Kuigi turismisektor tervikuna on koroonaviiruse leviku tõttu väga raskelt pihta saanud, siis tuli taas tõdeda, et need, kes on soetanud oma lennupiletid ja muud reisiteenused reisibüroo vahendusel mitte iseseisvalt online kanalitest, said need kiiresti ja mugavalt oma reisikonsultandi abiga ringi muuta või tühistada. Reisibüroodel on oma partneritega tavaklientidele mõeldud klienditoeliinide asemel suhtlemiseks hoopis teised kontaktid ja kanalid ning seetõttu on infovahetus kiire ja probleemide lahendamine operatiivne.

Mida õppisime käesolevast kriisist?

 1. Ostes reisiteenused reisibüroost, on Sul professionaalne ja personaalne tugi probleemide lahendamisel. Need, kes ostsid reisiteenuse mõne reisibüroo vahendusel, said tõenäoliselt oma reisiküsimustele kiiremini ja mugavamalt e-posti või telefoni teel vastused, kui need, kes pidid tundide kaupa helpdeski järjekorras ootama, närve kulutama ja internetist leitud infokilde kokku panema. Kahjuks ootavad paljud iseseisvalt reisida otsustanud inimesed vastust oma hotellilt või lennufirmalt siiamaani.
  ..
 2. Reisikindlustus on tungivalt soovitatav osta samal ajal mil ostad reisi. COVID-19 haiguspuhanguga vallandunud kriis pani ka kindlustusfirmad tegutsema ning kui algul oli koroonaviiruse tõttu jäänud reisi ärajäämine teatud tingimustel veel kindlustusjuhtum, siis õige varsti neid reegleid muudeti. Juhtus see, et inimesed, kes õigel ajal omale reisikindlustust ei ostnud (soovituslikult reisi ostmise hetkel), jäid vajaliku lisakaitseta. Ei aidanud paraku ka pankade poolt pakutav krediitkaardiga kaasnev soodne reisikindlustus.
  .
  Ostes pakettreisi, lennupiletid või muu reisiteenuse reisibüroost, küsib reisikonsultant tihti ka reisikindlustuse olemasolu ja/või reisikindlustuse vormistamise soovi. Tea, et reisikonsultandil võib olla kümneid aastaid reisiteenuste vahendamise kogemust ning teab seetõttu täpselt, millist poliisi Sulle soovitada. See on tema huvides, sest iga reisikonsultant seisab selle eest, et Sinu reis sujuks meeldivalt ning tõrgeteta.
  .
 3. Ära usu kõike, mida Sulle võõras Jüri või Mari jagab Facebooki reisigruppides. Kuigi palju jagatakse ka täiesti adekvaatset ja kasulikku infot, siis kriitilise tähtsusega info tuleks siiski endal usaldusväärsest infoallikuast üle kontrollida, enne kui mingeid otsuseid tegema asud. Nendeks on näiteks Välisministeeriumi koduleht, Välisministeeriumi Reisi Targalt portaal, ning sihtriigi ametlikud infokanalid. Tasub siinkohal mainida, et ka Väliministeerium soovitab tagasilennuks leida lahenduse mõne reisibüroo abiga.
  .
 4. Võta kuulda ametiasutuste tungivaid soovitusi. Eriti neid, mis kutsuvad üles välisriigist koju tulema ajal, mil mugavaid tagasilennuvõimalusi võib igal järgneval päeval järjest vähemaks jääda. Välisriigis piiri taha või karantiini teadmatuks ajaks kinni jääda ei ole ka kõige ekstreemsemale reisisellile meeldiv kogemus. Kahjuks jäid nii mõnedki reisijad korduvatest üleskutsetest hoolimata pigem äraootavale seisukohale. Kui pakettreisi ostnud reisijatele on andnud reisikorraldaja kinnituse, et toob nad igal juhul koju, siis iseseisvalt rändajad olid sellisest lõksu jäämise ohust veelgi rohkem mõjutatud.

Eks tagantjärgi oleme me kõik targemad – ka reisibürood. Seetõttu, kui olukord reisimaailmas taas normaliseerub, soovitame Sul reisi planeerida koostöös mõne tuntud reisibürooga. (Individuaal)reisi võimalusi näiteks järgmiseks aastaks võid uurida juba praegu – kirjuta oma soovist info@mainortravel.ee.

Olgem terved ja reisigem turvaliselt!

Koroonaviiruse haiguse COVID-19 levik on aktuaalne ning tekitab küsimusi reisimise osas neil, kes veel reisiplaane teevad ning neil, kel on puhkusereis või töölähetus juba planeeritud.

Infot iga riigi kohta saab välisministeeriumi Reisi Targalt portaalist sisestades otsingusse soovitud sihtriik (nt Itaalia). Mainor Travel soovitab lühiajalise välisriigis viibimise puhul kindlasti registreerida oma reis, et tagada kriisiolukorra tekkimisel konsulaarkaitse ja -abi.

Statistikateateid haiguse leviku kohta leiab Terviseameti koroonaviiruse haiguse COVID-19 teabelehelt.
Koroonaviiruse info välisministeeriumi kodulehel: https://reisitargalt.vm.ee/koroonaviirus/

Kui koolitusreisidest räägitakse, siis tihti arvatakse, et see tähendab vaid seda, et sõidetakse kollektiiviga välismaale, istutakse konverentsisaalis ning siis keegi tuleb koolitama. Et sellist ühepoolset arvamust meie koolitusreisidest ei tekiks, siis räägime Mainor Travelis meelsamini erialareisidest, õppereisidest ja huvialareisidest.

Sellistel reisidel näed, kuidas elavad ja töötavad Sinu kolleegid teisel pool maakera ning saad inspiratsiooni, motivatsiooni ja uusi valdkonnasiseseid kontakte. Seejuures jääb alles võimalus ka vaba aja veetmiseks, et näha, mida põnevat valitud sihtriik veel pakub.

🎞 Vaata videost, mida kujutab endast üks õppereis ning millist kasu ja kogemust saad just Sinu huvidele ja soovidele korraldatud erialareisilt, mida pole üheski reisikataloogis!

Igipõline küsimus reisimise juures: sihtkoht on valitud, aga kuidas küll sinna kohale jõuda? Kas võtta mõne reisibüroo kaudu reisikorraldaja pakettreis või minna omal käel ja vastutusel?

Kui vaadata iga inimese ootusi reisile, siis päris ühest vastust sellele küsimusele on raske anda. Nii palju kui on inimesi, on ka erinevaid eelistusi, mis kaalukausil suuremat või vähemat rolli mängivad. Millised on aga ühe või teise variandi eelised? Mis on aga puudused? Kas on olemas ka kolmas variant?

Nagu iga teise asjaga on võtmesõnaks põhjalik eeltöö. Esmalt mõtle, mida sa sellelt reisilt ootad? Suusareis pakub hoopis teistlaadse kogemuse kui talvine rannapuhkus. Mägede õhk, päike, laiad ja lõputa suusanõlvad, eriline tunne, mida saab kogeda vaid ülalpool pilvi mäetipus olles. Muidugi ka meeleolukas after-ski, millest kõik suusareisilt tulnud õhinal räägivad.

Sa oled seadnud omale eesmärgiks hellitada end reisil rohkem kui kunagi varem, kuid ei soovi ülemäära kulutada – teisisõnu otsid natuke luksust taskukohase hinnaga. Trendid on muutunud ning tänapäeval ei tähenda luksuslik puhkusereis enam kaugelt ainult ööbimist ülikallites 6*-hotellides, udupeeneid spaaprotseduure ja 1000-euroseid õhtusööke, vaid hoopis rikastavat reisikogemust, mis on loodud täpselt Sinu isiklikke eelistusi arvestades ning mis pakuvad naudingut, avardavad silmaringi ja panevad sind väärtustama kogu Su ümbrust ning reisil veedetud aega.

Olgu Sul ees lühipuhkus mõnes põnevas ja ajaloolises Euroopa linnakeses või lõõgastav päikesereis hinnatud kuurordis – reisikava koostamine on alati paras ettevõtmine. Selle teeb omakorda keerulisemaks ette seatud eelarve ja soov selle piires endale ka natuke luksust lubada. Muidugi oleks kõik väga lihtne, kui saaksime reisil piiramatult kulutada, kuid vaid vähestel on selline võimalus.

Paljudele tähendab ainuüksi sõna “luksus” midagi hirmkallist ja kättesaamatut (eriti siis, kui räägime reisimisest), kuid see ei pea alati nii olema – vähemalt mitte küündima tuhandete eurodeni. Mis on aga need asjad, mis muudavad reisi luksuslikuks ja kas seda saaks ka igaüks endale lubada?

Korea Vabariik (eestlastele tuntud ka kui Lõuna-Korea) on imeilus ja tõeliselt eksootiline idamaa riik, kus avastamist ning tutvumist kohaliku kultuuri ja kombestikuga, looduse, kireva linnaelu, vaatamisväärsuste ja köögiga jagub nädalateks kui mitte kauemaks.

Paljud meist kipuvad reisile minnes kaasa pakkima kõikvõimalikke asju, et olla valmis igaks elujuhtumiks. Samas võime teinekord ka avastada, et mõnda neist ei võtnud me kordagi kohvrist välja ning hõivasime sellega väärtuslikku pagasiruumi ja -kilosid. Samas on ka esemeid, mida reisiblogides on soovitatud kaasa võtta, kuid pigem võiks seda mitte teha. Millised on need asjad, mida järgmisele reisile minnes pigem koju jätta?

Sa oled kindlasti põnevil! Peagi võtad ette oma esimese pikema reisi välismaale ning kõhus lendavad liblikad. Olenemata sellest, kas see on Sinu esimene reis, või oled juba kogenud reisisell, siis aeg-ajalt teeme me kõik vigu, mis võivad kergemal juhul takistada reisist parima elamuse saamist ning halvimal juhul tekitada peavalu või rikkuda terve reisi.

Hea uudis on see, et vaid vähese planeerimisega õnnestub enamikke katsumusi ära hoida. Seetõttu soovime Sinuga jagada 10 levinumat viga, mida reisile minnes tehakse ja soovitusi nende vältimiseks.

Eestlasi on raske kruiisiusku pöörata, sest tihti samastatakse kruiisireisi Helsingi ja Stockholmi laevareisiga või parvlaevasõiduga Eestimaa saartele. Miski ei saa olla ehtsast kruiisikogemusest kaugemal. Allpool mõned müüdid ja seejärel näpunäited, mis aitavad õnnestunud kruiisireisile kaasa.

Vahel viivad rännuteed meid paikadesse, mis ühe hetkega jäägitult meie südame võidavad. Lõuna-Aafrika, see vikerkaarevärviline kaunitar, ei jäta võimalust endasse mitte armuda. Võrratu loodus, sõbralikud ja soojad inimesed, maitsev toit ja kvaliteetsed veinid – mida veel tahta!

Mis teeb Lõuna-Aafrika nii vastupandamatuks? Kuidas kirjeldada kirjeldamatut? Allpool vaid killukesed sellest imelisest maast ehk mida tasub Lõuna-Aafrikat avastades silmas pidada ja mida tuleks reisikavasse kindlasti mahutada.