Londoni linnareis suudab pakkuda midagi meelepärast igale maitsele. Londonis on kõrvuti uhked pilvelõhkujad ja ajaloolised ehitised, siin kohtuvad britilik konservatiivsus ja vabameelselt värvikad kultuurid. Esmapilgul võib linn küll uskumatult hullumeelne tunduda, justkui kõik jookseksid pidevalt kuskile. Kuid leides Londonist just endale meelepärased kohad, pakub linn elamuse, mida tahaks uuesti kogema tulla.

Olles Londonis esimest korda, tasub ära vaadata sealsed kuulsad vaatamisväärsused: Big Ben, parlamendihoone, London Eye. Omaette vaatamisväärsus on see, kuidas Tower Bridge’i silda muusika saatel avatakse ja suletakse. Thamesi kallast kaunistavad kaks moodsat pilvelõhkujat The Shard ja Heron Tower, mille 40. korrusel asub kohvik Duck&Waffle, kust saab nautida suurepärast vaadet Londonile.

Kuninganna ametlikus residentsis Buckingham Palace’is võib näha vahtkonnavahetuse tseremooniat igal keskpäeval.

Londonis on kaheksa kuninglikku parki, neist suurim Hyde Park. Trafalgar Square on valitsusasutuste ja meelelahutuskeskuste piirkonna piiriks. Linna suurimad teatrid, kinod, lõbustusasutused ja populaarsemad kohvikud asuvad Sohos ja Piccadilly Circuses. Soho on üks Londoni elavamaid osi ning seal võib leida erinevaid restorane, kohvikuid kui ka väikesi butiike. Leichester Squaril asub suur ja põnev M&M’S Worldi kaubamaja. Soho kõrval kulgeb üks maailma pikimaid ja rahvarohkemaid poodlemistänavaid Oxford Street. Ostlemiseks tasub kindlasti varuda terve päev, sest seal on uskumatult palju inimesi ja poode.

Kui jalgsi linnaga tutvumine tundub liiga väsitav, siis võib alati jalgratta laenutada, kuid tuleb meeles pidada, et Londoni liiklus on vasakpoolne!

REISI SIHTKOHT London, Suurbritannia
REISI TOIMUMISAEG Aastaringselt
HIND SISALDAB
Edasi-tagasi lennupiletit Tallinn-London-Tallinn
Lennujaamamakse
Käsipagasit või registreeritavat pagasit, vastavalt valitud lennufirma piletireeglitele
3 ööd majutust ühele inimesele kahekohalises toas
hommikusööke
LISATASU EEST
Transfeerid lennujaamast hotelli
Autorent
Ekskursioonid, kontserdipiletid
Reisikindlustus
Majutus ühekohalises toas
Lisaööd hotellis

4-päevase (3 ööd) näidispaketi hind ühele inimesele on:

3* hotellis (Ashley,Travelodge Central City Road, Orchard või sarnane) alates 790 eurot
4* hotellis (Hilton Kensington, Henry VIII, Melia White House või sarnane) alates 950 eurot

Tegemist on individuaalreisiga. Hinnad on dünaamilised. Reisipaketi hind sõltub vabade lennukohtade ja hotellitubade olemasolust. Arvestada tuleks, et pühade ja suuremate ürituste ajal võib hind oluliselt erineda toodud näidishinnast.

Küsi pakkumist, kinnita broneering ja reisi!

BREXIT ja reisimine Suurbritanniasse

 • Alates 1. jaanuarist 2021 saavad turistid, ärilistel eesmärkidel reisijad ja tudengid, kes ei plaani viibida kauem kui kuus kuud järjest, reisida UKsse viisavabalt ja viibida UKs kuni kuus kuud järjest.
 • Reisides on ID-kaardi asemel soovitav kaasa võtta kehtiv pass. UK lubab ELi kodanikel riiki siseneda ID-kaardi alusel kuni 31. oktoobrini 2021.
 • UKsse reisimisel sõlmige ravikindlustus, kuna alates 1. jaanuarist 2021 ei kehti ELi ravikindlustuskaart enam UKs.
 • Alates 1. jaanuarist 2021 muutub vajalikuks rahvusvahelise rohelise kaardi olemasolu nii Eesti sõidukijuhtidel UKs kui ka vastupidi.
 • Alates 1. jaanuarist 2021 muutub ka EL ja UK vahel reisivate reisijate kaitstuse tase. Sõltuvalt transpordiliigist ei pruugi ELi reisijate õigused UKsse sisenedes või sealt lahkudes enam kehtida.
 • UKsse reisimisel soovitame tutvuda UK tollieeskirjadega. Teatud kaupade või isiklike asjade (näiteks toidukaubad, taimed ja taimsed saadused, ravimid jne) sissetoomisele on kehtestatud erinõuded ning see kaup tuleb tollis deklareerida.
 • Naastes reisilt tagasi Eestisse tuleb arvestada, et tollimaksuvaba impordi suhtes kohaldatakse samu piiranguid kui kolmandast riigist saabudes. Reisija kaasa toodud kaup, mis on kaubanduslikku laadi või ületab maksuvaba väärtuse või koguse, maksustatakse tollimaksu, käibemaksu ja aktsiisiga.
 • Tuleb arvestada, et alates 1. jaanuarist 2021 võivad UKs mobiilteenustele kehtestuda senist suuremad rändlustasud. Samas lasub ELi teenusepakkujal kohustus oma kliente rändlustasudest teavitada kui nad reisivad UKsse.
 • Tasuliste võrgusisuteenuste klientidel ELis ja UKs ei pruugi olla juurdepääsu võrgusisuteenusele, mille nad on tellinud vastavalt ELis või UKs.
 • Euroopa Liidu lemmikloomapass ei ole alates 1. jaanuarist 2021 enam kehtiv reisimist võimaldav dokument. Soovitame kontrollida UK tolli kodulehelt, millised nõuded kehtivad lemmikloomade toomisel UKsse.
 • Alates 1. jaanuarist 2021 pole Euroopa Liidu kodanikel enam õiguslikku alust kolmandas riigis konsulaarabi saamiseks UK saatkondade või konsulaatide poole pöörduda. Samasugune õigus kaob ka UK kodanikel ELi saatkondade või konsulaatide poole pöörduda.

Link: Lisainfo Suurbritanniasse reisimise kohta.