17 ööd
Reisi pikkus
Uus-Meremaa
Sihtkoht
18 – 26 °C
Ilm
15. veebr – 3. märts 2024
Kuupäevad

Mis maa on Uus-Meremaa?

Reis toimub 15.02-03.03.2024

Siin elavad inimesed, kes on muhedad nagu hiidlased ja ettevõtlikud nagu saarlased. Siin on lambaid ja lihaveiseid rohkem kui inimesi. Kuna asutakse maailma veerekese peal, siis toit tuleb ise kasvatada ning seetõttu on kõik alati värske ja kohalik ning seetõttu muidugi ülimaitsev.

Uus-Meremaa maaelu- ja ettevõtlusreis

Oleme ringreisi Uus-Meremaale plaaninud väga heale ajale selle huvitava maa külastamiseks – veebruar on Uus-Meremaa viimane suvekuu ning meie reisiperioodil on õhutemperatuur eeldatavalt keskmiselt 18-26 kraadi. Reisi kogukestus on 17 ööd.

Orienteeruv hind inimese kohta: 6995 €
Ühese toa lisamaks: 1700 €

Lisainfo ja registreerimine: Krista Esta, krista.esta@mainortravel.ee või tel 511 7486.

 

HIND SISALDAB
Lennupileteid sihtkohta ja tagasi turistiklassis
Siselende Wellington-Christchurch/Queenstown-Auckland
Ööbimisi valitud hotellides kahekohalistes tubades koos hommikusöögiga
Kõiki programmis loetletud söögikordi
Kõiki programmis loetletud külastusi ja ekskursioone, kui ei ole märgitud teisiti
Kohapealset transporti kõigi mugavustega bussis
Eestikeelse giid-reisisaatja teenuseid
LISATASU EEST Reisi- ja tervisekindlustust (küsi pakkumist)
Soovi korral äriklassi lennupiletid (hind sõltub broneerimise hetkest)
Uus-Meremaa elektroonilise sissesõiduloa eNZETA vormistamine  50 €
Jootrahad
Grand Traverse nn õhusafari (245 €) ja Dart Wilderness paadisõit (165 €)
Soovi korral ühene tuba, lisamaks 1600 €
LISAINFO Uus-Meremaale reisimine: COVID-19 infolehekülg

 

REISIKAVA

1

Neljapäev, 15.02. Tallinn-Singapur

2

Reede, 16.02. Singapur-Auckland

Saabumine Aucklandi ja transfeer hotelli MSocial Auckland

Funktsionaalselt stiilses butiikhotellis on 190 tuba ja sviiti, mis on mõeldud nii äri- kui ka puhkusereisijatele ja sealt avaneb vaade elavale Princess Wharfile, mis on koduks suurele hulgale
restoranidele, meelelahutuskohtadele ja poodidele. Hotell pakub tasuta WiFi-ühendust, võimalust leevendada päevapingeid ööpäevaringselt avatud jõusaalis või nautida restoranis M Social parimaid roogasid kogu maailmast.

3

Laupäev, 17.02. Auckland (H, Õ)

Linnaekskursioon ja vaba aeg. Lõuna omal kulul.

Auckland on Uus-Meremaa suurim linn, kus elab ligi 1,5 miljonit inimest. Linn asub imekaunis looduskaunis kohas üheteistkümne kilomeetri laiusel maakitsusel kahe loodusliku sadama vahel. Edela pool on suurem Manukau sadam, mis avaneb läänerannikul Tasmani merele ja idas Waitemata sadam, mis avaneb Hauraki lahte ja Vaiksesse ookeani. Seetõttu on Aucklandis elaniku kohta rohkem jahte kui mujal maailmas ja linna hüüdnimeks on Purjede linn. Linnas on tohutult mitmekesine kultuur, kus elab rohkem polüneesia päritolu inimesi kui mujal maailmas. Siin on palju restorane, baare, muuseume, poode ja vaatamisväärsusi, mis pakuvad piisavalt tegevust.

17:30 3-käiguline õhtusöök Uus-Meremaa kõrgeimas hoones, 328-meetrises pöörlevas tornis Sky City, restoranis Orbit. Kohtumine Eesti aukonsuliga. 

328 m kõrgune Sky Tower on Uus-Meremaa kõrgeim ehitis ning pakub 360-kraadiseid vaateid Aucklandile ja ümbritsevale piirkonnale. Sissepääs toimub maa-aluse galerii kaudu ja vaatlustasandile viivad kolm klaasfassiga lifti. Sellel tekil on tasuta helijuhised, reaalajas ilmateated ja puutetundlikud arvutid. Samuti on olemas klaasist tekipaneelid, et saaksite näha maailma oma jalge ees! Kaks korrust kõrgemal on vaateplatvorm, mis on varustatud võimsa binokliga.

4

Pühapäev, 18.02. Auckland-Waiheke-Auckland (H, L)

09:30 Peale hommikusööki ärasõit Waiheke saarele.

Uus-Meremaa veinisaarena tuntud Vormsi-suurune Waiheke on saanud koduks pühendatud rühmale auhinnatud veinitootjatele. Unikaalse mikrokliima ja veinivalmistajate filosoofiaga “Väike on ilus”, on Waiheke tootnud mõningaid Uus-Meremaa mainekamaid veine. Maalilisel sõidul õpite tundma saare ajalugu, geograafiat, inimesi ja kultuuri.

10:30 Mudbrick Vineyard veinimõisa külastus. Veine valmistatakse Viognier, Chardonnay, Syrah ja Bordeaux marjadest, lisaks kasvatatakse ka teatud Marlborough aromaatseid sorte.
11:30 Külastame Rangihoua Estate mõisa, kus valmis Põhjasaare esimene oliiviõli. Mõisa toodang on pärjatud mitmete auhindadega. Maitseme erinevaid õlisid, sh teravat kreeka stiilis Koreneiki õli, hispaania stiilis Picuali, Toskaana Frantoiot ja kohalikke segusid. Lisaks pakutakse kohalikku mett ja ürdivõid.
12:15 Vaba aeg Onetangi rannal.
12:45 Lõuna Stonyridge Vineyard veinimõisas.
14:15 Vaba aeg Oneroa külas
15:30 laevasõit tagasi Aucklandi. Õhtusöök omal kulul.

5

Esmaspäev, 19.02. Auckland - Rotorua (via Waitomo) (H, L)

07:30 Peale hommikusööki asume teele Rotoruasse.
10:30 külastame Waitomo Glowworm koopaid.

Ekskursioon viib teid läbi enam kui 250 meetri pikkuse vapustava maa-aluse maastiku, mis algab muljetavaldava katedraaliga. Selle konkreetse koopa akustika on maailmas tuntud. Siin on esinenud Uus-Meremaa diiva Dame Kiri Te Kanawa. Ringkäik algab koopa ülemisest sissepääsust ja kulgeb mööda madalat kitsast käiku sügava lubjakivišahti Tomo juurde. Kogenud reisijuht räägib piirkonna moodustistest ja ajaloost. Teie ekskursiooni tipphetk on paadireis läbi suurejoonelise Glowworm Grotto. Imetlege Emakese Looduse valgusekraani, kui libisete vaikselt läbi Glowworm Grotto tähistaevalise imedemaa. Kulgete maa all piki Waitomo jõge ja vaadake vaikides lugematuid helendavaid ussikesi, mis moodustavad Glowworm Grotto.

12:15 Lõunasöök ja ekskursioon The Red Barn Farmis

200 ha suuruses A2 (spetsiaalne laktoositalumatusega inimestele toodetav mahepiim) piimafarmis The Red Barn avaneb vaade Kaimai ahelikele, Maungatautari mäele ja Hinuera orule. Vaatame, kust saavad alguse maailma suurima piimatoodete eksportija Fonterra tooted. Samuti saate aimu Uus-Meremaa farmeri igapäevastest tavadest ja põllumajanduse tähtsusest Uus-Meremaa majandusele. Tuuri viib läbi meie farmi juhataja, kes annab meile võimaluse kogeda kohaliku farmi igapäevaelu. Saame teavet Uus-Meremaa piimatööstuse, piimatootmise, ekspordi, Uus-Meremaa panuse kohta maailma piimatoodetesse, loomade heaolu ja palju muu kohta! Saame isegi lemmikloomast lehmale Blossomile pai teha!
Seejärel oleme kutsutud Red Barni kvaliteetsele ja maitsvale kolmekäigulisele lõunasöögile, mis sisaldab värskeid hooajalisi ja kohalikke tooteid. Enne lõunasööki saame osa meie kuulsast või valmistamise kogemusest! Klopime koos talu koort, et valmistada võid, mida saab süüa värskelt küpsetatud saiakestel – see on tõsiselt lõbus, interaktiivne (ja maitsev!!) kogemus.

15:30 Külastame 60 ha laiuvat kiiviistandust, kus kasvatatakse Zespri Green ja Zespri Gold sorti kiivisid.  Õhtuks saabume Rotoruasse, kus veedame 2 ööd.  Saame nautida Polüneesia Spaa mõnusid. Õhtune Lake Spa sissepääs hinnas. Ööbimine hotellis Millenium Hotel Rotorua. 

6

Teisipäev, 20.02. Rotorua (H, Õ)

Rotorua on Uus-Meremaa turismi sünnikoht ja see on tänapäevalgi kohustuslik paik, mida peab külastama. Linn on koduks erakordsele hulgale vaatamisväärsustele alates seiklus- ja põnevatest ekskursioonidest kuni mineraalspaadeni. Mullitavad keevad mudabasseinid, õhku paiskuvad tohutud geisrid, maal laiutavad kuumaveeallikad ning vulkaanikraatrid ja järved lisavad maastikele oma tunnusvärve. Linn on koduks ka Uus-Meremaa maooridele.

Vaba hommikupoolik. Valik tegevusi soovijatele. Lõuna omal kulul.
18:00 Maoori rahvusõhtu Te Pa Tu.

7

Kolmapäev, 21.02. Rotorua-Napier (H)

09:00 Peale hommikusööki lahkume hotellist ja külastame Waiotapu termaalasid. Seejärel sõidame Tauposse, kus saame iseseisvalt ringi vaadata ning siis 2 h sõit Napier’i, kus ka ööbime. Ööbimine hotellis Swiss-Belboutique.

Imeline Napieri linn on Hawkes Bay viinamarjakasvatuse piirkonna krooni ehteks. 1931. aastal maavärinas hävinud linn ehitati täielikult üles tolleaegses Art Deco stiilis ja nüüd on see koduks maailma kõige põhjalikumale Art Deco arhitektuurikollektsioonile. Ümbritsev piirkond on Uus-Meremaa veinikodu ja seal on üle 150 viinamarjaistanduse, millest 80% moodustab punane vein. Napierist lõuna pool on Hastingsi linn ja šikk Havelock Northi küla, mis mõlemad on omaette külastamist väärt.

8

Neljapäev, 22.02. Napier (H, L)

10:00 Takaro Trails – veinimõisade ja puuviljaaiandi tuur jalgrattal omal käel koos lõunasöögiga 🙂 Õhtusöök omal kulul.
9

Reede, 23.02. Napier-Wellington (H, Õ)

09:00 Asume teele Uus-Meremaa pealinna Wellingtoni. Ees on 6 h maalilist sõitu. Lõuna teel omal kulul. Õhtusöök ja ööbimine hotellis Copthorne Hotel Oriental Bay.
10

Laupäev, 24.02. Wellington (H)

09.00 Wellingtoni linnaekskursioon, tutvume filmistuudiotega, kuidas tehakse eriefekte, käime Te Papa muuseumis. Vaba aeg.

Kosmopoliitne pealinn Wellington asub kitsal maaribal sadama ja mäeküngaste vahel. Kompaktne linn on täis iseloomu ja võlu, nišibutiike, hämmastavaid restorane ja baare, elavaid festivale ja spordiüritusi ning loomulikult palju kunsti ja kultuuri.

11

Pühapäev, 25.02. Wellington-Christchurch (H, Õ)

11:05-12:10 Air New Zealandiga siselend lõunasaarele Christchurchi. Linnaekskursioon. Ööbimine hotellis The George.

Aedade linnana tuntud Christchurch on Lõunasaare suurim linn. Linnal on tugev briti pärand, mida peegeldavad endiselt läbi kesklinna lookleva pajupuudega ääristatud Avoni jõgi, linna paljud pargid ja aiad ning inglise arhitektuur. Viimasel ajal on linna ajaloos domineerinud sajad maavärinad, mis on kunagisest kaunist kesklinnast oma osa võtnud. Christchurchi tulevik on aga helge, kuna praegu käib täies hooga ümberehitamine ja tänu muljetavaldav plaanile on loota, et Christchurchist saab tõeliselt rahvusvaheline linn.

12

Esmaspäev, 26.02. Christchurch (H, L)

Piirkonna farmide külastused: piimafarm, köögivili, teravili. Külatused toimuvad koostöös Lincoln University põllumajandusteaduskonnaga. 
13

Teisipäev, 27.02. Christchurch-Mt Cook (H)

Külastame teraviljafarmi (seemnekasvatus, nisu ja oder) ja Anguse farmi, mis on spetsialiseerunud tõupullide kasvatusele. Soovijatel võimalus teha väikelennukiga Grand Traverse õhusafari Tekapo järve kohal ja imetleda kohalike liustikke. Ööbimine hotellis Pepper Bluewater Resort Lake Tekapo
14

Kolmapäev, 28.02. Mt Cook-Queenstown (H)

Teel Queenstowni külastame merino lambafarmi ja Jackson Orchard puuviljafarmi.  Ööbimine hotellis MGallery Hotel ST Moritz Queenstown
15

Neljapäev, 29.02. Queenstown (H, Õ)

Vaba hommikupoolik. Soovijad saavad mootorpaadiga kihutada Dart Wilderness jõel (165 €).
18:00 Sõidame vana auriku TSS Earnslaw pardal kohalikku tallu, kus peetakse lambaid ja lihaveiseid.
16

Reede, 01.03. Queenstown (H, L, Õ)

Imeline päev Milford Soundis. Hüvastijätu õhtusöök Skyline restoranis
17

Laupäev, 02.03. Queenstown-Auckland-Singapur (H)

Sõit lennujaama. Algab kodutee.
18

Pühapäev, 03.03. Singapur-Stockholm-Tallinn


H – hommikusöök
L – lõunasöök
Õ – õhtusöök

Hind inimese kohta: 6995 €
Ühese toa lisamaks: 1700 €

Lisainfo ja registreerimine: Krista Esta, tel: 511 7486, e-post: krista.esta@mainortravel.ee

OLULINE: Reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi või muuta algses programmis ette nähtud majutuskohti ja külastusobjekte teiste võrdväärsete variantide vastu, kui selleks peaks olema tungiv vajadus. Reisikorraldaja ei võta endale rahalist vastutust ka ootamatute kohalike olude (nt liiklusummikud, ilmamuutused jne) tõttu sisse viidud programmimuudatuste osas.

uus meremaa ringreis