8 asja, mis tasub reisile minnes koju jätta

Paljud meist kipuvad reisile minnes kaasa pakkima kõikvõimalikke asju, et olla valmis igaks elujuhtumiks. Samas võime teinekord ka avastada, et mõnda neist ei võtnud me kordagi kohvrist välja ning hõivasime sellega väärtuslikku pagasiruumi ja -kilosid. Samas on ka esemeid, mida reisiblogides on soovitatud kaasa võtta, kuid pigem võiks seda mitte teha. Millised on need asjad, mida järgmisele reisile minnes pigem koju jätta?

1. Üleliigsed riided ja jalanõud

Üks raskemaid asju kohvri pakkimisel on otsustada, millised riided kaasa võtta ning millised koju jätta. Kui sa mõtled riideid pakkides kõikvõimalike olukordade peale stiilis “aga mis siis kui…?”, siis järelikult võid selle eseme rahulikult kappi tagasi panna. Kindlasti jäta rannapuhkusele minnes koju teksapüksid, sest need on rasked, nendega on palav ning need võtavad kohvris palju ruumi. Uuri enne reisile minekut ka ilma tippides otsingusse nt weather in Alanya ning juba see info võib riiete valikul suureks abiks olla. Tegelikult võiks ka rannakübara koju jätta, sest pärast seda, kui see kohvris ära murdub, ei teki enam soovi selle pähe panemiseks.

2. Rahavöö

Kui sa veel ei näe välja nagu turist, siis pärast seda, kui poekassas käe särgi alla ajad, et rahavööst sularaha kätte saada, ei ole enam kellelgi kahtlust – ka pikanäpumeestel. Seepärast soovitatakse reisides pigem sisse sulanduda kui eristuda – käi sularaha ja pangakaartidega ümber loomulikult ja vastutustundlikult – nagu Sa teed seda koduriigis.

3. Rätikud

Paljud inimesed arvavad, et isiklike rätikute kaasa võtmine on hea mõte, sest nii võib raha kokku hoida, kuid tegelikult tuleks rätikud kindlasti koju jätta. Need on üldjuhul paksust materjalist ja hammustavad Su kohvriruumist suure osa. Lisaks sellele võib julgelt väita, et 99% hotellitubades on rätikud olemas ning paljud hotellid pakuvad ka eraldi rannarätikuid. Kui Su hotellis on rannarätikud ja toolid rannas lisatasu eest, siis on ühe õhukese rannalina kaasavõtmine raha kokkuhoiu eesmärgil õigustatud.

4. Kaelapadi

Tšarterlennuga Bulgaariasse või nädalavahetuseks Euroopa linnareisile lennates võib tekkida kiusatus võtta kaasa kaelapadi, sest kes ütleks ära lisamugavusest lennukis? Reaalsuses on aga kaelapadjad suured, kohmakad ning vahel isegi ebamugavad. Kui Su lend kestab vaid 3 – 5 tundi ning Sa ei lenda öösel, siis võib-olla tasuks kaelapadi koju jätta. Pikemale lennule minnes võid avastada, et tooli küljes on juba mugav pehmendus pea ja kaela jaoks olemas.

5. Raamatud

Läbi aegade on paljud reisiajakirjad ja -blogid soovitanud lennukis lugemiseks ühe või kaks huvitavat raamatut kaasa võtta, kuid tegelikult ei tasu see end ära, sest raamatud on rasked ja kui asju on niigi palju, on iga lisakilo koormaks. Kui Sul on tahvelarvuti, siis võib digitaalsel kujul raamatuid kaasa võtta kasvõi kümneid. Ka suurema ekraaniga telefonist on e-raamatuid mugav lugeda. Kui Sa tõesti lähed reisile, et seal rahus lugeda, siis ühe raamatu kaasa võtmine muidugi pole patt 🙂

6. Terve kapitäis ravimeid

Juba vanarahvas on öelnud: „Parem karta, kui kahetseda,“ kuid see ei tähenda, et puhkusereisile tuleks kaasa võtta kogu apteek: 2 karpi paratsetamooli, 2 karpi ibuprofeeni, 2-nädalane antibiootikumide kuur, terve komplekt kõhulahtisuse- ja kõhukinnisuse vastaseid ravimeid, silmatilgad (mida Sa siiani kasutanud pole), lugematul hulgal plaastreid, sidemeid jne. Muidugi tuleks ravimid reisile kaasa võtta ning kindlasti pakkida need käsipagasisse, kuid selle asemel, et võtta terve karp (või kaks), piisab ühest lehest ning vajadusel saab käsimüügiravimeid reisil olles juurde osta. Tasub meeles pidada, et ravimitega reisimiseks võib vaja minna Ravimiameti luba. Loe sellest lähemalt siit: http://www.ravimiamet.ee/ravimitega-reisimine

7. Föön, suur meigikott ja kollektsioon šampoonidest, kreemidest, dušigeelidest, palsamitest

Kui oled minemas ärireisile, siis soovid kindlasti välja näha võimalikult hea ja esinduslik. Küll aga on suur tõenäosus, et hotellis, milles peatud, on kõik selleks vajalik olemas – sealhulgas föön ning šampoon ja palsam. Kogu meigikoti kaasa võtmise asemel soovitame võtta sealt välja vaid hädavajalik ning pakkida need eraldi väikesesse kotti. Puhkusereisil olles aga tasuks lasta ka oma nahal meigist puhata ning päikest ammutada. Lisaks sellele tasuks koju jätta ka juuksesirgendaja, sest see võtab palju ruumi ning see aeg, mis kulub enda üles löömisele, et väljuda hotellitoast kui ilusalongist, on aeg, mis jäi reisil kasutamata.

8. Kallid ehted ja sentimentaalse väärtusega asjad

Soovitame mitte riskida sellega, et vanaema kingitud hõbepross või hinnaline kaelakee, mida restoranis õhtusöögil kandsid, on koju jõudes teadmata kadunud ja kahjuks ei tea ka hotell ega lennufirma nendest asjadest midagi. Lisaks võib kohalikega kauplemine oodatust keerulisemaks osutuda kui märkad, et üleni ehituna ei õnnestu kuidagi hindu soodsamaks kaubelda.

 

Autorist

client-photo-1
Mihkel Luur
Mihkel on Mainor Traveli arendus- ja turundusjuht.