14 ööd
Reisi pikkus
Namiibia, Aafrika
Sihtkoht
18 – 32 °C
Ilm
20.10-03.11.2023
Kuupäevad

Namiibia ringreis

Reis toimub 20.10-03.11.2023

Aafrika lõunaosas Atlandi ookeani rannikul asuv Namiibia (endise nimega Edela-Aafrika) on Aafrika eredamaid, aga ka kõige omapärasemaid aardeid. Saame osa Namiibia elust ja vaatamisväärsustest ja kogeme oma silmaga, mida sel erilisel maal meile pakkuda on.

Hind inimese kohta: al 5995 € (täpne hind selgub mais 2023)
Ühese toa lisamaks: al 750 €

Lisainfo ja broneerimine: krista.esta@mainortravel.ee, tel 511 7486.

HIND SISALDAB
Lennupileteid sihtkohta ja tagasi turistiklassis*
Ööbimisi valitud hotellides kahekohalistes tubades hommikusöögiga
Kõiki programmis loetletud söögikordi (H, L, Õ)
Kõiki programmis loetletud külastusi ja ekskursioone
Kohapealset transporti kõigi mugavustega bussis
Portjeetenust hotellides ja lennujaamades
Kohaliku giidi teenuseid kogu reisi vältel
Eestikeelse giid-reisisaatja teenuseid
HIND EI SISALDA / LISATASU EEST Reisi- ja tervisekindlustust (viisa saamiseks kohustuslik, küsi pakkumist)
Viisalõivu ja viisa vormistamist al 160 €
Jooke toidukordade juurde
Jootrahasid
Äriklassi lennupileteid

 

REISIKAVA

1

Reede, 20.10 Tallinn-Frankfurt-Windhoek (Õ)

Lennud Tallinnast sihtkohta.

13:40 – 15:05 Tallinn – Frankfurt Lufthansa LH 883, lennu kestus 2 h 25 min, lendude vaheline aeg 6 h 40 min
21:45 – 08:00* Frankfurt – Windhoek Lufthansa LH4356, lennu kestus 9 h 15 min

2

Laupäev, 21.10 Windhoek/Kalahari (H, L)

08:00 Saabumine Namiibia pealinna Windhoeki. Linnaekskursioon. Kliiniku külastamine. 

350 000 elanikuga Windhoek ehk Namiibia naba asub keset Namiibiat 1680 m kõrgusel merepinnast ja 360 km kaugusel Atlandi ookeanist. Kõikjal on märgata ja tunda Saksa kolonisatsiooni mõjutusi: saksa stiilis majad, kohvikukultuur ja köök. Windhoeki on läbi ajaloo tuntud erinevate nimede all, üks huvitavamaid on „põlev vesi“ ümbruses olevate kuumaveeallikate järgi. Praegune nimi „tuuline nurk“ pärineb uuemast ajast nama hõimu juhi Jonker Afrikaneri sünnifarmi Winterhoeki järgi Lõuna-Aafrikas.

Sõidame läbi Rehobothi ja Kalkrandi Kalahari Anib Lodge’i. Piknik teel. Päikeseloojangu vaatlus safariautodega.

3

Pühapäev, 22.10 Mariental/Kalahari-Sesriem/Sesfontein (H, L)

Sõidame läbi Maltahöhe ja Tsarishoogte Pass’i Desert Homestead Lodge’i.
Ööbimine Desert Homstead Lodge’is. Piknik teel.
4

Esmaspäev, 23.10 Sesriem (H, L, Õ)

Väljasõit: Sosussvlei, Dead Vlei  ja Sesriem kanjon.

Sossusvlei liivadüünid on Aafrika suurima looduskaitseala Namib-Naukluft osa ning mõnede düünide tipud kõrguvad kuni 320 meetrini. Roostepunaste düünide vahel on valge savine väli Dead Vlei, millest kõrguvad välja surnud akaatsiapuude tüved, mis tekitavad kummitusliku õhustiku, mõned puud on üle 800 aasta vanad.

Sesriemi kanjon on vee poolt kaljudesse uuristatud lõhe, mis on saanud nime kohalike poolt, kes veevõtuks sidusid ämbri vette laskmiseks kokku kuus siilu nahka (ses riem – kuus siilu). Ööbimine Desert Homestead Lodge’is.

5

Teisipäev, 24.10 Sesriem/Sesfontein-Swakopmund (H, L, Õ)

Sõidame Swakopmundi. Tee peal külastame Solitaire’i, Ghaubi, Kuiseb Canyoni, Namib Naukluft Parki, Welwitschia ja Moon Landscape’i Swakopmund’is. Piknik teel.  Ööbimine Hansa Hotellis..
6

Kolmapäev, 25.10 Swakopmund (H, L)

Kuuortlinn Swakopmund on Saksa koloniaalajast pärit armas linnake rannapromenaadi, õdusate  kohvikute ja poekestega. Teisalt on see tuntud ka kui seikluslinn, pakkudes tegevusi lohesurfist kuni langevarjuhüpeteni, õhusõitudest ja kõrbetuuridest rääkimata. 

Hommikune ekskursioon:  Walvise laht, kust läheme katamaraaniga delfiinivaatlusele (austrid, snäkid ja joogid hinnas). Pärastlõunal läheme Swakopmundi ekskursioonile. Õhtusöök Altstadti restoranis. Ööbimine Hansa Hotellis.

7

Neljapäev, 26.10 Swakopmund (H, Õ)

Vaba päev. Õhtusöök ja ööbimine Ööbimine Hansa Hotellis.
8

Reede, 27.10 Swakopmund-Twyfelfontein (H, L)

Sõidame Twyfeltonteini läbi hülgekoloonia Cape Cross’is ja Uis’is. Piknik teel.
Ööbime Twyfelfontein Country Lodge’is.
9

Laupäev, 28.10 Twyfelfontein-Khorixas (H, L)

Sõidame Damaralandi. Külastame Twyfelfonteini kalju maalinguid, The Valley of Organ Pipes (Orelivilede org), Brandberg’i  ja Petrified Forest (kivimets). 

Tohutu, metsik ja tahumatu iluga Damaraland on erakordselt maaliline, avatud tasandike ja imekaunite kaljumoodustistega maastik. Siinsed peamised vaatamisväärsused on Spitzkoppe, Brandberg, Twyfelfontein, Vingerklip ja Petrified Forest (Kivimets). Damarland on üks  hõredamalt asustatud paikadest maa peal. Siinsel tohutu suurel kivisel kõrbemaastikul pole piire. Lõputud vaated üle tasandike, iidsete orgude ja kaugete, mõttessevajunud mägede toovad reisija loodusele nii lähedale kui võimalik. Damaralandis on taimed ja loomad aastatuhandeid arenenud külg külje kõrval karmis keskkonnas, moodustades ebatavalisi geoloogilisi nähtusi. Koos rikkalike kaljumaalingute ja graveeringutega ning kõrbes kohastunud elevantide ja jõehobude populatsioonidega moodustavad nad piirkonna ainulaadse võlu. 

Brandbergi (“Tule mägi”) massiiv on Namiibia kõrgeim tipp, mille kõrgeim punkt Königsteinis (“Kuninga kivi”) kõrgub 2573 meetri kõrgusel üle merepinna. Brandberg on nime saanud päikeseloojangul tekkiva ereda oranži värvi varjundi järgi. Brandberg on olnud sani hõimude jaoks sajandeid püha paik ja Tsisab Ravine selle jalamil on kaetud enam kui 45 000 iidse sani kaljumaalinguga. Kuulsaim neist “Valge daam”.

Twyfelfontein on maailmapärandi paik, mis uhkeldab Aafrika ühe rikkalikuma kaljukunsti kontsentratsiooniga. Tuhanded turistid saabuvad sellesse paika igal aastal, et näha ligi 2500 kiviaegset kaljugraveeringut. Piirkonnas asub 17 kaljukunsti ala, mis hõlmavad ühtekokku 212 graveeritud kivitahvlit. Lisaks asub seal veel 13 ala, kus saab näha kaljujooniseid.

Damara Elavas Muuseumis on võimalik vaadelda ja kogeda traditsioonilist damara eluviisi otse nende põlise kodupiirkonna südames. Unikaalne võimalus näha eluviisi, mis on aeglaselt välja suremas.

Organ Pipes (Oreliviled) nimi kirjeldab hästi orus leiduvaid vertikaalseid doleriitkivi moodustisi, mis võivad olla kuni 5 meetri kõrgused ning kuni 100 meetri pikkused. Need moodustusid doleriidi sissetungi tulemusena alale, kus asub maardla (need paiknevad vaid mõnesaja meetri kaugusel Burnt Mountain’ist). Kui doleriit maha jahtus ja kokku tõmbus, lõhenes see kenasti nurgelisteks sammasteks. Seejärel kulutas neid läbi doleriidikihtide teed rajav jõgi. 

Petrified Forest (Kivimets) – Namiibia kivimets Khorixasist läänes on kahtlemata haruldane nähtus. Need fossiilistunud puutüved on justkui ajamasin, mis annavad aimu umbes 260 miljonit aastat tagasi eksisteerinud taimestikust. Optiline illusioon on kummastav – nähtavale tulevad peened detailid, puukoore värvus ja tekstuur ning kasvuringid. Samavõrd jahmatav kui esmane vaatepilt teest väsinud silmadele on üllatuse haripunkt, mis saabub, kui külaline kummardub, et katsuda palgitükki… see, mis näib igas mõttes tüki puiduna, osutub tegelikkuses külmaks kiviks!

Piknik teel. Ööbimine Damara Mopane Lodge’is.

10

Pühapäev, 29.10. Khorixas-Etosha National Park/Lõuna (H, L, Õ)

Sõidame Etosha Rahvusparki läbi Ugabi oru ja külastame ka Vingerklip’i. 

Etosha park on pindalalt poole Eestimaa suurune ning esialgu tunti seda Etosha „panni“ nime all, kuna seal laiub maailma suurim soolaala (130 km pikk ja paiguti 50 km lai), mis on nähtav isegi kosmosest. Sellele vaatamata on Etosha loomastik väga rikkalik ja kõige parem on jälgida loomi veesilmade juures, kuhu kogunetakse jooma. Pargis on suur elevandi, kaelkirjaku, ninasarviku, lõvi, gepardi, leopardi, hüääni, sebra ja erinevate liiki antiloopide populatsioon. Pärastlõunane safari.

Ööbimine Etosha Safari Lodge’is.

11

Esmaspäev, 30.10 Etosha Rahvuspark (H, L)

Safari Etoshas lõunast itta. Lõuna Halali Puhkekohas. Ööbimine Mokuti Lodge’is.
12

Teisipäev, 31.10 Etosha Rahvuspark/idaosa (H, L, Õ)

Hommikune ja pärastlõunane safari Etosha Rahvuspargis. Ööbimine Mokuti Lodge’is.
13

Kolmapäev 01.11 Etosha Rahvuspark/ida-Windhoek (H, L, Õ)

Alustame Etosha Rahvuspargist sõitu Windhoeki. Sõidame läbi Tsumebi, Otavi, Otjiwarongo ja Okahandia. Lõuna teel.
Hüvastijätu õhtusöök. Ööbimine hotellis Avani.
14

Neljapäev, 02.11 Windhoek-Frankfurt-Tallinn

Transfeer hotellist lennujaama. 

18:50 – 05:25 Windhoek – Frankfurt Lufthansa LH4357, lennu kestus 11 h 35 min, lendude vaheline aeg 4 h 15 min

15

Reede, 03.11 Frankfurt-Tallinn

09:35 – 12:50 Frankfurt – Tallinn Lufthansa LH880


H – hommikusöök
L – lõunasöök
Õ – õhtusöök


Hind inimese kohta:
al 5995 € (täpne hind selgub mais 2023)
Ühese toa lisamaks: al 750 €

Maksimaalne grupi suurus 25 inimest.

Lisainfo ja reisi broneerimine: krista.esta@mainortravel.ee, tel +372 511 7486

 

OLULINE: Reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi või muuta algses programmis ette nähtud majutuskohti ja külastusobjekte teiste võrdväärsete variantide vastu, kui selleks peaks olema tungiv vajadus. Reisikorraldaja ei võta endale rahalist vastutust ka ootamatute kohalike olude (nt liiklusummikud, ilmamuutused jne) tõttu sisse viidud programmimuudatuste osas.