Linnareis Šotimaa mereäärsesse pealinna Edinburghi, mis on rahvaarvult Suurbritannia suuruselt seitsmes linn ning mille vanalinn ja uuslinn kuuluvad UNESCO maailmapärandi nimistusse.
Kultuurist pakatav Edinburgh on tuntud oma pärandi, arhitektuuri ja festivalide poolest. Avastage vana- ja uuslinna muuseume ja galeriisid. Peatuge hubastes kohvikutes või seage samm mõnda Šoti traditsioonilisse pubisse. Teadagi on Šotimaa tuntud oma viskikultuuri poolest. Edinburghi kuulsad suvised kultuuri-, muusika- ja valgusfestivalid pakuvad rõõmu nii suurtele kui väikestele.
Walesi keskaegsed kirjalikud allikad viitavad Edinburghile kui Eidyn, mida arvatakse linna esialgseks nimeks olevat, kuid Edinburghi tuntakse ka mitme hüüdnime all: näiteks Auld Reekie ja Athens of the North. Neist esimene on seotud korstendest tõusnud suitsuga, mis linna kohal hõljus ning teine pärineb ajast, kus Edinburghi Ülikool mängis suurt rolli linna kujunemisel teaduskeskuseks.
Edinburgi linnareis on mõnus viis teha nädalavahetus üks päev pikemaks, et avastada uut keskkonda, nautida kunsti, kohalikku kultuuri ja arhitektuuri.
REISI TOIMUMISAEG | Individuaalreisid toimuvad aastaringselt | |||
HIND SISALDAB |
|
|||
LISATASU EEST |
|
4-päevase (3 ööd) pikema nädalalõpupaketi (laupäev-teisipäev) näidishind ühele inimesele alates 735 €
Tegemist on individuaalreisiga. Hinnad on dünaamilised. Reisipaketi hind sõltub vabade lennukohtade ja hotellitubade olemasolust. Arvestada tuleks, et pühade ja suuremate ürituste ajal võib hind oluliselt erineda toodud näidishinnast.
Küsi pakkumist, kinnita broneering ja reisi!
BREXIT ja reisimine Suurbritanniasse
- Alates 1. jaanuarist 2021 saavad turistid, ärilistel eesmärkidel reisijad ja tudengid, kes ei plaani viibida kauem kui kuus kuud järjest, reisida UKsse viisavabalt ja viibida UKs kuni kuus kuud järjest.
- Reisides on ID-kaardi asemel soovitav kaasa võtta kehtiv pass. UK lubab ELi kodanikel riiki siseneda ID-kaardi alusel kuni 31. oktoobrini 2021.
- UKsse reisimisel sõlmige ravikindlustus, kuna alates 1. jaanuarist 2021 ei kehti ELi ravikindlustuskaart enam UKs.
- Alates 1. jaanuarist 2021 muutub vajalikuks rahvusvahelise rohelise kaardi olemasolu nii Eesti sõidukijuhtidel UKs kui ka vastupidi.
- Alates 1. jaanuarist 2021 muutub ka EL ja UK vahel reisivate reisijate kaitstuse tase. Sõltuvalt transpordiliigist ei pruugi ELi reisijate õigused UKsse sisenedes või sealt lahkudes enam kehtida.
- UKsse reisimisel soovitame tutvuda UK tollieeskirjadega. Teatud kaupade või isiklike asjade (näiteks toidukaubad, taimed ja taimsed saadused, ravimid jne) sissetoomisele on kehtestatud erinõuded ning see kaup tuleb tollis deklareerida.
- Naastes reisilt tagasi Eestisse tuleb arvestada, et tollimaksuvaba impordi suhtes kohaldatakse samu piiranguid kui kolmandast riigist saabudes. Reisija kaasa toodud kaup, mis on kaubanduslikku laadi või ületab maksuvaba väärtuse või koguse, maksustatakse tollimaksu, käibemaksu ja aktsiisiga.
- Tuleb arvestada, et alates 1. jaanuarist 2021 võivad UKs mobiilteenustele kehtestuda senist suuremad rändlustasud. Samas lasub ELi teenusepakkujal kohustus oma kliente rändlustasudest teavitada kui nad reisivad UKsse.
- Tasuliste võrgusisuteenuste klientidel ELis ja UKs ei pruugi olla juurdepääsu võrgusisuteenusele, mille nad on tellinud vastavalt ELis või UKs.
- Euroopa Liidu lemmikloomapass ei ole alates 1. jaanuarist 2021 enam kehtiv reisimist võimaldav dokument. Soovitame kontrollida UK tolli kodulehelt, millised nõuded kehtivad lemmikloomade toomisel UKsse.
- Alates 1. jaanuarist 2021 pole Euroopa Liidu kodanikel enam õiguslikku alust kolmandas riigis konsulaarabi saamiseks UK saatkondade või konsulaatide poole pöörduda. Samasugune õigus kaob ka UK kodanikel ELi saatkondade või konsulaatide poole pöörduda.
Link: Lisainfo Suurbritanniasse reisimise kohta.
COVID-19 info: vaata Reisi Targalt infoportaalist.