10 ööd
Reisi pikkus
Mauritius
Sihtkoht
21 – 33 °C
Ilm
11.-21.03.2025
Kuupäevad

Mauritius on puhkajate paradiis valgete liivarandade ja türkiissinise veega. Erinevate olude ja iseloomuga rannad annavad võimaluse nii snorgeldamiseks kui ka surfamiseks. Mereelustik on väga mitmekesine – võimalus on kohata nii suuri merekilpkonni kui delfiiniparvesid, näha vaalasid ja isegi haisid.

Mauritiuse rikkaliku floora ja faunaga saab tutvuda Black River Gorges rahvuspargis ja Pamplemousse´i Botaanikaaias. Võimalik on, et kohtate haruldasi linde ja loomi nagu Mauritiuse tuuletallajat, kaeluspapagoid, roosatuvi või lendrebast. Casela Pargis võid nautida tiigri, lõvi või gepardi seltskonda, Vanilla Pargis jälgida hiidkilpkonnade ja krokodillide tegemisi.

Ohtrate veespordivõimaluste, suurepäraste golfiväljakute (neid on saarel 8!), gurmeerestoranide, arvestatava tasemega spaade ja ülimõnusa kliima tõttu on Mauritius arusaadavalt koht, kus on mõnus puhata. Tule seda kõike nautima koos meiega!


Mauritiuse ringreis koos rannapuhkusega
11.-21. märts 2025

 

1

Teisipäev, 11.03, Tallinn-Istanbul


Turkish Airlines lend TK1424 kl 18:55-23:15.
2

Kolmapäev, 12.03, Istanbul-Mauritius (H, Õ)


Turkish Airlines lend TK176 kl 02:20-13:15
Saabumine Mauritiusele. Transfeer Long Beach 5* hotelli saare idarannikul. Majutus Junior Sviit  tubades, poolpansion toitlustusega. Puhkus.
1

Neljapäev, 13.03, Mauritius (H, L, Õ)

Päevaekskursioon Touristic North: Külastame Mauritiuse pealinna Port-Louisi. Alustame  panoraamvaate imetlemisest Fort Adelaide’ist ja jätkame teed hiinalinna. Peatume Jumma mošee juures ja seejärel külastame saare kõige traditsioonilisemat turuplatsi. Saare põhjaosas peatume Pamplemousse külas, kus külastame Pamplemousse’i botaanikaaeda. Seejärel seame sammud Grand Baie rannikukülasse, mis on kõige elavam ja turistisõbralikum küla saarel. Lõpetame tuuri Cap Malheureux’ külas, mis on tuntud oma punase katusega kiriku poolest, kust avanevad vaated saare põhjaosale.
1

Reede, 14.03, Mauritius (H, Õ)

Ekskursioonid L’Aventure du Sucre ja Château de Labourdonnais’sse.
L’Aventure du Sucre – Suhkrutempel. Juba tee templisse on  muljetavaldav: seda ääristavad bugenvillea põõsad ja kookospalmid ning rohelisest lopsakusest ümbritsetud järv. Massiivne suhkruvabrik on tänapäeval üks kõige kuulsamaid turismiobjekte saarel. Suhkruroo hekk kulgeb mööda viimast rada ja viib meid restaureeritud ja ümberehitatud vabrikusse. Külastus pole veel alanudki, kuid eemalt kostuvad džunglihääled  ja ookeanilainete müha tõmbavad meid salapärase sissepääsu juurde, mille kaudu pääseme tohutusse tehasehoonesse, mille vanad masinad on kaunistatud tuhandete tuledega. Seal on hiiglaslikud ekraanid, filmid, ujuv praam ja äkiline raudteemootori vile. See, mis meid ootab, on suurepärane ja interaktiivne ringreis, mis aitab saare ajaloo kohta rohkem teada saada. Mööda ei saa minna ka Mauritiuse parimate suhkruroo sortide maitsmisest, ekspordiks kasvatatud 12 rafineerimata looduslikku suhkrut. Meie maitsemeeli kosutavad ümarad, mahlased ja nüansirikkad maitsed. 
Tipphetked:
• 6000 m2 tehasemuuseum
• 1 suveniiripood
• 12 sorti suhkrute ja rummi degusteerimine
• Roo lõikamine

Kuulus Château  de Labourdonnais. See kuulus hoone on ehitatud 1856, mille külastamine viib meid tagasi 19. sajandi Mauritiusele. Külastajatel on võimalik avastada iluaeda ja viljapuuaedu, kus kasvab umbes viiskümmend sajandivanust  mangosorti, valik vürtsitaimi ja erinevaid eksootilisi viljapuid. Château külastus lõpeb degusteerimisega, kus külastajad saavad maitsta 100% kohapeal valmistatud Mauritiuse tooteid. Toimub ka väike viktoriin.

1

Laupäev, 15.03, Mauritius (H, L, Õ)

Teeme tutvust saare lõunaosaga: ekskursioon Colorful South. Alustame ekskursiooni Curepipe’i linnast Trou aux Cerfsi vulkaani juurest. Külastame laevamudelite tehast, kus valmivad 100% käsitööna kohapeal valmistatud laevamudelid erinevates suurustes. Peatume Mauritiuse veinimõisas, et avastada ja maitsta kohalikke veine. Külastame Grand Bassini püha järve, mida valvavad 2 hiiglast. Külastame hindu templit ning sõidame läbi rahvuspargi. Lõpuks läheme Chamareli külla ja külastame rummitehast ning Chamareli juga, kust avanevad ilusad vaated.
1

Pühapäev, 16.03, Mauritius (H, Õ)

Vaba päev rannapuhkuseks.
1

Esmaspäev, 17.03, Mauritius (H, Õ)

Vaba päev rannapuhkuseks.
1

Teisipäev, 18.03, Mauritius (H, L, Õ)

Ekskursioon South Unspoilt. Avastame käsitsi korjatud kohalikku teed. Saame teada, kuidas teed töödeldakse ja maitseme seda Mauritiusel väga hinnatud jooki. Seejärel külastame La Vanille’i loodusparki, looduskaitseala, kus elavad hiidkilpkonnad, Niiluse krokodillid ja teised arvukad loomaliigid.
1

Kolmapäev, 19.03, Mauritius (H, L, Õ)

Merepäev – Catamaran East Coast tuur. Astume Trou d’Eau lahes katamaraani pardale. Veedame suurepärase päeva troopilise päikese all laguunides ujudes ja snorgeldades.
1

Neljapäev, 20.03, Mauritius-Istanbul (H, Õ)

Vaba hommikupoolik.
Transfeer lennujaama, kojulend Turkish Airlines lennuga kl 20:55-06:00* TK177 Mauritius-Istanbul (*saabumine 26.01.).
1

Reede, 21.03, Istanbul-Tallinn


Turkish Airlines lend TK1421 kl 09:30-12:05.

Hind:  3995 €
Ühese toa lisamaks:  800 €

NB! Reisikorraldaja jätab endale õiguse teha ilmastikust ja muudest ettenägematutest asjaoludest tulenevalt reisikavas muudatusi.

Info ja registreerimine: Krista Esta krista.esta@mainortravel.ee, tel ​ ​+​ ​372 ​ ​5117486

HIND SISALDAB
Lennupileteid koos äraantava pagasiga Tallinn-Mauritius-Tallinn turistiklassis (äriklass lisatasu eest)
Ööbimisi hotellis Long Beach 5* kahekohalistes JuniorSuite tubades koos hommiku- ja õhtusöögiga (majutus üheses toas lisatasu eest)
Kõiki programmis loetletud söögikordi
Kõiki programmis loetletud külastusi ja ekskursioone, kui ei ole märgitud teisiti
Kohapealset transporti kõigi mugavustega bussis
Eestikeelse giid-reisisaatja teenuseid
LISATASU EEST
Reisi- ja tervisekindlustus (koos reisitõrkega)
Äriklassi piletid, hind sõltub broneerimise hetkest
Majutus üheses toas (lisamaks 800 €)
Jootrahasid kohalikele bussijuhtidele ja giididele

 

Mauritius on kõigest Saaremaa suurune saareke, kuid siin on ka lisaks imelisele rannajoonele pakkuda palju huvitavat: Prantsuse koloniaalstiilis majad, mitmed looma – ja looduspargid, põnevad matkarajad ning palju muud.

Maurituse turismikeskus on koondunud põhjaossa Grand Baie ümbrusesse, kus asub kõige enam hotelle, randu ja meelelahutusasutusi.

Lääneranniku rahulikud rannad sobivad perepuhkuseks. Idarannik on see-eest saare kuulsaim osa, kus asuvad kõige tähelepanuväärsemad hotellid ja väidetavalt kauneimad valge liivaga rannad. Saare lopsaka loodusega lõunaosa on metsikum. Ka kagu- ja edelaosas on hotelle, mis on koondunud rahulikele rannaaladele surfipiirkonna ja kaljumatkaradade lähedale.

Soovid minna seltskonnaga golfireisile Mauritiusele?

Kirjuta meile info@mainortravel.ee ja leiame selleks sobiva võimaluse!