Åre Skandinaavia suurimaks suusakeskuseks tituleeritud Åre asub Stockholmist 630 km kaugusel põhja pool ning autoga sõiduks tuleb varuda aega 7-8 tundi. Võimalus on lennata Östersundi või tulla rongiga Stockholmist. Suusahooaeg algab detsembris ning kestab aprilli viimase nädalavahetuseni. 103-st laskumisrajast enamus on kerge kuni keskmise raskustasemega, piisavalt on ka ohutuid suusaalasid lastele. Laiad laskumisrajad sobivad slaalomsuuskade ja lumelaudadega sõitmiseks suurepäraselt. Kõige pikem laskumine on 6,5 kilomeetrit.

Åres on neli küla:
Åre By (keskus) – unikaalne asukoht Olümpialifti läheduses. Külas on hubased suusamajakesed, hotellid, restoranid, ööklubid ja konverentsikeskus. Lisaks Holiday Club sauna- ja basseinikompleksi, kus on vihmaste ilmade korral võimalus mõnusalt aega veeta. Siin on ka sporditarvete ja suveniiride kauplus ning toiduainete pood.
Åre Björnen – Perede lemmik, mõnus kompaktne küla Åre liftisüsteemi idaosas. Valgustatud matka- ja murdmaarajad, fantastiline vaade Åre järvele, Åreskutani mäele ja selle ümbrusele. Majutus moodsates erineva suurusega suusamajakestes. Ka siit suusakülast leiad mitmeid kaupluseid, suusalaenutusi, restorane, baare, pizzeria ja konverentsisaali.
Duved/Tegefjäll – Suurepärased suusakülad peredele. Siin on erineva raskustasemega laskumisi, mis sobivad nii kõige pisematele kui ka suurematele pereliikmetele. Majutust pakutakse hubastes suusamajakestes ja hotellides. Lisaks leiad siin restorane, suusarente ja kaupluseid.

Sälen on oma lummavate vaadete ning hubaste mägihotellide tõttu rootslaste üks vaieldamatult soosituim suusakeskus. Stockholmist vaid 410 km kaugusel asuv Sälen on 4 nõlva ja 101 rajaga tõeliselt mitmekesiste võimalustega piirkond. Kohapeal leidub suur valik majutuskohti, tasemel suusalaenutus ning kvalifitseeritud treenerid. Piirkond on eriti armastatud ka just väikelastega perede hulgas.

Säleni suusakuurort koosneb neljast suusakeskusest:
Lindvallen – parim puhkus peredele
Högfjället – klassikaline mäesuusakeskus
Tandådalen – Säleni keskus
Hundfjället – laste paradiis.

Vemdalen asub Stockholmist 480 km kaugusel. Piirkonnas on 3 suusakeskust: Vemdalsskalet (põhikeskus), Björnrike, Klövsjö/Storhogna. Ühe mäepiletiga pääseb kõikide keskuste radadele.
Vemdalen on muutunud viimastel aastatel eestlaste seas üheks kõige populaarsemaks suusakuurordiks Rootsis. Põhjuseks on odavam majutus ja mäepileti hind ning lühem tee Stockholmist võrreldes Årega.

Trysil kui Norra suurim suusakuurort 69 raja ja 31 liftiga on paljude hinnangul parim suusakuurort Skandinaavias, mis asub 470 km kaugusel Stockholmist.

Trysili keskused:
Turistsenter asub lõunaküljel ja sellel on pikad laiad ja erineva raskusastmega suusanõlvad. Siit leiate ka Valle lasteala  ja mitmed lumepargid.
Høyfjellssenter asub mäe põhjaküljel. Siit leiate palju rohelisi ja punaseid radu ning suure Valle lasteala.
Høgegga on Trysili kõige järsem piirkond ja pakub väljakutseid pakkuvaid musti suusaradu. See on ka paljude mäesuusataaride lemmikala.
Skihytta asub mäe lõunaküljel ja pakub pikki päikesepaistelisi päevi. Siit leiate kiirliftid, lasteala ja restoranid ning sinised ja punased suusanõlvad.

Hemsedal on kuurort, mida nimetatakse ka Skandinaavia Alpideks. Põhjus on tõenäoliselt selles, et suusaradade kõrval kõrguvad graniitkaljud, mis loovad sarnasuse Alpidega. Hooaeg kestab nagu enamuses Skandinaavia suusakuurortides kuni mai esimese nädalavahetuseni. Kolme üle 1000 meetri kõrgusega mäe ja off-piste võimalustega Hemsedal sobib suurepäraselt igas vanuses seiklushimulistele suusatajatele. Kaugus Stockholmist 740 km ja Oslost 220 km.

Näidispakett Sälenisse märtsikuuks (jaanuar 2023 seisuga):
7 ööd majutust (P-P) Högfjälleti alpimajas saunaga apartmendis. 3 magamistoaga majutus asub 500-2000 m suusanõlvadest. Sobib hästi kuni 8-liikmelisele seltskonnale või perele. Hind 7 ööks kõigile kokku al 800 €/kuni 8 inimesele.
Majutusvariantide valik on palju laiem, saada meile oma seltskonna kirjeldus ja leiame just Sulle sobiva!
Laevapiletid näiteks Paldiski-Kapellskär liinil 4 inimest + sõiduauto (4-inimese sisekajutis) edasi-tagasi hind al 530 €.
– Liftipiletite ostmisel pakutakse väga erinevaid pakette, mille hulgast leiab igaüks endale sobiva. Hea teada, et kuni 6-aastased lapsed pääsevad mäele koos vanemaga sootuks tasuta.
Reisikindlustus – küsi meilt endale sobivat pakkumist

KÜSI ENDALE SOBIVAT PAKKUMIST: Krista Esta, krista.esta@mainortravel.ee või Vilja Nurm, vilja.nurm@mainortravel.ee

NB! Konkreetsed hinnad sõltuvad vabade kohtade saadavusest ja hooajast – varajastele otsustajatele suurem valik ja paremad hinnad!

Säleni mäekaart:

pastedGraphic.png

Hemsedali mäekaart:

Trysili mäekaart:

Vemdaleni mäekaart:

Åre mäekaart: 

Rootsi populaarsemaid suusakeskusi Sälen asub ca 400 km Stockholmist põhja pool. Sälenis on avatud 186 nõlva, 126 tõstukit, trikipargid, suusakool, laste- ja algajate nõlvad ning 250 kilomeetrit murdmaaradu. Pikim laskumine on 1,8 kilomeetrit, kokku on laskumisi 82 kilomeetrit. Kõrgeim hooldatud lumega punkt asub 860 meetri kõrgusel merepinnast.

Kuidas sõita?
Üks eestlaste lemmikuid transpordikombo Sälenisse on laevareis Tallinnast Kapellskäri ja siis isikliku autoga Sälenisse. Teekond kestab ca 5-6 h sõitu ja viib suusasõbrad läbi Uppsala ja Faluni. Täpsemad juhised kohalejõudmiseks on leitavad sellelt Google Maps lingilt.

Mäekaart:

pastedGraphic.png