Koroonaviirus ja reisimine

Kui Sul on küsimusi oma broneeringu kohta, siis võta palun esimesel võimalusel ühendust oma reisikonsultandiga või kirjuta info@mainortravel.ee


Koroonaviiruse haiguse COVID-19 levik on aktuaalne ning tekitab küsimusi reisimise osas neil, kes veel reisiplaane teevad ning neil, kel on puhkusereis või töölähetus juba planeeritud.

Infot iga riigi kohta saab välisministeeriumi Reisi Targalt portaalist sisestades otsingusse soovitud sihtriik (nt Itaalia). Mainor Travel soovitab lühiajalise välisriigis viibimise puhul kindlasti registreerida oma reis, et tagada kriisiolukorra tekkimisel konsulaarkaitse ja -abi.

Statistikateateid haiguse leviku kohta leiab Terviseameti koroonaviiruse haiguse COVID-19 teabelehelt.
Koroonaviiruse info välisministeeriumi kodulehel: https://reisitargalt.vm.ee/koroonaviirus/

Korduma kippuvad küsimused

Kui Sinu lend on koroonaviiruse tõttu tühistatud, siis pakuvad lennufirmad esimese lahendusena võimalust reis kaugemasse tulevikku lükata või kasutada olemasoleva pileti väärtust maksevahendina uue pileti ostmisel (sealjuures võib marsruuti muuta). Kuigi kõikvõimalikud reeglid näevad tühistatud piletiga reisijatele ette ka võimalust raha tagasi saada, siis reaalselt on hetkel paljud lennufirmad lõpetanud tagastuste vormistamise, alternatiivina pakutakse ainult piletite muutmist (sh reisivautšeri näol). Mainor Travel ei pea lennufirmade kehtestatud piiranguid õiguspärasteks, kuid paraku ei ole meil võimalik tühistatud lendudega piletite eest raha tagastada enne kui oleme selle lennufirma käest reaalselt tagasi saanud. See võib praeguses olukorras võtta ebamõistlikult kaua aega või ei pruugi üldse aset leida. Vabandame ebameeldivuste pärast.

 

Viimati lisatud reisiuudised COVID-19 teemal


Valitsus leevendas märkimisväärselt Euroopasse lendamise piiranguid (01.10.2020)

Valitsus otsustas et sarnaselt Lätile on lubatud Euroopa otselennud kõikidesse riikidesse, kus nakatumiskordaja on alla kahekordse Euroopa Liidu keskmise.

1. oktoobri 2020 seisuga oli Euroopa Liidu keskmine haigestumismäär 93,4. Valitsuse otsus tähendab, et praeguse seisuga oleks otselennu liinid piiratud üksnes Prantsusmaale (235), Hispaaniasse (319,9) ja Tšehhisse (266,9).

Küsi lennupileteid otselennuga Euroopasse või ümberistumisega ka kaugemale oma reisikonsultandilt aadressil info@mainortravel.ee.


Alates 1. septembrist on riskiriikidest saabudes võimalik 14-päevane liikumispiirang asendada koroonatestidega (27.08.2020)

Kui oled käinud reisil, kus nakatumiskordaja on üle lubatud normi, siis alates 1. septembrist on võimalik ka sellistest riskiriikidest Eestisse saabumisel minna tagasi tööle, kui see on vältimatult vajalik.

Et pärast riskiriiki toimunud välisreisi tavapärasesse elurütmi naasta, tuleb toimida järgnevalt:

 1. Eestisse saabumisel tuleb viivitamatult teha COVID-19 test, mille tulemus peab olema negatiivne. Kuni tulemuse teada saamiseni tuleb siiski olla kodus ja järgida eneseisolatsiooninõudeid. Esimese testi tulemus selgub tavaliselt mõne tunni kuni mõne päeva jooksul. Negatiivse testitulemuse korral rakendub piiratud eneseisolatsioon ehk tohib küll käia tööl ja näiteks ka poes, kuid vältida tuleb mittevajalikke kontakte.
  .
 2. Mitte varem kui 7 päeva pärast esimese testi tulemuse saamist tuleb teha ka teine test. Kui ka see on negatiivne, saab jätkata tavapärast elu.

Loe lähemalt: Valitsus muudab reisimisega seotud liikumispiirangud eneseisolatsiooni ja töötamise osas paindlikumaks


Terviseameti juhendid turismisektori ettevõtjatele (03.07.2020)

Terviseamet andis teada, et valminud on järgmised juhised inglise keeles, millest on loodetavasti abi turismisektori ettevõtjatele. Jagame neid juhendeid ka Mainor Traveli kodulehel.

COVID-19 käitumisjuhised spaadele, veekeskustele
Ohutusnõuded COVID-19 leviku ennetamiseks ja piiramiseks rahvusvahelise laevaliikluse taastamisel
COVID-19 käitumisjuhised ühistranspordi ettevõtetele
Juhend lennureisijatele COVID-19 perioodil

Terviseameti juhendite veebileht: https://www.terviseamet.ee/et/COVID-19-trukised


LOT alustab lende 16. juulist (29.06.2020)

Poola lennufirma LOT on teatanud, et Tallinn-Varssavi liinil alustatakse lende 16. juulist. Reisid toimuvad esialgu neli korda nädalas: teisipäeval, neljapäeval, reedel ja pühapäeval. Pileteid suvekuudeks on võimalik soetada ka Mainor Travelist, edasi-tagasi lennupiletite hinnad algavad 119 eurost.

Heade sihtkohtade tõttu kasutatakse LOT-i ümberistumisega ka teistesse Euroopa linnadesse reisimiseks. Konsulteeri täpsemalt ja küsi pakkumist oma lemmiksihtkohta meie reisikonsultandilt.


Türgi ootab külastajaid (17.06.2020)

Piirangud, mis kehtisid välismaalastele seoses koroonaviiruse levikuga, kaotati 12. juunil 2020. Välismaalastele enam riiki sisenemise piiranguid ei ole (lisainfo). Kõik riiki saabujad peavad läbima tervisekontrolli (kehatemperatuuri mõõtmine), vajadusel suunatakse reisija tegema tasuta koroonatesti. Avalikes kohtades (sh kauplustes, ühistranspordis ja sõidukites) on maski kandmine kohustuslik ning teiste inimestega tuleb hoida 1,5 m distantsi.


Itaalia avas Euroopa kodanikele piirid (04.06.2020)

Itaalia avas 3. juunil 2020 taas piirid Euroopa turistidele pärast kolm kuud kestnud isolatsiooni. Itaalia välisminister Luigi Di Maio ütles, et koroonaviiruse levik on saadud kontrolli alla ning külalistele ei ole ohtu.

Itaalias on viimasel kahel nädalal nakatunuid 15 või vähem 100 000 elaniku kohta, mis tähendab, et Itaaliast Eestisse naastes ei pea 14 päevaks karantiini jääma. Lisainfo Välisministeeriumi kodulehel.


Küpros lubab rahvusvahelised lennuliinid 9. juunist (01.06.2020)

Küprose ametivõimud teatasid, et riigis on plaanis avada majutusasutused 1. juunist ning lennuliiklus hakkab taastuma 9. juunist 2020. Küpros ootab turiste, kuid esialgu tuleb kõigil riiki saabumisel näidata ette COVID-19 PCR test, mis on tehtud riigis, kust Küprosele teekonda alustati, kuid mitte hiljem kui 72 tundi enne reisi. 20. juuniks valitud riikidest reisijatele see nõue kaob.

Riiki saabujad jagatakse kahte kategooriasse:

 • A-kategooria riikidest saabujad, kust peale 20. juunit Küprosele tulles ei ole mingeid piiranguid.
 • B-kategooria riikidest saabujad (hetkel ka Eestist), kellel peab enne lennukisse istumist olema ette näidata koroonaviiruse PCR test, mis tuleb esitada ka piirikontrollis. Kui reisija saabub riigist, mille kodanikele ei ole võimaldatud vabatahtlikku enesetestimist, siis tehakse Küprosele saabudes kohustuslik testimine, mis hakkab eeldatavalt maksma 60 eurot. Testi tulemused saab teada umbes 24 tunni pärast ning sel ajal tuleb reisijal olla isolatsioonis oma hotelli numbritoas.

Vaata uuendatud infot selle kohta (uuendatakse kord nädalas), millises kategoorias hetkel Eesti paikneb: https://www.visitcyprus.com/index.php/en/cyprus-covid19-travel-protocol


Läti ja Leedu avasid piirid (19.05.2020)

Alates 15. maist võivad Eesti, Läti ja Leedu riigipiire ületada isikud, kellel ei esine haigusnähte ja kellel on ühe antud riigi kodakondsus, elamisluba või elamisõigus või kelle alaline elukoht on rahvastikuregistri järgi Eestis, Lätis või Leedus. Järgida tuleb kohalikke viiruse levikust tulenevaid korraldusi ja nõudeid, kohustuslikku karantiini ei rakendata.

Eestisse naasmisel läbi Läti või Leedu kasutades neid riikide transiidina peab endiselt jääma karantiini.


Täpsemad tingimused Eesti ja Soome vahel reisides (19.05.2020)

Soomest Eestisse saavad siseneda isikud, kellel on Soome Vabariigi kodakondsus, elamisluba või elamisõigus või kelle alaline elukoht on rahvastikuregistri järgi Soome Vabariigis ja kellel ei esine haigusnähte, kui:

reisi eesmärgiks on siin töötamine või muude lepinguliste kohustuste täitmine
isik õpib Eestis registreeritud õppeasutuses;
Eestisse tullakse vältimatul perekondlikul põhjusel, nagu lähisugulasega kohtumine, matused, pulmad ja haigusjuhtumid.

Täpsemad tingimused Soome suunal riiki sisenemiseks:

reisi põhjuseks on töösuhe või tööülesanne, lisaks on lubatud pereliikmete külastus,
Soome sisenev isik peab piirama tarbetuid lähikontakte ja järgima 14 päeva jooksul vabatahtlikku isolatsiooni (erandiks tööl, poes ja apteekis käimine);
sotsiaal- ja tervishoiuteenuste osutamiseks Soome tööle tulijad peavad tööandjaga kokku leppima võimaliku töökorralduse.

Nii Eesti kui Soome poolel peavad inimesed hingamisteede haiguse sümptomite ilmnemisel pöörduma viivitamata tervishoiuteenuse osutaja poole. Üksikasjalikumaid juhiseid jagatakse Eestisse ja Soome saabumisel. Piirangute leevendamine ei laiene turismile.


airBaltic taaskäivitab otselennud Tallinnast 18 mail (14.05.2020)

Airbalticult laekus uudis, et neil on plaanis jätkata 18. mail otselendudega Tallinnast. Esimesed sihtkohad, kuhu esialgu saab taas otselennuga reisida, on Amsterdam, Kopenhaagen, Oslo ja alates 25. maist ka Vilnius. Amsterdami ja Vilniusse saab airBalticuga iga päev, Kopenhaagenisse 3 korda nädalas (E, K, R) ja Oslosse 2 korda nädalas (N ja P).

Airbaltic on varustab kõik reisijad näomaskide ja desinfitseerivate salvrätikutega.

Täpse lennuplaani ja taasavatavate lennuliinide piletiinfo saad meie reisikonsultandilt aadressil info@mainortravel.ee.


Viking Line lubab piiratud reisijatevedu alates 14. maist (06.05.2020)

Viking Line lubab oma laevadel taas reisijatevedu alates 14. maist. See on seotud Soome valitsuse 4. mai otsusega leevendada järk-järgult koroonaviirusega seotud piiranguid. Valitsus lubab töörändega seotud reise ja muid, ametivõimude poolt vältimatuks tunnistatud reise. Palume kõigil reisijatel tutvuda enne reisima minekut ametivõimude juhistega. Piirangud kehtivad kuni 31. maini 2020.

Tallinna-Helsingi liinil sõidab kuni 31.05.2020 reisilaev Gabriella vastavalt järgmisele graafikule:

Esmaspäev-reede

Tallinn-Helsingi 07.00-10.00
Helsingi-Tallinn 12.30-15.30
Tallinn-Helsingi 16.30-19.30
Helsingi-Tallinn 20.30-23.30

Laupäev

Tallinn-Helsingi 07.00-10.00
Helsingi-Tallinn 11.00-14.00

Pühapäev

Tallinn-Helsingi 16.30-19.30
Helsingi-Tallinn 20.30-23.30

Peatatud teenused

Laevaliiklus Helsingi-Stockholmi liinil on peatatud vähemalt kuni 31.05.2020.
Kruiisiliiklus Stockholmist Mariehamni Viking Cinderellaga on peatatud vähemalt kuni 15.06.2020.
Helsingi ja Tallinna vahel tavapäraselt liiklev Viking XPRS ei sõida vähemalt kuni 31.05.2020.

Värskeimat infot sõidugraafikute, tagasimaksete ja broneeringute muutmise kohta leiate Viking Line’i kodulehelt www.vikingline.ee.


Nordica erilennud Malagast ja Brüsselist 27.03.2020 (info seisuga 25.03.2020)

Lisainfo: https://www.nordica.ee/lendamekoju/


Novatours: lendude info väljumistega kuni 01.05.2020 ning paindlik reisi muutmise võimalus väljumistele 02.05 – 30.06.2020 (19.03.2020)

Seoses Eesti Vabariigi Valitsuse poolt välja kuulutatud eriolukorraga, mis kestab kuni 1. maini 2020, lükkab reisikorraldaja Novatours kõik selle ajani plaanitud lennud edasi hilisematele väljumistele. Tühistatakse:

 • kõik TALV 2019 – 2020 hooaja reisid kuni hooaja lõpuni
 • kõik SUVI 2020 hooaja reisid väljumistega kuni 1. mai 2020

Novatours pakub kõikidele klientidele, kellel on ostetud Novatoursist reis väljumisega kuni 1. mai võimalust muuta oma reisi järgmistel tingimustel:

 • muuta saab kuupäeva, sihtkohta, reisi kestvust ja hotelli
 • vahetusel kehtib hetkel süsteemis olev hind
 • tasutud ettemaks kantakse uude broneeringusse
 • reisijate arvu ja nimesid muuta ei saa

Kõikidel klientidel, kes on soetanud oma reisi väljumisega 2. mai 2020 kuni 30. juuni 2020, on samuti võimalus muuta vajadusel oma reisiplaane ja valida endale uus reis. Kliendid saavad puhkuseplaane muuta käesoleva aasta jooksul ja reis ise võib toimuda kas käesoleval või järgmisel aastal.

Reisi muutmise tingimused väljumisega 2. mai – 30. juuni 2020:

 • tasuta vahetus kehtib ainult tšarterlendudele algusega Tallinnast ja broneeringutele mille väljumiskuupäevad on 2. mai 2020 kuni 30. juuni 2020
 • klient peab reisi muutmise soovist teatama vähemalt 14 päeva enne broneeritud reisi algust
 • võimalik on muuta hooaega, kuupäeva, sihtkohta, reisi kestust ja hotelli
 • reisijate arvu ja nimesid tasuta muuta ei saa
 • kehtib broneerimise hetkel süsteemis olev hind
 • tasutud ettemaks kantakse uude broneeringusse
 • uues broneeringus jäävad kehtima samad maksetingimused, mis olid vanas broneeringus.
 • uue broneeringu saab vormistada kuni 31.detsember 2020
 • ei kehti kaugreiside broneeringutele

Kui Sul on reisikorraldaja Novatours reis ostetud Mainor Traveli kaudu, siis aitab broneeringut muuta Sinu reisikonsultant e-posti teel.


Välisministeeriumi info reisipiirangute kohta (16.03.2020)

Seoses võimalike uute reisipiirangute kehtestamisega või transpordiühenduste katkemisega palub välisministeerium kõikidel reisil viibivatel eestlastel naasta võimalusel kiiremas korras koju.

Eestisse jõudmine võib aja möödudes kujuneda üha keerulisemaks transpordiühenduste katkemise ja riigipiiride sulgemiste tõttu. Paljudes riikides kehtivad ulatuslikud liikumispiirangud.

Alates 17.03 taastatakse Eestis ajutiselt piirikontroll ja piiratakse riiki sisse liikumist. Eesti kodanikud ja Eesti elamisluba või elamisõigust omavad Eesti elanikud, samuti nende lähisugulased, saavad riiki ka pärast seda. Samuti kehtib erand välismaalastele, kes reisivad läbi Eesti oma kodumaale.
Alates 17.03 peavad kõik Eestisse tulijad jääma isolatsiooni. Kui olete reisil välisriigis ja otsustate jääda kohapeale, palume järgida kohalike võimude soovitusi.

Kui Eesti kodanik soovib koju pöörduda ja jääb kehtestatud piirangute (tühistatud lennud, suletud piirid vm) tõttu välisriiki lõksu, palub ministeerium helistada konsulaarabi hädaabitelefonil: +372 53 01 9999 (24 h). Seoses suurenenud kõnede tulvaga palume varuda kannatust, teile vastatakse esimesel võimalusel.


Lennuplaanide muudatused koroonaviiruse tõttu (16.03.2020)

15. märtsi seisuga on airBaltic teatanud kõikide lendude tühistamisest vahemikus 17.03 – 14.04.2020.
LOT Polish Airlines tühistab kõik rahvusvahelised lennud perioodil 15.03 – 28.03.2020.
Finnair katkestab lennud Eestisse alates teisipäevast, 17.03.2020
Aeroflot katkestab lennud Moskva ja Tallinna vahel 19.03 – 30.04.2020.
Samuti ei lase Wizzair Tallinna lendudele enam valida väljumisteks märtsi kuupäevi.

Ka teised lennufirmad jätavad ära väljumisi teatud liinidel. Enamasti saab olemasolevaid pileteid tasuta hilisemaks ajaks ümber muuta, lennu tühistamisel ka raha tagasi. Samuti kehtestavad erinevad riigid sissesõidupiiranguid, mis aga ei kehti transiitreisijatele, kes jäävad lennujaamas turvatsooni.

Olukord muutub päevade (kui mitte tundidega) ja kõige adekvaatsema info saab reisija teda puudutava lennufirma kodulehelt.

Finnair: finnair.com/ee-et/flight-information/travel-updates
KLM: klm.com/travel/ee_en/prepare_for_travel/up_to_date/flight_update/index.htm
airBaltic: airbaltic.com/et/teadaanded
Lufthansa: lufthansa.com/xx/en/flight-information
Aeroflot: aeroflot.ru/xx-en/news
SAS Scandinavian Airlines: flysas.com/en/traffic-information/message/
Norwegian: norwegian.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/147/~/traffic-information
LOT Polish Airlines: lot.com/pl/en/coronavirus-travel-information

Hetkel toimivad lennuvõimalused Tallinnasse saamiseks:
Belavia Minskist
Easyjet Londonist
Lufthansa ainult Frankfurtist
Norwegian Oslost
SAS Stockholmist ja Kopenhaagenist (Taani piirid on suuresti suletud, transiit läbi CPH toimib)
Ryanair Berliinist, Edinburghist, Londonist, Maltalt, Pahphosest, Weezest
Turkish Airlines Istanbulist


Mainor Travel: teade USA reisikeelu kohta (12.03.2020)

USA administatsioon otsustas mõned tunnid tagasi kehtestada viiruspandeemia tõkestamiseks 30-päevase reisikeelu USA ja mandri-Euroopa vahel, mis jõustub alates homsest, 13. märtsist. See mõjutab kõiki Mainor Traveli kliente, kes juba reisivad või plaanivad lähiajal reisida USA-sse.

Hetkel on võimatu anda täpsemaid juhiseid, kuna esialgne info on väga ebapiisav järelduste tegemiseks või meetmete rakendamiseks. Oleme pidevas kontaktis lennufirmadega ja avaldame juhised kohe, kui need laekuvad. Anname oma parima olukorra lahendamiseks klientidele võimalikult mugaval viisil.


Salva Kindlustus: karantiini puhul katame kindlustatu lisakulud (26.02.2020)

Kui reisipiirkonnas kuulutatakse välja karantiin ja kindlustatu peab jääma sihtkohta kauemaks siis katab Salva Kindlustus lisakulutused hotellile ja vajadusel ka ravile kuni karantiini lõpuni (Tervisekindlustuse kindlustussumma piires) ning ka uute piletite maksumuse juhul, kui karantiini tõttu lähevad etteostetud tagasireisi piletid kaotsi.

Esialgsed kulutused peaksid katma kliendid võimalusel ise ning säilitama kõik tasumist tõendavad dokumendid ning arved, mille alusel saab kindlustusfirma need hiljem hüvitada. Juhul, kui kulude kandmine ei ole võimalik, on Salva Kindlustuselt võimalik küsida avansilist hüvitust.

Koroonaviiruse tõttu reiside tühistamine ei ole Salva Kindlustuse reisitõrke kindlustuse alusel hüvitatud.

Üldreeglina tagastavad lennufirmad kasutamata jäänud piletite maksumuse, loodetavasti tulevad ka hotellid oma klientidele vastu ja suudavad antud olukorda arvestades teha kasvõi osalised tagasimaksed. Juhul kui sihtkohta on alternatiivsed transpordivõimalused siis Reisitõrke kindlustus katab need kulud kuni reisitõrke kindlustussummani.

Tervisekindlustuse alusel on koroonaviirusesse haigestumisega seotud kulud kaetud vaid selle hetkeni, mil antud piirkonnas on kuulutatud välja epideemia / pandeemia. Kui inimene otsustab siiski epideemia piirkonda reisida ning ta haigestub seal koroonaviirusesse, ei ole sellega seotud ravikulud enam tervisekindlustuse alusel kaetud, sest sellega loeb Salva Kindlustus seda enese teadlikuks ohtu asetamiseks. Juhul kui kindlustatu aga juba viibib piirkonnas, kus kuulutatakse välja epideemia, on tervisekindlustuse alusel kaetud ka koroonaviirusega seotud ravikulud ning vajadusel hilisemad lennupiletid.

Alates 26.02.2020 ostetud ürituse ärajäämise lisariski kindlustuskaitse kindlustusjuhtumiks ei loeta ning hüvitamisele ei kuulu koroonaviiruse tõttu välisriigis ärajäetud ürituse tõttu tekkinud kahju. Kuni 25.05.2020 ostetud ürituse ärajäämise lisarisk katab ka koroonaviiruse tõttu ürituse ärajäämise.


Novatours: kõik reisid toimuvad plaanipäraselt (25.02.2020)

Hetkel Novatours sihtkohtade reisides muudatusi ei ole ja kõik väljumised toimuvad plaanipäraselt. Schengeni alal toimub liikumine piiranguteta. Lennujaamades on võetud kasutusele täiendavaid turvameetmeid ja reisijad peaksid olema valmis kehatemperatuuri mõõtmiseks.

Juhtum Tenerifel: seoses koroonaviiruse ohuga pandi teisipäeval (25.02.2020) karantiini Tenerife hotell H10 Costa Adeje Palace. Selles hotellis Novatoursil reisijaid ei ole. Novatours on ajutiselt eemaldanud selle hotelli oma hotellivalikust ning suunanud varasemalt sellesse hotelli tehtud broneeringud ümber H10 Atlantic Sunset hotelli.

Juhtum Itaalias: välisministeerium muutis pühapäeval (23.02.2020) reisihoiatust Itaaliasse, soovitades vältida reisimist Põhja-Itaaliasse. See hõlmab väiksemate linnade karantiini Lombardia ja Veneto piirkondades. Itaalia ametiasutused rakendavad täiendavaid meetmeid haiguse leviku takistamiseks.

Novatoursi suusareiside populaarsemad piirkonnad nagu Bormio, Livigno, Val di Fassa, Val di Fiemme, Val Rendena, Val di Sole ja Val Gardena asuvad Itaalia suurlinnadest eemal, Alpide mägisel alal. Kuurordid asuvad karantiinilinnadest eemal, jäädes enam kui 300 kilomeetri kaugusele. Novatours jälgib sealset olukorda jooksvalt ning võitab kasutusele kõik vajalikud meetmed inimeste turvalisuse tagamiseks juhul kui olukord muutub.

Tuginedes erinevate pädevate asutuste soovitustele ja ohuhoiatuste tasemele, ei plaani Novatours lende tühistada. Külastades oma reisi sihtkohta, tuleb olla tavapäraselt ettevaatlik, säilitada tähelepanelikkus ning järgida vajadusel kohalike ametivõimude juhiseid. Järgida tuleb ka tavapäraseid hügieeninõudeid nagu sage kätepesu ning hoiduda kontaktist hingamisteede haiguste sümptomitega inimestega.

Kui kliendil on soov ühel või teisel põhjusel oma reisibroneeringut muuta või tühistada, saab ta seda teha vastavalt reisitingimustele või soetatud lisateenustele. Iga broneeritud reisi muutmist suunavad vastava reisikorraldaja reisitingimused, kus kirjas kuidas oma reisi soovi korral tühistada või operatiivset lahendust vajavatest muredest reisikorraldajat teavitada.


Seesam: koroonaviirus ja reisikindlustus (25.02.2020)

Tänaseks on karantiin kehtestatud Itaalia mõnes piirkonnas, mistõttu mõjutab küsimus reisikindlustuse kehtivuse kohta suuremat hulka reisijaid kui varem.

Reisitõrke juhtumiks EI OLE:

 • Reisi ärajätmine kartuses nakatuda
 • Välisministeeriumi soovitus sihtkoha riiki mitte minna või muu hoiatus
 • Karantiinis piirkonda ei lubata siseneda/väljuda või muu olukord kui riigipiiri/muud piiri ei lubata ületada
 • Viirusepuhangu kuulutamine pandeemiaks või muu klassifikatsiooni muutus

Reisitõrke juhtumiteks ON:

 • Omal Soovil Tühistamise katte alusel reisist loobumine või selle katkestamine. Tuleb meeles pidada, et OST katet saab sõlmida 2 nädalal jooksul pärast reisi ostmist. Kui 2 nädala piir on möödas, tuleb OST lisamise võimalikkust eraldi küsida Seesamilt või oma reisikonsultandilt, andes info reisi ostmise aja, marsruudi ning kuupäevade kohta.
 • Lend ei toimu või muudetakse selle marsruuti/aega. NB! Reisitõrke põhikaitse puhul kehtib kate ainult siis kui lennu ärajäämine sai teatavaks vähem kui 24 tundi enne reisi algust. Laiendatud kaitsega on juhtumiks ka olukord kus lennu muutus/ärajäämine sai teatavaks rohkem kui 24 tundi enne väljumist.
 • Kindlustatu satub karantiini ning tal tekivad täiendavad transpordi/majutuse kulud pärast karantiinist vabastamist. Kehtib vaid reisitõrke laiendatud kaitsega.

Kui reisitõrke juhtum on toimunud vastavalt ülal olevale nimekirjale, hüvitatakse kahju vastavalt tingimustele. Kui reisitõrke juhtumit ei ole toimunud, ei hüvitata kahju. Seesam annab teada kui reisikindlustuse käsitlus viirusepuhangust muutub.


Terviseameti soovitused reisimisel uue koroonaviiruse COVID-19 riskipiirkonda

Kui reisite viiruse levikupiirkonda, siis jälgige järgmisi soovitusi:

 1. Jälgige alati käte hügieeninõudeid
 2. Vältige:
  • Lähikontakte inimestega, kellel on hingamisteede haiguste sümptomid.
  • Turge, mis kauplevad elus või surnud loomadega.
  • Lähikontakte loomadega (sh metsikute loomadega, koduloomade ja taluloomadega) ja nende väljaheidetega.
  • Toorest või väheküpsetatud liha, kuumtöötlemata piima ja tooteid. Samuti ei tohiks tarbida pesemata puu- ja köögivilju.

Täpsem info Terviseameti koduleheküljel: https://www.terviseamet.ee/et/uuskoroonaviirus


Täiendame sissekannet kui ametiasutustelt ja koostööpartneritelt saabub meile uut reisimisega seonduvat infot.

Autorist

client-photo-1
Mihkel Luur
Mihkel on Mainor Traveli arendus- ja turundusjuht.