime Mainor Traveli praeguste ja tulevaste suusasõprade käest küsida, millal ja millistesse suusasihtkohtadesse nemad kõige meelsamini reisiks.

Oleme valikusse toonud mõned kuupäevad ning võimalikud sihtkohad ja et hääletamine läheks ladusamalt, kingime ühele õnnelikule Mainor Traveli suusareiside 100 € sooduskupongi! Suusareiside nimekirja leiad juba õige pea meie suusareiside kalendrist.

Kuigi turismisektor tervikuna on koroonaviiruse leviku tõttu väga raskelt pihta saanud, siis tuli taas tõdeda, et need, kes on soetanud oma lennupiletid ja muud reisiteenused reisibüroo vahendusel mitte iseseisvalt online kanalitest, said need kiiresti ja mugavalt oma reisikonsultandi abiga ringi muuta või tühistada. Reisibüroodel on oma partneritega tavaklientidele mõeldud klienditoeliinide asemel suhtlemiseks hoopis teised kontaktid ja kanalid ning seetõttu on infovahetus kiire ja probleemide lahendamine operatiivne.

Kui koolitusreisidest räägitakse, siis tihti arvatakse, et see tähendab vaid seda, et sõidetakse kollektiiviga välismaale, istutakse konverentsisaalis ning siis keegi tuleb koolitama. Et sellist ühepoolset arvamust meie koolitusreisidest ei tekiks, siis räägime Mainor Travelis meelsamini erialareisidest, õppereisidest ja huvialareisidest.

Sellistel reisidel näed, kuidas elavad ja töötavad Sinu kolleegid teisel pool maakera ning saad inspiratsiooni, motivatsiooni ja uusi valdkonnasiseseid kontakte. Seejuures jääb alles võimalus ka vaba aja veetmiseks, et näha, mida põnevat valitud sihtriik veel pakub.

🎞 Vaata videost, mida kujutab endast üks õppereis ning millist kasu ja kogemust saad just Sinu huvidele ja soovidele korraldatud erialareisilt, mida pole üheski reisikataloogis!

Igipõline küsimus reisimise juures: sihtkoht on valitud, aga kuidas küll sinna kohale jõuda? Kas võtta mõne reisibüroo kaudu reisikorraldaja pakettreis või minna omal käel ja vastutusel?

Kui vaadata iga inimese ootusi reisile, siis päris ühest vastust sellele küsimusele on raske anda. Nii palju kui on inimesi, on ka erinevaid eelistusi, mis kaalukausil suuremat või vähemat rolli mängivad. Millised on aga ühe või teise variandi eelised? Mis on aga puudused? Kas on olemas ka kolmas variant?

Nagu iga teise asjaga on võtmesõnaks põhjalik eeltöö. Esmalt mõtle, mida sa sellelt reisilt ootad? Suusareis pakub hoopis teistlaadse kogemuse kui talvine rannapuhkus. Mägede õhk, päike, laiad ja lõputa suusanõlvad, eriline tunne, mida saab kogeda vaid ülalpool pilvi mäetipus olles. Muidugi ka meeleolukas after-ski, millest kõik suusareisilt tulnud õhinal räägivad.

Sa oled seadnud omale eesmärgiks hellitada end reisil rohkem kui kunagi varem, kuid ei soovi ülemäära kulutada – teisisõnu otsid natuke luksust taskukohase hinnaga. Trendid on muutunud ning tänapäeval ei tähenda luksuslik puhkusereis enam kaugelt ainult ööbimist ülikallites 6*-hotellides, udupeeneid spaaprotseduure ja 1000-euroseid õhtusööke, vaid hoopis rikastavat reisikogemust, mis on loodud täpselt Sinu isiklikke eelistusi arvestades ning mis pakuvad naudingut, avardavad silmaringi ja panevad sind väärtustama kogu Su ümbrust ning reisil veedetud aega.

Olgu Sul ees lühipuhkus mõnes põnevas ja ajaloolises Euroopa linnakeses või lõõgastav päikesereis hinnatud kuurordis – reisikava koostamine on alati paras ettevõtmine. Selle teeb omakorda keerulisemaks ette seatud eelarve ja soov selle piires endale ka natuke luksust lubada. Muidugi oleks kõik väga lihtne, kui saaksime reisil piiramatult kulutada, kuid vaid vähestel on selline võimalus.

Paljudele tähendab ainuüksi sõna “luksus” midagi hirmkallist ja kättesaamatut (eriti siis, kui räägime reisimisest), kuid see ei pea alati nii olema – vähemalt mitte küündima tuhandete eurodeni. Mis on aga need asjad, mis muudavad reisi luksuslikuks ja kas seda saaks ka igaüks endale lubada?

Korea Vabariik (eestlastele tuntud ka kui Lõuna-Korea) on imeilus ja tõeliselt eksootiline idamaa riik, kus avastamist ning tutvumist kohaliku kultuuri ja kombestikuga, looduse, kireva linnaelu, vaatamisväärsuste ja köögiga jagub nädalateks kui mitte kauemaks.

Paljud meist kipuvad reisile minnes kaasa pakkima kõikvõimalikke asju, et olla valmis igaks elujuhtumiks. Samas võime teinekord ka avastada, et mõnda neist ei võtnud me kordagi kohvrist välja ning hõivasime sellega väärtuslikku pagasiruumi ja -kilosid. Samas on ka esemeid, mida reisiblogides on soovitatud kaasa võtta, kuid pigem võiks seda mitte teha. Millised on need asjad, mida järgmisele reisile minnes pigem koju jätta?

Sa oled kindlasti põnevil! Peagi võtad ette oma esimese pikema reisi välismaale ning kõhus lendavad liblikad. Olenemata sellest, kas see on Sinu esimene reis, või oled juba kogenud reisisell, siis aeg-ajalt teeme me kõik vigu, mis võivad kergemal juhul takistada reisist parima elamuse saamist ning halvimal juhul tekitada peavalu või rikkuda terve reisi.

Hea uudis on see, et vaid vähese planeerimisega õnnestub enamikke katsumusi ära hoida. Seetõttu soovime Sinuga jagada 10 levinumat viga, mida reisile minnes tehakse ja soovitusi nende vältimiseks.

Eestlasi on raske kruiisiusku pöörata, sest tihti samastatakse kruiisireisi Helsingi ja Stockholmi laevareisiga või parvlaevasõiduga Eestimaa saartele. Miski ei saa olla ehtsast kruiisikogemusest kaugemal. Allpool mõned müüdid ja seejärel näpunäited, mis aitavad õnnestunud kruiisireisile kaasa.

Vahel viivad rännuteed meid paikadesse, mis ühe hetkega jäägitult meie südame võidavad. Lõuna-Aafrika, see vikerkaarevärviline kaunitar, ei jäta võimalust endasse mitte armuda. Võrratu loodus, sõbralikud ja soojad inimesed, maitsev toit ja kvaliteetsed veinid – mida veel tahta!

Mis teeb Lõuna-Aafrika nii vastupandamatuks? Kuidas kirjeldada kirjeldamatut? Allpool vaid killukesed sellest imelisest maast ehk mida tasub Lõuna-Aafrikat avastades silmas pidada ja mida tuleks reisikavasse kindlasti mahutada.