Tahko suusanõlvu peetakse õigustatult Kesk-Soome parimateks. Tahko sobib hästi neile, kes on korra või paar juba mäesuusatamisega proovi teinud.
Helsinkist Tahkole on 435 km, mis ajaliselt tähendab ca viit tundi autosõitu. Kuna esimesel ja viimasel reisipäeval niikuinii mäele ei jõua, siis näiteks nädalalõpupakett kolmapäevast pühapäevani sisaldab kolme suusapäeva ja vastavalt neljapäevast pühapäevani kahte suusapäeva. Samas ei ole Tallinnast vaja välja sõita liiga vara hommikul – piisab kenasti, kui valid näiteks 10.30 väljuva laeva.

Lisaks on Tahkol palju häid majutuspakkumisi!

Näidishinnad Tahko-Bungalow 4 inimesele, nädalalõpuks kolmapäevast pühapäevani:

2 magamistoaga majutus 200 m suusanõlvadest. Sobib hästi 4-liikmelisele seltskonnale või perele (vaata kirjeldust menüüst). Majutusvariantide valik on palju laiem, saada meile oma seltskonna kirjeldus ja leiame just Sulle sobiva!

Hind alates 386 €

Konkreetsed hinnad sõltuvad vabade kohtade saadavusest ja hooajast. Varastele otsustajatele suurem valik ja paremad hinnad!

Küsi pakkumist: Vilja Nurm, vilja.nurm@mainortravel.ee

Soome populaarsuselt kolmas talispordikeskus Tahko asub Nilsiäs, 66 km Kuopiost põhja pool. Suusanõlvu 23, pikim nõlv 1200 ja kõrguste vahe 200 m. Järsemad ja pikemad nõlvad kui Himosel, seepärast võib algajale suusatajale liiga raskeks osutuda, kuid keskmise tasemega suusatajale pakub head väljakutset. Tahko tugevaks küljeks on pidev areng. Lisaks suusanõlvadele ledub siin veekeskus, multifunktsionaalne keeglisaal ning palju erinevaid majutusvõimalusi. Erineva raskusastmega suusanõlvadele lisaks on Tahkos tasemel lumelaudurite park Lumilaakso, kus laudureid ootavad oma tõstuk, super pipe, striit ning boksid. Tahkol saab harrastada peaaegu kõiki mäesuusaalasid, ka mügarnõlvalaskujatele on avatud oma rada. Perekonna pesamunad saavad rõõmu kätte lastenõlval. Unustatud ei ole ka murdmaasuusatajaid – üle 70 km pikkusest rajavõrgustikust on valgustatud 16 km.

Tahkost 40 km kaugusel asub Siilinjärvi ujula-veekeskus Fontanella, mille mullivannid, veekosed, lained, paar toru, millest alla lasta, aroomisaunad ja basseinid pakuvad meelelahutust terveks õhtuks.

Kuidas sõita?

Helsingist välja Lahti suunas mööda kiirteed E75, peale Lahtit Mikkeli suunas maantee 5, peale Mikkelit Kuopio suunas maantee 5 ja Kuopiost Siilinjärvi suunas maantee 5, Siilinjärvelt Nilsiä suunas maantee 75.

Tahko-Bungalow ***

Paarismajad ca 200 m Tahko suusanõlvadest. Neljainimese apartment 60 m2 Tahko keskuses. Suusanõlvad on 200m kaugusel. Apartmendis on elutuba, baarköök, kamin ja saun. 2 eraldi magamistuba. Riiete kuivatuskapp.