8 ööd
Reisi pikkus
Kosovo, Serbia
Sihtkoht
12.-20.09.2024
Kuupäevad

Kultuuri- ja toidureis Serbiasse ja Kosovosse

Reis toimub 12.-20.09.2024

Hind inimese kohta: 1890 €
Ühese toa lisamaks: 250 €

Lisainfo ja broneerimine: Krista Esta, tel 511 7486, krista.esta@mainortravel.ee

REISI SIHTKOHT Serbia ja Kosovo
REISI TOIMUMISAEG 12.-20.09.2024
HIND SISALDAB
LOT Polish Airlines lennupileteid sihtkohta ja tagasi turistiklassis
Ööbimisi valitud hotellides kahekohalistes tubades koos hommikusöögiga
Kõiki programmis loetletud söögikordi, loetletud külastusi ja ekskursioone koos sissepääsutasudega
Kohapealset transporti kõigi mugavustega bussis
Inglisekeelset kohalikku giidi ja eestikeelset reisisaatjat kogu reisi vältel
HIND EI SISALDA / LISATASU EEST Jootrahasid kohalikule bussijuhile ja giidile
Tervise- ja reisikindlustust – küsi pakkumist!
Jooke toidukordade juurde
Majutus üheses toas – lisamaks 250€/inimese kohta

 

REISIKAVA

1 Neljapäev, 12.09. Tallinn – Belgrad  (Õ)
LOT lennud Belgradi:
05:45-06:25 Tallinn-Varssavi
11:35-13:15 Varssavi-Belgrad
Saabumine ja transfeer hotelli Mercure Belgrade Excelsior kesklinnas. Linnaekskursioon ja õhtusöök vanalinnas, kuulsas boheemlaste kvartalis Skadarilja. 

2 Reede, 13.09. Belgrad-Edela-Serbia-Mecavnik  (H, Õ)
Pärast hommikusööki suundume Edela-Serbiasse ja Mecavnik Drvengradi, kus käime Oplenaci Kuninglikus Mausoleum ja Püha Griogri kirikus, millel on uhked mosaiigid. Majutus luksuslikes puidust suvilates traditsioonilises asulas, mille rajas kuulus filmirežissöör Emir Kusturica. Õhtusöök, ööbimine hotellis Mecavnik Drvengrad-Kustendorf.

3 Laupäev, 14.09.  Mecavnik-Mokra Gora – Studenica Monastery (H, Õ)
Pärast hommikusööki transfeer lähedalasuvasse Mokra Gora rongijaama ja 2,5-tunnine Sargani rongisõit. Edela-Serbia imeline maastik oma arvukate tunnelite ja sildadega. Sõit lühikeste peatusega Nova Varose kaudu, pildistame kauni Zlatar-Uvaci järve juures, mis on Balkani suurim raisakotkaste looduslik elupaik ja edasi sõidame Ivanjica kaudu, kus saame teha lühikese vahepeatuse, et maitsta kohalikku käsitöö-vaarikamahla ja minna edasi Golija-Studenica biosfäärikaitseala puutumatu looduse juurde Studenica kloostrisse, mis on UNESCO kaitse all ja üks kuulsamaid keskaegseid kloostreid Serbias. Majutus kloostris. Toad on heal tasemel, ainult ilma telefoni ja televiisorita autentse kogemuse saamiseks. Õhtusöök: traditsiooniline õhtusöök forelli, grillitud köögiviljade või tavalise lihaga, kui mungad ei paastu. See pakub klientidele erilist kogemust, sest kogu tooraine on kloostrimõisas kasvatatud ja toitu serveeritakse klaasi punase kloostriveiniga.

4 Pühapäev, 15.09.  Studenica-Novi Pazar  (H,  Õ)
Pärast varajast hommikusööki sõit Novi Pazarisse ja UNESCO kultuuripärandi paikade külastamine: Püha Peetruse ja Pauluse kirik on üks Balkani vanimaid, Djurdjevi Stupovi klooster ja Sopocani klooster.  Vaba aeg. Lühike jalutuskäik mööda Novi Pazari ajaloolist keskust ja Altun Alemi mošee külastamine, mis on üks paremini säilinud Novi Pazari mošeesid.  Külastame Ras muuseumit, kus hoitakse imelisi etnograafilisi kogusid. Valitud toidutootjate külastused. Majutus, õhtusöök ja ööbimine Stari Ras Tourist Resort Hotel, Novi Pazar. 

5 Esmaspäev,  16.09. Novi Pazar-Prizren, Kosovo (H, Õ)
Pärast hommikusööki sõidame Prizreni, peatume Serbia-Kosovo piiri lähedal asuvas Banjska kloostris. Seejärel jätkame sõitu Prizreni, Kosovo ühte ilusamasse linna. Kaunis  linn, mis asub Kosovo lõunaosas Sharri mägede nõlvadel Albaania piiri lähedal. Linn on tuntud oma kunsti ja käsitöö poolest, kus on munakivisillutisega teed, kaunilt kujundatud kauplused, baarid ja restoranid, mis on ehitatud tüüpilises Ottomani ajastu stiilis. Õhtusöök ja ööbimine Prizrenis.

6 Teisipäev, 17.09. Prizren – Rahovec – Decan – Gjakova – Prizren (H, L)
Pärast hommikusööki teeme jalutuskäigu Prizrenis. Seejärel sõidame Prizrenist läbi Rahoveci viinamarjapõldude, mis võivad tekitada tunde nagu oleksite Toscanas. Veinimõisa külastus koos degusteerimise ja lõunaga. Peale lõunat sõidame tunniks Decani kloostrikompleksi, mis on suurim keskaegne kirik Balkani poolsaarel ja sisaldab kõige ulatuslikumalt säilinud kauneid freskosid. Edasi külastame Gjakovat, kus on Kosovo vanim basaar, Grand Bazaar, tuntud ka kui Ҫarshi, täis vanu maju ja poode, Türgi hamamme ja 16. sajandist pärit Hadum Aga mošee. Valitud toidutootja külastus. Pärast seda sõidame tagasi Prizrenisse.

7 Kolmapäev, 18.09. Prizren-Sharri mäed-Gadima koobas-Gracnica-Ulpiana-Pristina (H, L)
Pärast hommikusööki tutvume filigraanehete valmistamisega. Seejärel sõidame läbi Sharri mägede. Mõnes kohas peatume pildistamiseks ja siis külastame mahetoodete valmistajaid nagu (mustikamahl, mesi, sharri juust, mis on piirkonna üks parimaid juuste). Traditsiooniline lõunasöök ühes piirkonna talus. Peale lõunat  sõidame Gadima koopasse, mis on Marmorkoopa nime all tuntud karstikoobas. See avastati juhuslikult ühe külaelaniku poolt 1966. aastal ja on jäänud  suures osas uurimata. Pärast seda sõidame Prištinast mõne kilomeetri kaugusel asuvasse Gracanicasse.  Lõpuks külastame iidse Ulpiana varemeid, mis oli Rooma-eelne linn Dardania provintsis, kus asus Illüüria Dardi hõim.  Pärast maavärinat ehitas selle uuesti üles keiser Justinianus. Ööbimine Pristinas. 

8 Neljapäev, 19.09.  Pristina (H, Õ)
Täna tutvume Kosovo pealinna Prištinaga, uurides selle peamisi vaatamisväärsusi kesklinnas ja selle ümbruses sealhulgas: Ema Teresa väljak, Scanderbegi (Albaania rahvuskangelase) monument, kellatorn, Kosovo valitsuse ehitatud “New Born” monument, millest on saamas selle uue riigi sümbol  ja Püha Ema Teresa katedraal, mis on üks Balkani suurim katoliku katedraaliks. Õhtul traditsioonilise folkshow külastus koos õhtusöögiga. Ööbimine Pristinas. 

9 Reede, 20.09.  Pristina-Tallinn (H)
Vaba aeg kuni transfeerini lennujaama.
Ärasõit lennujaama  ja kojulend:
17:30-19:35 Skopje-Varssavi
23:00-01:40 Varssavi-Tallinn

 


H – hommikusöök
L – lõunasöök
Õ – õhtusöök

Hind inimese kohta: 1890 
Ühese toa lisamaks: 250 €


Minimaalne grupi uurus 16 inimest.

Lisainfo ja broneerimine:
krista.esta@mainortravel.ee, tel +372 511 7486

OLULINE: Reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi või muuta algses programmis ette nähtud majutuskohti ja külastusobjekte teiste võrdväärsete variantide vastu, kui selleks peaks olema tungiv vajadus. Reisikorraldaja ei võta endale rahalist vastutust ka ootamatute kohalike olude (nt liiklusummikud, ilmamuutused jne) tõttu sisse viidud programmimuudatuste osas.

[/timeline_item][/timeline]