Piirid avanevad. Kuhu on võimalik hetkel reisida?

Info võib olla aegunud. Küsi reisivõimalusi ja pakkumist info@mainortravel.ee – meie reisikonsultandid aitavad sind!


Ajal, mil riigid on võtnud õppust koroonaviiruse esimesest lainest, avab järjest enam riike oma uksed turistidele. Sellega seoses tekib paljudel reisisõpradel õigustatud küsimus:

“Kuhu on võimalik lähiajal reisida?”

Valitsus otsustas et Eestist on lubatud Euroopa otselennud kõikidesse riikidesse, kus nakatumiskordaja on alla kahekordse Euroopa Liidu keskmise.

Näide: 1. oktoobri 2020 seisuga oli Euroopa Liidu keskmine haigestumismäär 93,4. Valitsuse otsus tähendab, et sellega oleks otselennu liinid piiratud üksnes Prantsusmaale (235), Hispaaniasse (319,9) ja Tšehhisse (266,9).

Osta välismaisete reisibüroode müügiportaalide asemel oma lennupiletid turvaliselt Mainor Travelist. Küsi lennupileteid otselennuga Euroopasse või ümberistumisega ka kaugemale aadressil info@mainortravel.ee.

Eestisse reisimine

Eestisse saabudes tuleb eneseisolatsiooni jääda, kui reisija saabub riskiriigist või kui reisijal esinevad haigustunnused. Riskiriigiks loetakse riiki, kus koroonaviirusesse nakatumine on 47,8 haigusjuhtu 100 000 inimese kohta või kõrgem (20.10.2020 seisuga). Riikide nakatusmiskordajad (uuendatakse igal reedel) ja lisainfo on leitavad Välisministeeriumi kodulehelt. Eneseisolatsiooni on võimalik ka asendada testimisega Eestisse saabumisel. Loe lähemalt siit, kuidas eneseisolatsioon asendada koroonaviiruse testimisega.

Täpsemat COVID-19 infot saad oma reisiplaanide tegemisel Mainor Traveli reisikonsultandilt. Lennupiletite ja pakettreiside broneerimine ning lisainfo aadressil info@mainortravel.ee.


Soovitame enne lennupiletite vm reisiteenuste ostmist uurida riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi Välisministeeriumi Reisi Targalt infoportaalist, IATA kodulehelt, sihtriigi pädevate ametiasutuste kodulehtedelt või pöörduda vastava saatkonna poole. Reisiinfot saad ka oma reisikonsultandilt aadressil info@mainortravel.ee

Euroopa Komisjon on avanud infoportaali https://reopen.europa.eu/en, kuhu on koondatud Euroopa Liidu liikmesriikidesse reisimist puudutav info.

Autorist

client-photo-1
Mihkel Luur
Mihkel on Mainor Traveli arendus- ja turundusjuht.

Kommentaarid

1. juuni 2020
[…] Riigid hakkavad järk-järgult piiranguid leevendama ning avavad õhuväravad ka turistidele. Loe lähemalt meie blogist: Kuhu ja kuidas saab hetkel reisida? […]