Mainor Travelil on Sulle pakkuda kokkuleppehindu erinevatele Himose suusamajadele kogu hooaja vältel.

Soovi korral võid vabu kohti vaadata ja broneerida ise ka siit.

Himos asub Eestile mõnusalt lähedal, sinna on Helsingist umbes samapalju maad kui Tallinnast Otepääle. Himosel käib ära ka paagitäie bensiiniga, kuid suusanõlvu ei saa Otepääga võrrelda. Ja lund on siin reeglina jõuludest maipühadeni. NB! Kes oma autoga välismaal seigelda ei soovi – nädalavahetustel saab Himosele tulla suusabussiga Helsingi Rautatientorilt.

Himose suurimaks eeliseks on äärmiselt lai heatsemeliste puhkemajakeste valik, parimad neist paiknevad nõlvade vahetus läheduses. Himose nõlvad on suhteliselt lihtsad, sobivad algajale mäesuusatamise õppimiseks. Pikemaks suusapuhkuseks võib sobiva tasemega nõlvu väheseks jääda, vahelduseks võib käia ühe päeva ka nt Riihivuori suusakeskuses (umbes 30 km kaugusel), kus ka 8 suusanõlva on. Lisavõimalustest tasub Himosel kindlasti proovida mootorkelgusõitu ja termoülikondades vees hõljumist, lastele pakuvad lõbu lumetuubid.

Küsi meilt Himose suusamajade kokkuleppehindu!
Lisainfo: vilja.nurm@mainortravel.ee
Konkreetsed paketihinnad sõltuvad vabade kohtade saadavusest ja hooajast.

220 km kaugusel Helsingist asuva Himose nõlvad on mõõtemetelt Lõuna- ja Kesk-Soome pikimad ja kõrgemad, mis teeb Himosest selle piirkonna ühe populaarseima suusakeskuse. Kahes keskuses – Länsi-Himosel ja Pohjois-Himosel – on kokku 21 nõlva ja lumelauduritele superpipe rada. Suurim kõrguste vahe on 151 m, pikim suusanõlv 950 m, murdmaasuusaradu on 23 km. Lisaks mäe- ja murdmaasuusatamisele on võimalik minna mootorkelgu- ja ATV-safarile, proovida lumeräätsa kõndi, jääraja sõitu, läbida seiklusrada, püüda kala, teha kaasa põnev jääsuplus ning pärast lõõgastuda suitsusaunas.
Ühest nõlvapiirkonnast teise pääseb suuskade või lumelauaga tänu Lääne- ja Loode-Himose vahele rajatud üleminekuradadele.

Kuidas sõita?

Helsingist välja Lahti suunas mööda kiirteed E75, enne Lahtit keerata teele 24, seal on viit Vääksy-Jämsä. Enne Jämsät viit Himos 8 km. Sõiduaeg Helsingist Himosele 2,5 kuni 3 tundi.