Reisimine Lõuna-Koreasse

Korea Vabariik (eestlastele tuntud ka kui Lõuna-Korea) on imeilus ja tõeliselt eksootiline idamaa riik, kus avastamist ning tutvumist kohaliku kultuuri ja kombestikuga, looduse, kireva linnaelu, vaatamisväärsuste ja köögiga jagub nädalateks kui mitte kauemaks.

Eestist korraldatakse tavapäraseid pakettreise Lõuna-Koreasse haruharva – seetõttu on paljudele reisihuvilistele jäänud see sihtkoht kättesaamatuks. Alati võib reisida ka omal käel, aga siis tuleb võimalikud katsumused omal nahal ära proovida, sest omapead reisides võivad tekkida olukorrad, mida ei osatud ette näha. Samuti tuleb sel juhul erinevate tegevuste planeerimiseks (nt ekskursioonid, šoping ja vaatamisväärsused) varuda rohkem aega ning teha põhjalikku eeltööd kohapealse marsruudi ja logistiliste lahenduste valikul. Seetõttu soovitame võimalusel uurida, kas soovitud riiki tehakse puhkusepakettide puudumisel ka ringreise, kus kõik on eelnevalt organiseeritud selleks, et saaksid pühenduda reisi nautimisele.

Üks selline reis juba õige pea toimumas! Mainor Travel korraldab 2.-12. aprillil 2020 ringreisi kevadiselt õitsevasse Lõuna-Koreasse!

Ringreisil külastame Lõuna-Korea pealinna Seouli, aga ka PyeongChangi, Gangneungi ja Sokchot, maitseme kohalikku kööki ja ammutame Aasia kultuuri. Reisiteekond viib tutvuma tuntud ja vähem tuntud huviväärsuste ja põnevate kohtadega. Ekskursioonidega on kaasas kohalik ingliskeelne giid, kes tunneb kõiki selle maa iseärasusi, ja eestikeelne tõlk-reisisaatja. Reserveeri omale koht siit.

Enne reisi

Kontrolli üle reisidokumendid

Välisministeeriumi andmetel saavad Eesti Vabariigi kodanikud Lõuna-Koreas viibida kuni 90 päeva viisavabalt. Korea Vabariik võib riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi ilma ette teatamata muuta, seega tasuks vajadusel info üle küsida saatkonnast Helsingis või oma reisikonsultandilt ning jälgida, et pass kehtiks vähemalt 6 kuud peale reisi lõppu.

Aeg ja raha

Ajavahe Eestiga on seitse tundi, pärast suveajale üleminekut Eestis kuus tundi.

Rahaühikuks on Lõuna-Korea vonn (won). Vonni sümbol on ₩ ja lühendiks KRW. 1 vonn on sõltuvalt kursist ~0,00075 €.

Kui soovite reisile sularaha mitte kaasa võtta ning Koreas raha välja võtta, tuleb sularahaautomaadi juures otsida silti “Global Services” koos Visa/MasterCardi logodega, sest mõned sularahaautomaadid töötavad vaid kohalike pangakaartidega. Tihtipeale võtavad erinevad automaadid vastu erinevaid kaarte ning esimesel korral ei pruugi raha välja võtmine õnnestuda. Cirrus automaadid töötavad näiteks MasterCardiga ja Plus Visaga. Raskusi võib aga tekkida pangakaartidega, mille PIN-kood on pikem kui 4 numbrit. Kui Sinu PIN-kood on pikem, siis soovitame selle enne reisi neljakohaliseks muuta. Sularaha ei ole siiski igal pool hädavajalik – paljudes kohtades saab kaupade ja teenuste eest tasuda krediitkaardiga.

Reisikindlustus

Reisikindlustus maksab vähe, kuid aitab pehmendada erinevad reisimisega seotud tõrkeid. Küsi meie reisikonsultandilt heade hüvedega Salva reisikindlustust, mis lisatakse paketi hinnale ning sellega on üks mure vähem! Samuti registreeri oma viibimine välismaal tagamaks konsulaarabi ja -kaitse juhuks, kui seda on vaja.

Elektroonika ja äpid

Lõuna-Korea kasutab meile tuttavaid C- ja F-tüüpi 220V pistikupesasid – Eestist ostetud seadmed võib seinapistikusse lülitada. Nutisõpradele võib infoks öelda, et Google teenused ei toimi seal sama hästi kui meil, kuid neil on head alternatiivid:

Kakao Map või Naver App: kaart ja navigeerimine
Mango Plate: arvustuste äpp, mille abil vaba aega veetes väärt söögikoht leida

Lisaks tasub juba Tallinnast lennukisse istudes lülitada välja roaming/andmeside, et vältida hiiglaslikku telefoniarvet.

Reisi ajal

Mobiil- ja andmeside

Gangnam Square, Seoul. Lõuna-Korea

Kui tunned, et saad hakkama ka hotelli ja kohvikute wifiga (mis on enamasti tasuta), siis võid selle punkti vahele jätta 🙂. Kui aga tekib soov lähedaste ja tuttavatega kõikjal (interneti)ühenduses olla, siis on pea igas kaupluses müügil SIM-kaarte, millele on eelnevalt raha peale laetud. Näiteks 10-päevane KLOOK’i 4G kiirusega piiramatu internetimahuga pakett koos kõnede ja (rahvusvaheliste) SMSidega maksab ca 29 € ning sellega peaks ka nõudlikuma internetikasutaja vajadused saama kaetud. Lisaks saab laenutada pisikesi kaasaskantavaid wifi-ruutereid, kuhu saab ühendada kuni 3 nutiseadet ning seejärel nautida piiramatut traadita internetti hinnaga 2-6 € ööpäev. Seade tuleb pärast kasutamist tagastada.

DMZ ja reisidokumendid

DMZ on 250 kilomeetrit pikk ja 4 kilomeetrit lai puhverala Põhja- ja Lõuna-Korea vahel. Kanna passi endaga alati kaasas – eriti demilitaliseeritud tsooni (DMZ) külastastades, kus kord on äärmiselt range. DMZ-s pildistades tuleb alati selleks eelnevalt luba küsida. Kõigele lisaks peab ka riietus ja soeng olema korrektne. Kuna inimtegevus on sel alal keelatud, toimib DMZ kui looduslik ajakapsel. Ringreisil külastame ka seda piirkonda!

Lõuna-Korea kui kosmeetika- ja nahahooldustoodete paradiis

Üks tähelepanuväärsemaid omadusi korealaste juures on see, et nad pööravad suurt rõhku oma tervisele ja välimusele. Seetõttu on terve Seoul täis erinevaid butiike, ilusalonge ja nahahooldustoodete kauplusi (isegi metroos!), kus võib leida nii kõrgelt hinnatud kohalikku kui välismaist kaupa. Korea kosmeetika on üle maailma tuntud ja ka meestele mõeldud kosmeetika on siin täiesti tavaline nähtus.

Lõuna-Korea maitseelamused

Lõuna-Korea tänavatoit

Kohalik köök on asi, millest ei saa reisides üle ega ümber ning mida tuleks täiel rinnal nautida! Lõuna-Korea on toidunautleja paradiis. Toidukultuur on siin au sees – seetõttu tuleb erilist tähelepanu pöörata lauakommetele.

Kohalikest roogadest ei saa proovimata jätta Korea üht rahvustoitu kimchit, mida tegelikult serveeritakse tihti ka lisandina teiste roogade kõrval. Kõrvalroad (korea keeles pon-chun) on Koreas vaat’ et suurema tähtsusega kui pearoog ise – vahel võib ka terve laud pisikeste kausikeste alla mattuda alates erinevatest maitsetaimedest, kimchist, oavõrsetest, salatitest, marineeritud redistest ja teistest juurviljadest ning lõpetades frititud kalasnäkkidega. Restoranis süües ei maksa sellest ära kohtuda, sest enamjaolt on kõrvalroad ja lisandid juba hinna sees. Unustada ei tasuks ka selliseid roogi nagu twigim, mandu, tokbokki, bibimbap ja chimaek.

Mandu. Korea pelmeenid

Korea köögi avastamisretk on üks imeliseimaid asju, mida saad reisil teha. Lisaks sellele on Korea tänavatoit äärmiselt soodne makstes vaid 1000-6000 ₩ eine või suupiste eest. Uued toiduained võivad küll mõnel seedimise esialgu segadusse ajada – seega tuleks ravimikotti igaks juhuks ka söetabletid kaasa panna.

Kraanivesi on Lõuna-Koreas joogikõlbulik ning puhtam kui enamikes arenenud maades, kuid sellegipoolest on kohalikel kombeks juua keedetud või filtreeritud vett.

Ka nuudliroad (ramen) maitsevad ja näevad välja siin hoopis teisiti.

Jootraha

Jootraha jätmine ei ole Lõuna-Koreas kombeks ega oodatud – isegi mitte hotellides ega taksodes. Vanem generatsioon võib raha pakkumise peale isegi solvuda. Samas on mõnes söögikohas aga ka mujal jootraha juba service fee-na hinna sisse arvestatud. Lõuna-Korea inimesed on väga sõbralikud ja külalislahked ega oota meeldiva teeninduse eest lisatasu.

Šoppamine ja taksod Lõuna-Koreas

Šoppamine Seoulis, Lõuna-Korea

Šoppamine on trenditeadliku korealase jaoks osa tavalisest argipäevast ning seetõttu asuvad Lõuna-Koreas suured kaubanduskeskused ja -tänavad, kust lisaks üle maailma tuntud kiirmoe brändidele leiab väga palju kohalikku kaupa, millele tasuks ostlemisel tähelepanu pöörata. Lisaks võid märgata ka tuntud luksusbrände, kuid alati ei tasu eeldada, et tegemist on originaalkaubaga.

Lõuna-Koreas on erinevaid kauplemiskohti niivõrd palju, et sellest võiks terve raamatu kirjutada – see on tõeline šopahooliku meka. Seoulis asuvad paigad nagu Myeongdong, Hongdae, Dongdaemun, Express Bus Terminal ja Sinsa-dong Garosugil (Gangnam) on tuntuimad ostupiirkonnad, kuhu vaba aega veetma minna.

Lõuna-Koreas leiab ka palju selliseid pisipoode nagu GS25, 7-Eleven ja CU, kust leiad kogu esmavajaliku.

Taksosse istudes vaatab enamasti taksomeetrilt vastu alghind 3000 – 3800 ₩ (2,25 – 2,85 €), kuid tegemist ei ole sõidu alustamistasu, vaid minimaalse sõidu hinnaga, mis välja käia tuleb ning mille läbimisel hakatakse kilomeetrihinda arvestama. Kilomeetrihind on tavaliselt 700 – 1000 ₩ (0,55 – 0,75 €). Lühikeste vahemaade kiireks läbimiseks on takso soodne ja mugav valik – eriti kui liikuda mitmekesi. Seoulis on ka väga hea metroovõrk.

Reisi lõpetuseks

Kui kojusõiduni on veel aega, siis soovitame külastada mõnda Korea sauna- ja spaakeskust saamaks osa kohalikest terviseprotseduuridest, mis annab värvikale reisile lõõgastava lõpu.

 

Reisisoovitused

Lõuna-Korea

Lõuna-Korea ringreis

Ringreis Korea Vabariiki toimub 30.03 - 08.04.2023. Kohad täis, võimalik ooteleht.
inimese kohta
9 ööd
Korea Vabariik
17 – 23 °C

Autorist

client-photo-1
Mihkel Luur
Mihkel on Mainor Traveli arendus- ja turundusjuht.