Mis teeb reisi luksuslikuks ja kuidas seda endale lubada?

Olgu Sul ees lühipuhkus mõnes põnevas ja ajaloolises Euroopa linnakeses või lõõgastav päikesereis hinnatud kuurordis – reisikava koostamine on alati paras ettevõtmine. Selle teeb omakorda keerulisemaks ette seatud eelarve ja soov selle piires endale ka natuke luksust lubada. Muidugi oleks kõik väga lihtne, kui saaksime reisil piiramatult kulutada, kuid vaid vähestel on selline võimalus.

Paljudele tähendab ainuüksi sõna “luksus” midagi hirmkallist ja kättesaamatut (eriti siis, kui räägime reisimisest), kuid see ei pea alati nii olema – vähemalt mitte küündima tuhandete eurodeni. Mis on aga need asjad, mis muudavad reisi luksuslikuks ja kas seda saaks ka igaüks endale lubada?

1. Sihtkoht

Luksuslikule reisile mõeldes tuleb tihti silme ette mõni kauge ja eksootiline paik, näiteks Maldiivid, Seišellid või Lõuna-Aafrika Vabariik. Küll aga tähendavad pikad lennud üldjuhul ka kalleid lennupileteid ning eelarvest jääb alles vähem vahendeid majutuse ja muude kulude katteks. Vahel võib küll vedada ja leida soodsaid lennupileteid just sel hetkel, mil on piisavalt raha kõrvale pandud, ning selleks perioodiks, millal saaks reisida, kuid kui see ei õnnestu, siis ei maksa pead norgu lasta, sest luksuslikke sihtkohti on ka palju lähemal, mis on väga soodsad madalhooajal aga ka kesk- või isegi kõrghooajal.

Imeliste randadega Maldiivide ja Seišellide soodsamateks alternatiivideks on näiteks Kreeka, Portugal, Bali ja Tai. Kui aga soovid puhata mõnes kaunis, huvitava arhitektuuri ja ajalooga linnas ning seejuures taskukohaselt imemaitsvat toitu nautida ja kvaliteethotellides ööbida, siis vali oma järgmiseks linnareisi sihtkohaks Pariisi, Kopenhaageni või Londoni asemel Krakow, Odessa, Lviv või Lissabon.

2. Majutus

Luksuslik puhkus ei tähenda ainult reisi suurejoonelisse sihtkohta, vaid ka seda (või mõne jaoks ainult seda), kus Sa ööbid ja meeldejäävaid hommikuid-õhtuid veedad. Maitseid on muidugi erinevaid, mistõttu seostub luskuslik majutus mõnele glämpinguga hubaselt sisustatud klaaskuplis või järve peal ujuvas saunamajakeses, teisele aga presidendisviidiga viietärnihotellis. Siiski taandub kõik lõpuks sellele, et oleks olemas mugav voodi, meeldivad pesemisvõimalused ja maitsekas sisekujundus.

Soodsad luksusliku hõnguga kõrgema klassi hotellid leiad Türgis, Bulgaarias, Ukrainas, Rumeenias ja Kreekas. Alahinnata ei tasuks ka kõrgema tasemega hubaseid hostele, kus pakutakse maitsvat värsketest toorainetest valmistatud hommikusööki.

Kui Sul endal päris seda õiget hotelli ei õnnestu leida, siis kirjuta meie kogenud reisikonsultandile ning broneerime just Sinu soovidele vastava hotelli – nii hoiad kokku väärtuslikku vaba aega ning saad muretult puhkamisele mõelda.

3. Toit

Reisi muudab luksuslikuks ka see, kui saad lubada endale menüüd, mis erineb oluliselt sellest, mida igapäevaselt sööd. Olgu selleks näiteks värskelt grillitud Vahemere annid, mõne lõunamaise kohaliku farmi saadused või mõni oskuslikult valmistatud kunstiteost meenutav roog. Sõltuvalt hotellitasemest või -ketist soovitame vahel eheda kohaliku maitseelamuse saamiseks proovida hotelli pakutavat hommikusöögiga või kõik hinnas paketti, mis ei tee reisi oluliselt kallimaks, kuid annab aimu, kuidas kohalik köök näiteks Kreekas maitseb. Sõltuvalt riigist ja hotellist ei tasu maitseelamuste otsijatel alati nn “kõik hinnas” paketti võtta, sest võib hiljem selguda, et menüü paremik ei ole sugugi hinnas või on toidukvaliteet keskpärane. Sellepärast soovitame enne väikest eeltööd teha ka pakutava toidu osas. Hotelli köögist aimu saamiseks võib uurida näiteks Booking.com leheküljelt pilte ja teiste külastajate jäetud arvustusi.

Kokkuvõtteks

Kui soovid järgmisel reisil luksuslikult puhata, aga pangaarvet mitte nulli lüüa, siis tee endale selgeks, millist luksust endale lubada soovid:

uhke sihtkoht,
kõrgtasemel majutus,
või suus sulav toit

… ning kus oled nõus tegema järeleandmisi 🤔 … Pane tähele, et reisides madalhooajal ning olles kursis lennufirmade kampaaniatega, võid oluliselt võita mitte ainult lennupileti, vaid ka hotellitoa hinnas! Suurema kindlustunde saamiseks pikemate marsruutide koostamisel, võime lennupiletid ja majutuse turvaliselt Sinu eest broneerida – kirjuta meile oma soovist ja suhtleme.

Oleme toonud välja mõned konkreetsed ideenopped Sinu järgmiseks luksusreisiks ning anname näpunäiteid, kuidas endale paremat puhkust lubada:

🔖 TOP 10 sihtkohta ja soovitust soodsaks luksusreisiks

Õigesti planeerides õnnestub luksust nautida soodsamalt kui arvad!

Autorist

client-photo-1
Mihkel Luur
Mihkel on Mainor Traveli arendus- ja turundusjuht.