Madrid on oma asukohaga (635 m merepinnast) kõige kõrgemal asuv Euroopa pealinn, nagu ka Hispaania kõige dünaamilisem kultuuri- ja kunstielumeka.

Raske on maailmast leida teist sellist linna, kus saab näha sellisel tasemel kujutavat kunsti nagu Madridis. Kolm maailmatasemel muuseumi: nn Kuldne Kolmik ehk Prado, Museo Thyssen-Bornemisza ja Reina Sofia asuvad üksteisest vaid lühikese jalutuskäigu kaugusel.

Madridi vanalinna võib avastada jalutades. See koosneb väikesest 15. sajandist pärinevast turuplatsist Plaza Mayor, mida ümbritsevad suured vanad ehitised ja palistavad kohvikud. Vaid kaheminutise jalutuskäigu kaugusele jääb Puerta del Sol (Päikesevärav), mis oli Habsburgide valitsusajal linna peavärav. Otse 18. sajandi postimajaks ehitatud hoone eest leiab kõnniteesillutiselt nn Nullkilomeetri märgi, mis on Hispaania kuue riigimaantee ametlik alguspunkt. Peamise ostutänava Calle Preciadose metroosissekäigu juures on pisike monument karu ja puuga. See on Madridi sümbol – El Oso y el Madrońo. Üle kogu Puerta del Soli platsi kõrgub aga neoonvärvides Tip Pepe – samanimelise jerez’i ehk šerri retroreklaam ja esimene valgusreklaam Hispaanias, mis seisab siin vankumatult juba 1946. aastast. Siit platsilt saab alguse Madridi peamine poodlemistsoon.

Külastamist väärib kindlasti suurejooneline kuningapalee Palacio Real, mida kasutatakse tseremooniateks. Selle palee uhket ilu on võimalik oma silmaga ka seestpoolt kaeda. Lisaks põnevale interjöörile näeb seintel maailmakunsti suurnimesid – Goya, Velazquez, Rubens jpt.

Madridis ei pääse kohaliku kokakunsti ahvatlustest. Paljudes kohtades käib hea toidu juurde flamenco-show. Madrid on paljude pubide, kohvikute, diskosaalide ja ööklubidega elav metropol, kus pidutsetakse hilisööst päevavalgeni. Pühapäeviti tasub külastada El Rasto kirbuturgu, mis on Euroopa suurim avaturg.

REISI SIHTKOHT Madrid, Hispaania
REISI TOIMUMISAEG Aastaringselt
HIND SISALDAB
Edasi-tagasi lennupiletit Tallinn-Madrid-Tallinn
Lennujaamamakse
Käsipagasit või registreeritavat pagasit, vastavalt valitud lennufirma piletireeglitele
3 ööd majutust ühele inimesele kahekohalises toas
hommikusööke
LISATASU EEST
Transfeerid lennujaamast hotelli
Autorent
Ekskursioonid, kontserdipiletid
Reisikindlustus
Majutus ühekohalises toas
Lisaööd hotellis

4-päevase (3 ööd) näidispaketi hind ühele inimesele on:
3* hotellis (Espahotel Gran Via, Hostal Josefina, Petit Palace Opera või sarnane) alates 695 eurost
4* hotellis (Mayorazgo, Petit Palace Plaza Espana, Iberostar Las Letras Gran Via või sarnane) alates 795 eurost

Tegemist on individuaalreisiga. Hinnad on dünaamilised. Reisipaketi hind sõltub vabade lennukohtade ja hotellitubade olemasolust. Arvestada tuleks, et pühade ja suuremate ürituste ajal võib hind oluliselt erineda toodud näidishinnast.

Küsi pakkumist, kinnita broneering ja reisi!