Kontrolli oma reisidokumente

Enne reisile minekut kontrollige oma reisidokumentide kehtivust.

Eesti kodanikud võivad siseneda teiste Euroopa Liidu ja Euroopa Majanduspiirkonna liikmesriikide territooriumile nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. Lisaks võivad Eesti kodanikud ID-kaardi alusel reisida ka Bosnia ja Hertsegoviinasse, Makedooniasse, Montenegrosse ja Serbiasse. EL ja EMP liikmesriikides peab EL kodaniku ID-kaart ja/või pass olema kogu reisi vältel kehtiv.

Väljaspool Euroopat reisides on reisidokumendiks pass, mille kehtivuse nõue võib riigiti erineda. Vaata konkreetse sihtkoha kohta infot siit või küsi üle selle riigi saatkonnast. Juhul kui reisid mitmesse riiki, kontrolli kindlasti üle reisidokumendi kehtivuse nõuded kõikides sihtkohtades.

Reisi broneerides uuri välja, kas on vaja taotleda viisat sisenemiseks sihtriiki või ka riiki, kus reisi jätkamiseks tuleb ümber istuda teisele lennukile. Viisa vajaduse korral tuleb teha selgeks vajalikud nõuded ja dokumendid ning varuda enne reisi piisavalt aega viisa taotlemiseks. Tasub teada, et mõnesse riiki ei lubata siseneda, kui passis on mõne sellele riigile ebasoovitava riigi viisa või piiriületuse tempel. Kahtluse tekkimisel soovitame suhelda eelnevalt konkreetse riigi saatkonna või välisministeeriumiga.

Vältimaks ebameeldivaid üllatusi, ei tohiks passi ja/või ID-kaardi väljavahetamist jätta viimastele päevadele enne reisi. Kuna mõnel riigil on nõue, et reisidokument peab kehtima 6 kuud pärast reisi lõppu, võib uut passi ja/või ID-kaarti hakata välja vahetama varem – näiteks pool aastat enne kehtivusaja lõppu.

Täpsemat informatsiooni sihtriigi ja reisiks valmistumise kohta leiad Välisministeeriumi Reisi Targalt portaalist: http://reisitargalt.vm.ee/