Anna oma hääl! Millise suusareisi valiksid Sina?

Kuigi 2020/2021 hooaja suusareisideni on veel tükk maad aega, siis hoolitseme juba praegu selle eest, et meie kliendid saaksid suusarõõme nautida kõige paremates kuurortides ning hea asukohaga ja kõrgelt hinnatud hotellides. Oleme suusareiside korraldamisega tegelenud juba viimased 30 aastat ning saame uhkusega öelda, et oleme selle valdkonna ühed kogenuimad Eestis.

Hea reisikorralduse juurde käib ka klientide soovide kaardistamine. Seetõttu soovime Mainor Traveli praeguste ja tulevaste suusasõprade käest küsida, millal ja millistesse suusasihtkohtadesse nemad kõige meelsamini reisiks.

Oleme valikusse toonud mõned kuupäevad ning võimalikud sihtkohad ja et hääletamine läheks ladusamalt, kingime ühele õnnelikule Mainor Traveli suusareiside 100 € sooduskupongi! Suusareiside nimekirja leiad juba õige pea meie suusareiside kalendrist.


Milline suusakuurort sobiks Sinule?

Obertauern, Austria

Obertauern on igati kaasaegne ja teadlikult suusakülaks ehitatud kuurort. Peaaegu kõikide hotellide juurde on võimalik suuskadel laskuda. Ka muu korralikuks suusapuhkuseks vajalik – poed, restoranid, baarid, klubid on mugavalt käe-jala juures. After-ski on austriapäraselt elav. Suusapiirkond koosneb Obertauerni ja Grosseck-Speierecki nõlvadest, kus kehtib ühine tõstukipilet. Obertauern on Mainor Traveli klientide üks lemmiksihtkoht.

Zell am See, Austria

Zell am See on idülliline alpilinnake, mida kaunistavad romantiline vanalinn, maaliline Zelli järv ning uhkelt kõrgustesse tõusvad mäetipud. Suusatajate rõõmuks on nüüd loodud ka otseühendus Saalbachi suusakeskusega! Suusakilomeetreid on siin rohkem kui küll ning need pakuvad suusarõõmu algajatele suusahuvilistele ja tõsistele professionaalidele. Puhas mägedeõhk ja taevalik suusanauding päeval – ujumine ja kuum saun õhtul, kelgutamine valgustatud rajal või hoopis õdusad klubid ja lokaalid – tegevust jätkub siin igal ajal ja igale maitsele. Mainimata ei saa jätta ka restoranide pakutavaid rahvusroogi, mis lausa viivad keele alla.

Flachau, Austria

Vaid 70 km Salzburgist asuv armas ja heade radadega suusakeskus, kus asub ka Austria suurim lumepark Absolut Park. Radade valik on mitmekesine – laiadest laugetest nõlvadest kuni MK-etapi radadeni. Flachau nõlvad sobivad ka algajatele ja lastega peredele.

Grandvalira, Andorra

Kes on korra Andorras suusatamas käinud, tahab siia kindlasti tagasi. Siin on FIS MK etapi rada, kaunis vanalinn, kenad poed ja lõbusad after-ski pubid. Elamine pealinnas tasub end ära, sest kõik asub käe-jala lähedal: veinibaarid, restoranid, trendikad lounge‘id suur kaubanduskeskus ja eksklusiivne termaalveekeskus. Suusarajad on väga hästi hooldatud, tõstukid on moodsad ning seejuures pole mingit korda ega trügimist. Andorras puhkad mõnusalt ning hinnad on siinkohal väga mõistlikud.

Bad Gastein, Austria

Gasteinertali orus asuvad kolm suuremat linna Bad Gastein, Bad Dorfgastein ja Bad Hofgastein on ühendatud üheks kauni arhitektuuri ja vaadetega suusakeskuseks. Siin on kuulsad kuumaveeallikad, termaalveekeskus ja laskumisi igale maitsele: küll on kiireid radu kui ka pikki laugeid nõlvasid, lumeparke ja tähistatud off-piste radu pehme puutumatu lumega mäenõlvadel.

Morzine, Prantsusmaa

Morzine asub Genfi järve ja Euroopa kõrgeima tipu Mont Blanci vahel 1000 m kõrgusel merepinnast. Samas orus asub ka kõrvalküla Avoriaz. Morzine – Avoriaz moodustavadki ühise suusapiirkonna, mis kuulub Les Portes du Soleil suusaregiooni. Morzines on samuti kõik mugaval lähedal, ka tõstukid. Teenindus on siin sõbralik ja inglise keelega saab kenasti hakkama. Gurmaanide rõõmuks meenutab Morzine restoranide hinnatase pigem Itaaliat kui Prantsusmaad ning ka valikut leidub igale maitsele.

Les Menuires, Prantsusmaa

Les Menuiresi võtavad lisaks proffidele hästi omaks ka algajad suusahuvilised, kes soovivad oma oskusi arendada. Ka lastega peredele on siin palju põnevaid tegevusi. Lumelauasõpru ja freestyle huvilisi ootab BK lumepark. Kokku pakub Les Menuires 160 km radu.

Serfaus, Austria

Ühe mäepiletiga on Sinu kasutuses 60 lifti ja 212 km hästihooldatud suusaradu. Serfausi teeb ainulaadseks peatänava all vurav tõstukiteni viiv metroo! Lumelauasõitjatele on kaks tsooni: üks Serfausi, teine Fissi poolel. Fissi Funpark on meeliskoht noortele lauduritele ja suusatajatele, kellele meeldib teha pikki õhulende ning seda seikluskaameraga jäädvustada! Serfaus on muuhulgas valitud Austria lastesõbralikuimaks suusakuurordiks ning on Mainor Traveli suusasihtkohaks juba 2007. aastast. See on vaieldamatult Austria viimaste aastate üks populaarsemaid suusakeskusi!

Saalbach, Austria

Väga hea suusaradade valik igal tasemel suusatajatele, kus on kiire ja hästitoimiv tõstukite süsteem. Saalbach sobib ideaalselt noortele ja aktiivsetele inimestele, sest siin on palju afterski kohti, kus pidu vaibub alles varajastel hommikutundidel. Lumelaudureid ootavad fun-pargid Hinterglemmis ja Leogangis. Saalbach on ka freeride suusatajate paradiis -siin on toimunud mitmeid mainekaid võistlusi.

Monte Rosa, Itaalia

Monte Rosa sobib ideaalselt neile, kes armastavad kihutada, naudivad kõrgeid tippe ning kellele ei meeldi tõstukijärjekorrad. Monte Rosa suusapiirkond ühendab endas kolme oru – Valle d’Ayas’i, Valle di Gressoney ning Valsesia suusarajad. See on lumekindel, kaasaaegsete liftide süsteemiga suusakuurort, kus on keskmisest soodsam hinnatase. 200 km radu ja 3 suurt nõlva (Alagna, Gressoney ja Champoluc) on omavahel suusagondlitega ühendatud ja sõidetavad kõik ühe mäepiletiga.

 

Autorist

client-photo-1
Mihkel Luur
Mihkel on Mainor Traveli arendus- ja turundusjuht.