San Francisco on üks maailma enim külastatud linnu. San Francisco ilm on tavalisest California ilmast veidi jahedam, nii et kampsun kotti ja avastama seda mitmekülgset laheäärset linna.

Võite alustada seda jalutuskäiguga mööda kuulsat Fish Alley´d, nautida kokteilsalatit krabiga või maitsta leivakuklit, mille sees serveeritakse merekarbihautist ning jõuda Fishermans Wharfi (Kalamehe kaile).

Jalutades jõuate Golden Gate (Kuldvärava sild) juurde, mille ehitamist peeti ilmvõimatuks, kuid nüüd on see üks kaasaegse maailma seitsmest maailmaimest. See avati 1937. aastal ja on üks kuulsamaid vaatamisväärsusi linnas.

Lahes paistab saar, kus asub Alcatraz. Sellele saarele rajati Ameerika Ühendriikide lääneosa esimene tuletorn, kuid hiljem sai sellest föderaalvangla. Kuulsamate kinnipeetute hulka kuuluvad Al Capone, Doc ja Ma Barker ning Alcatrazi linnumees. Siit pole keegi mitte kunagi põgenenud, kuigi 34 vangi proovisid ja legendid räägivad, et kolmel olla ka õnnestunud, aga sellest vaikitakse.

Trammid on mööda linna künklikke tänavaid veerenud juba aastast 1873. Praegu on alles vaid 3 liini ja kokku 17 miili trammiteid. Powell Hyde’i liin viib mööda Lombard Streetist (kõige siksakilisem tee tuntud filmidest „Vertigo” ja „What’s Up Doc”) üles Nob Hillile ning jõuab lõpuks Ghirardelli väljakule. Parim koht sõitmiseks on väljaspool spetsiaalsel serval seistes ja käepidemest kinni hoides.

Kui näete väikest armast kirikut Mission Districti südames, siis teadke, et see on Mission Dolores, vanim hoone linnas, mis pärineb aastast 1776. Eelmisest sajandist pärit ajaloolisest lennuväljast (Crissy Field), kus 1920. aastal maandus esimene transkontinentaalne lend, on tänaseks saanud populaarne jalutamis-, sörkimis- ja rattasõidukoht. Taastatud luht ja rand ulatub jahisadamast Golden Gate’i sillani. Jahisadama otsas asub uuenduslik Exploratorium – teaduse-, kunsti- ja inimtajumuuseum ning Palace of Fine Arts, kaunite kunstide palee, mis on monumentaalne reliikvia 1915. aasta Panama ja Vaikse ookeani messist.

Isegi kui te ei ole veinisõber, väärib California veinimaa, Sonoma ja Napa org, siiski külastamist. Mõlemad piirkonnad on päevaseks külastamiseks piisavalt lähedal. Siin asuvad mõned kuulsamad veinitehased, nagu Cakebread Cellars, Château Montelena (filmi „Bottle Shock” täht).

Ostlejate ja gurmaanide paradiisiks on Macy’s Union Square, Ferry Building, Levi’s Store, Harrington Galleries, Cliff’s Variety – neist parimatest keskustest ja kauplusest leiate kõik vajaliku.
Oma silm on kuningas – San Francisco väärib seda kindlasti!

REISI SIHTKOHT San Francisco, Ameerika Ühendriigid
REISI TOIMUMISAEG Aastaringselt
HIND SISALDAB
Edasi-tagasi lennupiletit Tallinn-San Francisco-Tallinn
Lennujaamamakse
Käsipagasit või registreeritud pagasit vastavalt valitud lennukompanii piletireeglitele
7 ööd majutust ühele inimesele kahekohalises toas
LISATASU EEST
Transfeerid lennujaamast hotelli
Autorent
Ekskursioonid
Reisikindlustus
Majutus ühekohalises toas
Lisaööd hotellis

8-päevase (7 ööd) näidispaketi hind ühele inimesele on:
2-tärni hotellis (Aida Plaza Hotel, Layne Hotel või sarnane) alates 910 eurot
3-tärni hotellis (Holiday Inn Civic Center, Holiday Inn Golden Gateway või sarnane) alates 1320 eurot

Tegemist on individuaalreisiga. Hinnad on dünaamilised. Reisipaketi hind kinnitatakse vastavalt tellimusele, mille hind sõltub vabade lennukohtade ja hotellitubade olemasolust ja reisi perioodist. Arvestada tuleks, et pühade ja suuremate ürituste ajal võib hind oluliselt erineda toodud näidishinnast.

Küsi pakkumist, kinnita broneering ja reisi!