Koroonaviirus ja reisimine

Koroonaviiruse haiguse COVID-19 levik on aktuaalne ning tekitab küsimusi reisimise osas neil, kes veel reisiplaane teevad ning neil, kel on puhkusereis või töölähetus juba planeeritud või alanud.

Üldist infot iga riigi kohta saab Välisministeeriumi portaalist Reisi Targalt. Tasub siiski arvesse võtta, et sealne info ei pruugi alati olla täielik või ajakohane, mistõttu soovitame täpsema info saamiseks pöörduda sihtriigi välisesinduse või välisriigi pädevate ametiasutuste (veebilehtede) poole.

Sihtriiki sisenemise ja seal viibimise tingimuste järgimine on iga reisija vastutus.


Mainor Traveli soovitused vastutustundlikuks ja edukaks reisimiseks

 1. Vii end kurssi võimalike reisipiirangutega. Uuri usaldusväärsetest allikatest sihtriiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi.
 2. Osta oma reis usaldusväärsest kodumaisest reisibüroost. Mainor Travel on vanim reisibüroo Eestis ning pakub ka kvaliteetset järelteenindust, mida enamikest välismaistest online-portaalidest ei saa.
 3. Vaata sihtriigi nakatumiskordajat ning arvesta võimalusega, et tagasi tulles tuleb jääda eneseisolatsiooni.
 4. Kui su reis kulgeb transiidina läbi mitme riigi, siis uuri, kas nendes riikides kehtivad nõuded mõjutavad ka sind kui transiitreisijat.
 5. Sõlmi reisikindlustus, mis katab COVID-19-st põhjustatud ettenägematud kulud. Praegu ei ole aeg reisikindlustuse pealt kokku hoidmiseks. Just sulle sobiliku COVID-19 kattega reisikindlustuse saad muretult osta koos pakettreisiga/lennupiletitega Mainor Travelist.
 6. Veendu, et teed enne reisi just sellise koroonaviiruse testi, mida sihtriik nõuab ning oled valmis seda vastavalt sihtriigi tingimustele tõendama.
 7. Broneeri aeg koroonaviiruse testiks ning lase ennast testida ka siis, kui tead, et sihtriik selleks hetkel ei kohusta. Vastav nõue võib tekkida ootamatult ebasobival ajal (näiteks juba lennujaama sõites) või lennumarsruudi muutumisel. Nii oled ka kindel, et ei sea teisi reisijaid ohtu.
 8. Pane tähele, et negatiivset koroonaviiruse testi võivad nõuda ka lennu- ja laevafirmad (isegi siis kui riik seda ei nõua) – ka reisilt tagasi tulles. Uuri juba enne reisi algust, kus saaksid vajadusel reisil olles koroonatesti teha.
 9. Asukohariigis järgi kohalike ametivõimude juhiseid ning hoia end kursis võimalike uute piirangutega.
 10. Väldi rahvarohkeid üritusi ning hoia teiste inimestega distantsi.
 11. Suhtu tõsiselt maski kandmisesse seal, kus see on kohustuslik. Uuringud on näidanud, et nõuetekohane maski kandmine vähendab haigestumise riski 50-85%.
 12. Desinfitseeri käed pärast üldkasutatavate pindade katsumist.
 13. Maksa kaardi või mobiiliga (Apple Pay, Google Pay). Kaardiga maksmine on oluliselt lihtsam ja turvalisem vähendades otsest kontakti, mis sularahaga arveldades kaasneb.
 14. Lae alla kohalik koroonaviiruse äpp.
 15. Registreeri oma reis Reisi Targalt lehel, et saada infot võimaliku kriisiolukorra tekkimisel.
 16. Reisilt naastes täida Terviseameti iseteeninduses piiriületaja deklaratsioon.
 17. Reisilt naastes tee koroonaviiruse test. Testi tegemine on Eesti kodanikele ja elanikele tasuta.
 18. Reisilt naastes järgi rangelt sulle kehtivaid (eneseisolatsiooni) reegleid. Halva enesetunde või haigusnähtude korral võta koheselt ühendust oma perearstiga.

Juhime erilist tähelepanu sellele, et iga riik võib lühikese etteteatamisajaga muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Seetõttu soovitame ka reisil olles jälgida ametlikke infokanaleid ning vältimatute küsimuste korral pöörduda reisikonsultandi, saatkonna või välisriigi pädevate ametiasutuste poole.


Kui Sul on küsimusi oma reisi kohta, siis võta esimesel võimalusel ühendust oma reisikonsultandiga või kirjuta info@mainortravel.ee

NB! Sellel leheküljel esitatud teavet tuleb võtta kui üldist suunanäitajat vastutustundlikuks reisimiseks. Sinu sihtriigis või reisi ajal võivad kehtida spetsiifilised reeglid ja piirangud, mida ülaltoodud soovituste seas ei leidu. Iga reisija kohtustus on vahetult enne reisi ja reisi jooksul olla kursis kõikide oma reisi puudutavate nõuetega ning nendest kinni pidada.

Autorist

client-photo-1
Mihkel Luur
Mihkel on Mainor Traveli arendus- ja turundusjuht.

Kommentaarid

1. juuni 2020
[…] (millele järgneb u 24h karantiini oma hotellitoas kuni testitulemused selguvad). Loe lähemalt Küprosele reisimise kohta siit. Eestisse tagasi tulles karantiini jääma ei […]
30. märts 2021
[…] reisikorraldus on alati olnud meie põhiväärtuste seas. Loe ka meie reisibüroo soovitusi edukaks ja vastutustundlikuks reisimiseks, et reisil olles oluliselt vähendada COVID-19-sse haigestumise ja haiguse levitamise […]