Uued nõuded Itaaliasse ja Taisse reisimisel

Itaalia

Ajavahemikul 10.01-31.03.2022 peavad kõik reisijad alates 12. eluaastast esitama hotellides (ka hotelli sisseregistreerimisel), restoranides, ühistranspordis, suusatõstukites ja mitmetes teistes avalikes kohtades sisenemisel SUPER GREEN PASS‘i, mis antakse reisijatele, kes on:

 • viimase 9 kuu (al 01.02.2022 väheneb periood 6-le kuule) jooksul lõplikult vaktsineeritud;
 • viimase 6 kuu jooksul COVID-19 haiguse läbi põdenud.

SUPER GREEN PASS ei kehti PCR-testi ja antigeeni testiga reisijatele, mistõttu kaotab tavaline GREEN PASS alates 10.01.2022 kehtivuse ning lõplikult vaktsineerimata ja COVID-19 haigust mitte läbipõdenud reisijatel pole enam võimalik PCR-testi alusel Itaaliasse puhkama minna.

Itaaliasse sisenemiseks ja riigis kohapeal viibimiseks vajalike dokumentide esitamise nõuded reisijatele sõltuvalt nende vanusest:

 • Lapsed vanuses 0-6 eluaastat ei pea Itaaliasse sisenemiseks ja riigis kohapeal viibimisel tõendeid esitama.
 • 6-12 aastased lapsed saavad Itaaliasse siseneda PCR-testi või COVID-19 läbipõdemise tõendi alusel, riigisiseselt SUPER GREEN PASSI esitamise kohustust pole.
 • Reisijad alates 12. eluaastast peavad Itaaliasse sisenemisel esitama ELi COVID digitõendi lõpetatud vaktsineerimiskuuri või COVID-19 haiguse läbipõdemise kohta. Lisaks on mõlemal juhul vaja esitada ka negatiivse tulemusega COVID-19 sertifikaat PCR või antigeeni koroonatesti kohta. Avalikesse kohtadesse sisenemiseks / teenuste kasutamiseks on vajalik esitada SUPER GREEN PASS.

Tai

Tai valitsus otsustas katkestada Bangkoki reisimise Test&Go ja Sandbox süsteemide alusel. Erandiks on Phuketi saar, kuhu saab jätkuvalt reisida, järgides Sandbox reegleid.

Sandbox nõuded Phuketile reisimisel on järgnevad:

 • reisijad peavad veetma 7 päeva Phuketil ning võivad seejärel, olles saanud negatiivsed testitulemused, reisida kogu Taimaal;
 • võimalus kehtib ainult lõplikult vaktsineeritud reisijatele;
 • kõik reisijad peavad mitte varem kui 72 h enne riiki sisenemist tegema PCR koroonatesti ning esitama sertifikaadi negatiivse testitulemuse kohta;
 • reisijal peab olema kinnitus vähemalt 7-öise majutuse kohta SHA+ või AQ (Alternative Quaratine) hotellis;
 • reisijal peab olema maksetõend kahe Tais läbiviidava PCR-testi kohta, millest esimene tehakse Phuketile saabudes lennujaamas (testitulemuse teadasaamiseni tuleb viibida oma hotellitoas) ning teine test tuleb teha reisi 5. päeval (tulemuse teadasaamiseni isolatsioonis viibima ei pea);
 • Mõlemad testid tuleb eelnevalt broneerida ning reisijal endal tasuda. Testitegemise aja saab broneerida SIIT.

Allikas: Novatours

Vaata ka Reisi Targalt – Itaalia ja Reisi Targalt – Tai.

Autorist

client-photo-1
Mihkel Luur
Mihkel on Mainor Traveli arendus- ja turundusjuht.