7 päeva
Reisi pikkus
20 – 29 °C
Ilm

Iidsete kaupmeeste ja meresõitjate teede ristumispaigas asuv Omaani Sultanaat on tõeline Araabia piirkonna pärl.
Nädalase ringreisi jooksul saate lühiülevaate Omaani vapustavast loodusest ning ülirikkalikust ajaloost ja kohalikust kultuurist. Vihje! Soovitame siiski oma puhkust pikendada kuningliku rannapuhkusega vähemalt paari päeva kuni nädala võrra mõnes võrratus ja kõigi mugavustega Omaani kuurorthotellis. Küsi lisapakkumist pikemale peatumisele Omaanis!

Ringreisi marsruut: Pealinn Masqat – Rannad ja kilpkonnad – Liiv ja kivid Wadi Bani Khalidis – Saiq platoo ja Birkat al Mauz mägi – kultuuripealinn Nizwa – Wadi Bani Awf oaas ja tagasi Masqatis

REISIKAVA

1

Esimene päev

Teretulemast Omaani Sultaniriiki. Teie giid ootab teid lennujaamas, et viia teid 4*-hotelli, kus te majutute. Vaba õhtu riigi pealinnas Masqatis.
2

Teine päev

Masqati säravaimad vaatamisväärsused. Täna külastate te Sultan Qaboos Grand Mosque‘i – maailma suuruselt viiendat mošeed. Läbi diplomaatide kvartali siirdute järgmiseks külastama vanimat ja suurimat turgu Muttrah Souk‘i. Mööda turu kitsaid ning viiruki- ja sandlipuulõhnalisi käike jalutades on sobivaim aeg, et soetada oma meeldejääva reisi esimesed suveniirid. Järgmiseks suundute te Al Alam Palace palee juurde, kus Omaani sultan võtab vastu riigivisiidile tulnud külalisi. Paleed piiravad kaks portugali kaitsekindlust. Palee muuseumis tutvute te kohalike olulisimate eksponaatidega ning saate lähemalt tuttavaks Masqati kireva ning kuulsusrikka ajalooga kuni eelajalooni välja. Päeva lõpetab paadikruiis Omaani lahel algusega Masqatist. Sel sõidul naudite oma esimest omaani kahwa‘t  – suussulavat kombinatsiooni kohalikust parimast kohvist, datlitest ning muudest värsketest ja kuivatatud puuviljadest. Õhtuks suundute tagasi oma 4*-hotelli.
3

Kolmas päev

Omaan erineb teiste Pärsia lahe riikidest oma eripalgelise looduse ja geograafia poolest. Alustate oma päeva kergema jalgsimatkaga läbi jõeorgude ehk wadi’de nimega Shab ja Tiwi. Sel päeval on võimalus ka ujuda, seega paki kaasa oma ujumisriided. Oma teel sõidate mööda Bimmah’ karstilehtrist, mis on täidetud taevasinise ja läbipaistva mereveega. Saabumisel Sur’i kalurikülla, mis on kuulus just kohalike paatide ehk dhow‘de valmistamise poolest. Külastate dhow‘-vabriku vabaõhumuusemi. Hilisõhtul ootab teid ainulaadne võimalus külastada Turtle Beach reservaati, kus näete oma silmaga, kuidas merekilpkonnad tulevad rannikule munema või olete tunnistajaiks poegade koorumisele. Öö veedate kvaliteetses 3* hotellis.
4

Neljas päeva

Täna hommikul suundute vapustavale ranniku-teele, et jõuda Wadi Bani Khalidi – orgu, kus jõgi voolab aastaringselt. Omaani populaarseimas wadi‘s leiate suured kristallsinise veega täidetud looduslikud basseinid, mis on ääristatud lopsakate palmipuudega ja lihtsalt kutsuvad teid endasse hüppama, et end värskendada. Päeva kõige olulisemaks sihtkohaks on aga tohutu Wahiba kõrb, mille kõrgendike ja düünide läbimiseks kulub pikem aeg. Täna ööbite te autentses kõrbelaagris, kus saate nautida kohaliku köögi hõrgutisi ja meelelahutust.
5

Viies päev

Oma 4-rattaveolise sõbra abil jõuate järgmisesse, Ibra-nimelisse linna. Ibra vanalinn oma retro-väljanägemisega on külastamist väärt. Järgmisena suundute Jebel Al Akhdari – omaani roosivee kodulinna. See paik siin on riigi viljakaim piirkond, kus näete rohkelt puuvilja-kasvandusi ning tuhandeid õitsvaid lilli ning põõsaid. Imekaunis vaade terrassidele avaneb Saiq’i platoolt. Kui jõuate Birkat Al Mauzi mäe jalamile, jalutate mahajäetud suursuguse linna varemetes ning teete tutvust UNESCO maailmapärandi nimekirja kantud iidse aflaj niisutussüsteemiga. Linna varemed piirnevad datlikasvandused ning mäe jalamilt avaneb lisaks terrassidele ka imekaunis vaade päikeseloojangule. Ööseks jõuate Nizwasse.
6

Kuues päev

Täna tutvute riigi kultuuripealinna Nizwaga. Kuna käes on reede, avaneb teil võimalus jälgida autentsel loomaturul toimuvat, mil karjakasvatajad toovad oma karja linna nädalas korra toimuvale oksjonile. Järgmisena külastate riigi olulisimat rahvuslikku monumenti – Nizwa kindlust. Teel Al Hamra külla teete Jabrin‘is ja UNESCO pärandi nimekirja kantud Bahla‘s kindlustes pildistamiseks kiire peatuse. Al Hamras näete kohalike naiste käes valmimas traditsioonilisi meisterlikke käsitöö-esemeid. Al Hamrast läände jääb Jebel Shams, Päikese Mägi, mis on Araabia kõrgeim tipp. Teel Sama Kõrgendikele möödute ka Ghuli külast ja rohelistest terrass-aedadest ning Omani Grand Canyon’i kuristikust, kus saate jäädvustada imelisi reisipilte.
7

Seitsmes päev

Tänagi on põhjus tõusta vara – teid ootab ees maaliline jalutuskäik mööda “rõduteid” As Sabi külla mäe tipus. Teie tee tagasi Muscatisse sisaldab peatust Bilad Sayt’i külas, sellele järgnevat virgutavat off-road autosõitu läbi Wadi Bani Awfi jõekuru, kuumaveeallikate ja kindluse külastust Nakhalis. Teie unustamatu teekond lõppeb Muscatis, kust võite soovi korral samal õhtul tagasi kodu poole lennata. Vihje! Soovitame siiski oma puhkust pikendada paari päeva kuni nädala võrra mõnes võrratus ja kõigi mugavustega Omaani kuurorthotellis. Küsi lisapakkumist pikemale peatumisele Omaanis.

 

Garanteeritud ringreiside toimumisajad 2023. aastal Ringreisi periood Hind ühele reisijale 
08.-14. oktoober 2023
05.-11. november 2023
19.-25. november 2023
03.-09. detsember 2023
17.-23. detsember 2023
6 ööd, 7 päeva alates 1699 € / ühele kaheses majutuses eeldusel, et koos reisib 2 inimest

HIND SISALDAB
6 ööd majutust ringreisi vältel: Masqatis 4* hotellis kaheses superiortoas; tuuri vältel 3* hotellis kahestes standardtubades
6 hommikusööki ringreisi vältel
2 lõunasööki ringreisi vältel
4 õhtusööki ringreisi vältel
Transfeeri lennujaamast hotelli saabumisel
Kõiki reisikirjelduses mainitud sissepääsutasusid
Paadireisi 2. päeval
Kilpkonnade vaatlemist 3. päeval koos pargigiidiga
Bait Al Safah Omani House külastust 6. päeval
Jagatud reisitransporti 4-veoliste maastikuautodega kõigi päevade vältel. Ühes autos max 4 reisijat
Inglisekeelset giidi ja inglisekeelseid autojuhte kogu tuuri vältel
1 keskmise suurusega reisipagasi kotti/1 reisija kohta tuuri vältel
Miinimum grupi suurus 2 inimest. Grupiga saavad liituda ka teised huvilised. Maksimum grupi suurus oleneb huvilistest, kuid see on garanteeritult max 12 inimest.
LISATASU EEST Lennupiletid Masqatisse
Omaani viisa – viisatasu koos vormistamisega 60 €/inimese kohta NB! Hind võib muutuda!
Majutus kõrgema kategooria hotellides/majutusasutustes – küsi pakkumist!
Majutus ühestes tubades – hinnalisa 499 €/inimese kohta
Jootraha giidile, autojuhile, toitlustusasutustes ja muudele teenindajatele (sularahas ca 35-40 usd/inimese kohta)
Soovi korral lisaööd enne või pärast ringreisi. Hind sõltub majutuse kvaliteedist ja asukohast
Reisikindlustus, mis on tungivalt soovituslik
Kõik isiklikud kulud

Pakkumises toodud hinnad on 23.01.2023 seisuga. Hinnad võivad ajas muutuda. “Alates” hinnaga kohtade arv on piiratud, lõplik hind sõltub kohtade saadavusest broneeringu teostamise hetkel. Mida kiiremini esitate ostusoovi, seda tõenäolisem on reisiteenuse kättesaadavus pakkumises toodud hinna ja tingimustega.

Lisainfo ja broneerimine: info@mainortravel.ee

 

OLULINE: Vastutav reisikorraldaja on Perfect Journeys. Kehtivad Perfect Journeys Ltd pakettreiside üldtingimused. Mainor Travel on ametlik edasimüüja ja garanteerib reisikorraldajaga samad hinnad.

Reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi või muuta algses programmis ette nähtud majutuskohti ja külastusobjekte teiste võrdväärsete variantide vastu, kui selleks peaks olema tungiv vajadus. Reisikorraldaja ei võta endale rahalist vastutust ka ootamatute kohalike olude (nt liiklusummikud, ilmamuutused jne) tõttu sisse viidud programmimuudatuste osas.