Maalilises Toskaana maakonnas asuv Firenze võlub esimesest kohtumisest. Firenze on Leonardo ja Michelangelo linn, Dante linn ja kuulsate Medicite linn. Lühikese autosõidu kaugusele jäävad Toskaana väikelinnad kuulsate veinimõisade ja taludega, mis toidu- ja veininautlejate jaoks tähendab paradiisi sattumist.

REISI SIHTKOHT Firenze, Itaalia
REISI TOIMUMISAEG Aastaringselt
HIND SISALDAB
Edasi-tagasi lennupiletit Tallinn-Firenze-Tallinn
Lennujaamamakse
Käsipagasit või registreeritavat pagasit, vastavalt valitud lennufirma piletireeglitele
3 ööd majutust ühele inimesele kahekohalises toas
hommikusööke
LISATASU EEST
Transfeerid lennujaamast hotelli
Autorent
Ekskursioonid, kontserdipiletid
Reisikindlustus
Majutus ühekohalises toas
Lisaööd hotellis

4-päevase (3 ööd) näidispaketi hind ühele inimesele on:
3* hotellis (Tenuta Il Burchio Hotel, HHB, Le Due Fontane või sarnane) alates 790 eurost
4* hotellis (Diana Park, Grand Mediterraneo,Select Executive või sarnane) alates 880 eurost

Tegemist on individuaalreisiga. Hinnad on dünaamilised. Paketi hind sõltub vabade lennukohtade ja hotellitubade olemasolust. Arvestada tuleks, et pühade ja suuremate ürituste ajal võib hind oluliselt erineda toodud näidishinnast.

Küsi pakkumist, kinnita broneering ja reisi!

Firenze asub põhjapoolsete Apenniinide südames, Arno jõel. Paljudest üle jõe kulgevatest sildadest on märkimisväärsed kaks: Ponte Trinita ja Ponte Vecchio.

Aastal 1418 asusid Firenze linnaisad lõpuks ometi tegelema tohutu probleemiga, mida nad olid eiranud aastakümneid: hiigelsuure auguga linna katedraali katuses. Nüüd ehib katedraali Brunelleschi meistriteos- tohutu terrakotakuppel kaheksa valge kivikaarega, mis kaarduvad tipus asuva marmorlaterna suunas. See on linna sümbol, mis paisatab kaugele Toscana küngaste taha. Kuppel valmis 1436.aastal ja selle läbimõõt on 45,5 meetrit. 463-astmelist treppi mööda saab üsna mugavalt kupli tippu, kust avanevad imelised vaated linnale ja ka katedraali sisemusse.

Santa Maria del Fiore katedraal peegeldab firenzelaste varjamatut kuid õigustatud uhkust oma linna üle. Katedraali ehitamist alustati 1296.aastal ning kuus sajandit hiljem kaeti fassaad uusgooti stiilis rohelise, valge ja roosa marmoriga.

Kunsti uurijate jaoks on loodud Akadeemia galerii, mille peamised huviobjektid on seitse Michelangelo skulptuuri, sealhulgas „Taaveti” tohutu originaalskulptuur, mis kunagi seisis Piazza della Signorial, mis on linna-ja ühiskondliku elu keskus.

Medicite võimust annab tunnistust nende massiivne 15.sajandil ehitatud Palazzo Medici-Riccardi ja Palazzo Vecchio, Medicite perekonnaresidents.

Uffizi Muuseumis eksponeeritakse Euroopa ja Itaalia kunsti. Tavaliselt on sinna aasta läbi järjekord, kuid pileteid saab eelnevalt broneerida turismibüroo kaudu. Võimaluse puhkuseks küpresside, piiniate ja iilekstammede varjus pakuvad Boboli aiad, mis on Firenzes armastatud piknikukohaks. Et näha linna panoraami päikeseloojangul, sõitke Piazza Michelangelole (kus paikneb kunstniku „Taaveti” teine koopia). San Miniato kirik, pärit 11.sajandist, asub väljaku taga künkatipul ning on Firenze vanimaid ja armastatumaid kirikuid. Minge sinna hilisel pärastlõunal, mil kloostri mungad laulavad õhtupalvusel ajatuid gregooriuse koraale ja te saate hunnitu elamuse!