Eesti Turismifirmade Liidu soovitused turvaliste reisiteenuste tagamiseks
Turvaline reisimine. Vastutustundlik reisimine.

Turvaline reisimine on võimalik ainult vastutustundlike teenuse osutajate ja vastutustundlike klientide koostöös.

Vastutustundlikud reisiettevõtted jälgivad pidevalt turvaliseks reisimiseks kehtestatud nõudeid ja teevad kõik endast oleneva, et vahendada kogu reisiteekonna vältel vaid kontrollitud ja kehtestatud nõudeid täitvate partnerite teenuseid.

Vastutustundlikud reisijad

 • pääsevad reisile vastavalt sihtriigi poolt kehtestatud nõuetele esitades transpordivahendisse sisenemisel kuni 72 või 48 tundi enne reisi algust tehtud negatiivse tulemusega COVID-19 PCR testi, antikehade testi või sertifikaadi läbitud vaktsineerimisest;
 • järgivad kogu reisi jooksul sihtkohas, teenuse osutaja ja reisikorraldaja poolt kehtestatud reegleid;
 • järgivad Eestisse naasmisel (lennu)vedaja nõudeid. Kui vedaja ei nõua mistahes suunal reisile pääsemiseks negatiivse PCR testi olemasolu, teeb reisija testi enda ja kaaskondsete huvides koheselt naastes Tallinna Lennujaamas või Tallinna Sadamas;
 • järgivad peale reisilt naasmist kehtivaid karantiini, sh vajadusel eneseisolatsiooni nõudeid.

Reisikonsultandid omavad kogu vajalikku teavet ja jagavad seda reisijatega. Nad aitavad Sind reisi planeerimisel, teenuste broneerimisel ja on Sulle toeks kogu reisi vältel.

Reisikonsultant soovitab: 

 • Tutvu viisa- ja muu reisimisega seotud info ning tervisesertifikaatidele kehtestatud nõuetega. Info leiad Reisi Targalt, Re-Open Europa ja reisiettevõtete kodulehtedelt. Arvesta, et dokumentide täitmine võib võtta varasemast enam aega.
 • Registreeri end ja oma reisikaaslased Välisministeeriumi Reisi Targalt kodulehel.
 • Lisaks Euroopa ravikindlustuskaardile soovitame sõlmida kindlustusseltsis reisikindlustus, mis katab täiendavaid kaasneda võivaid kulutusi ja uuri, kas kindlustus pakub ka COVID-19 kaitset.
 • Paki esmavajalikud esemed ja ka kõik dokumendid käsipagasisse.
 • Pea kinni hügieenireeglitest. Varusta end isikliku desovahendiga, puhasta lisaks kätele ka enim kasutatavaid esemeid (rahakott, mobiiltelefon, arvuti). Kanna maski.
 • Pea kogu reisi vältel kinni tavapärastest viisakus- ja käitumisreeglitest, samuti sihtkoha teenuse pakkuja ja ametivõimude kehtestatud reeglitest. Võimalusel seisa hea selle eest, et ka teised reisijad peaksid lugu turvalise reisimise normidest.
 • Reisilt naastes järgi Eestis kehtivaid reegleid. Kui Sa ei ole 72 tunni jooksul enne Eestisse naasmist teinud PCR testi, tee see kindlasti naasmisel koheselt Tallinna Lennujaamas või Tallinna Sadamas. Järgi kehtestatud karantiini, sh vajadusel eneseisolatsiooni nõudeid. Täpne info isolatsioonikalkulaatorist.

Ära vilista reeglitele, ära muganda neid endale sobivaks. Reeglid on täitmiseks – vaid nii saame olla jätkuvalt mobiilsed, seda nii kodus kui avastades laia maailma. 

Hea ja vastutustundliku partneri leiad Eesti Turismifirmade Liidu liikmete seast.

Mainor Travel on Eesti Turismifirmade Liidu asutajaliige. Turvaline reisimine, vastutustundlikkus ja kvaliteetne reisikorraldus on alati olnud meie põhiväärtuste seas. Loe ka meie reisibüroo soovitusi edukaks ja vastutustundlikuks reisimiseks, et reisil olles oluliselt vähendada COVID-19-sse haigestumise ja haiguse levitamise riski.

Autorist

client-photo-1
Mihkel Luur
Mihkel on Mainor Traveli arendus- ja turundusjuht.