„Maailmas pole peaaegu mitte midagi nii ilusat kui Rooma.”
Johann Joachim Winkelmann, 1756

Roomal, mis troonib Tiberi jõekaldal asuval seitsmel künkal, on mitu nägu: antiikne Rooma oma impeeriumiaegsete varemetega, Vatikani ja lugematute kirikutega katoliiklik Rooma, Michelangelo ja Raffaeli renessansslinn, Bernini ja Borromini barokne Rooma. Samal ajal on see ka moodne metropol oma pidevate liiklusummikute, elegantsete butiikide ja kohvikute, aga ka vabrikute ja vaiksete äärelinnadega.

Igavese Linna võlu seisneb selles, et see elab korraga kõigis ajastutes. Ta on säilitanud endas tohutul hulgal kunstiaardeid, mis on ammustest aegadest ligi tõmmanud ja rõõmustanud miljoneid külastajaid. Rooma magnetiline võlu on nii tugev, et paljud, kes on plaaninud vaid lühikest külaskäiku, on tundnud vajadust jääda siia kauemaks.

Vaatamisväärsuste kõrval on Rooma ka suurepärase toidu linn. Itallaste ellusuhtumise osaks on „hästi süüa”. Alates varahommikusest kohvist kuni õhtusöögijärgse grappani on söömine-joomine siin alati meeldejääv kogemus, kui mitte lausa omaette kunstiliik.


Linnapuhkus Roomas

4-päevase (3 ööd) näidispaketi hind ühele inimesele on:
3* hotellis (Eurogarden, Giglio dell Opera, Parker, Espana, Porta Pia või sarnane) alates 620 eurost
4* hotellis (Villa Maria Regina, Appia Park, Emona Aquaeductus, Delle Province, Giulio Cesare või sarnane) alates 770 eurost

 

REISI SIHTKOHT Rooma, Itaalia
REISI TOIMUMISAEG Aastaringselt
HIND SISALDAB
Edasi-tagasi lennupiletit Tallinn-Rooma-Tallinn
Lennujaamamakse
Käsipagasit või registreeritavat pagasit, vastavalt valitud lennufirma piletireeglitele
3 ööd majutust ühele inimesele kahekohalises toas
hommikusööke
LISATASU EEST
Transfeerid lennujaamast hotelli
Autorent
Ekskursioonid, kontserdipiletid
Reisikindlustus
Majutus ühekohalises toas
Lisaööd hotellis

Tegemist on individuaalreisiga. Hinnad on dünaamilised. Paketi hind sõltub vabade lennukohtade ja hotellitubade olemasolust. Arvestada tuleks, et pühade ja suuremate ürituste ajal võib hind oluliselt erineda toodud näidishinnast.

Küsi pakkumist, kinnita broneering ja reisi!

Orienteerudes rahulikult kaardi järgi ja piirates oma käigud niigi hiiglasliku Centro Storicoga, on vältimatu, et jalutaja satub Piazza del Popolole, Pantheoni, Piazza di Spagna ja Trevi purskaevu juurde või Piazza Navonale ning viimase läheduses paiknevale Campo de Fiorile.

Rääkimata muidugi „trükimasinast”- Itaalia esimese kuninga Vittorio Emanuele’i mälestusmärgist ning selle taga laiuvast Antiik-Roomast, mis on vaatamisväärsus omaette: Colosseum, Forum Romanum, Constantinuse triumfikaar, Caracalla termid on vaid osa sellest. Rooma vanimat osa tasub külastada õhtupoolikul, kui loojuva päikese kiired värvivad iidsed marmor- ja tellisvaremed soojalt punakaks.

Vatikan, mis on oma nime saanud künka järgi, kus ta asub, on olnud paavstide residents üle 600 aasta. Püha Peetruse katedraal on suurim kõigist roomakatoliku kirikutest. Siin on töötanud paljud maailmakuulsad arhitektid nagu Bramante, Raffael, Micheagelo jt.

Vaatamisväärseid kirikuid on Roomas sadu. Milliseid neist „peaks” kindlasti külastama, on võimatu öelda. Üks stiilne ja omanäoline on Santa Cevcilia in Trastevere – väike, algselt romaani, hiljem barokkstiili ümberehitatud kiri Tiberi teisel kaldal, Trastevere linnajaos. See linnaosa on olnud pikka aega Rooma populaarseim, mille elanikud peavad end linna päriselanikeks, kes hoiavad alles traditsioone ja kombeid. Siit võib leida mitmeid toredaid restorane. Ööklubid asuvad see-eest kesklinna lõunaosas, Monte Testacciol, mis kujutab endast antiikset prügimäge, kuhu kuhjati kokku kasutatud amforad.

Turistidest kubiseb Santa Maria in Cosmedini kiriku esine. See paikneb Circus Maximuse, antiikse kaarikute võidusõiduraja läheduses, Tiberi-äärsel Frum Boariumil (Härjaturul), kus seisavad Herculese ning uste, võtmete ja härgade jumala Portunuse tempel. Sealsamas on ka Marcelluse teatri varemed. Sellesama kiriku küljes paikneb kuulus Bocca della Verita, Tõe suu.