7 ööd
Reisi pikkus
Albaania, Makedoonia
Sihtkoht
16.-22.07.2023
Kuupäevad

Maaelu õppereis Albaaniasse ja Põhja-Makedooniasse

Reis toimub 16.-22.07.2023

Hind inimese kohta: 1575 €
Ühese toa lisamaks: 250 €

Lisainfo ja broneerimine: Krista Esta, tel 511 7486, krista.esta@mainortravel.ee

REISI SIHTKOHT Albaania ja Põhja-Makedoonia
REISI TOIMUMISAEG 16.-22.2023
HIND SISALDAB
LOT Polish Airlines lennupileteid sihtkohta ja tagasi turistiklassis*
Ööbimisi valitud hotellides kahekohalistes tubades koos hommikusöögiga
Kõiki programmis loetletud söögikordi, loetletud külastusi ja ekskursioone koos sissepääsutasudega
Kohapealset transporti kõigi mugavustega bussis
Inglisekeelset kohalikku giidi ja eestikeelset reisisaatjat kogu reisi vältel
Jootrahasid bussijuhtidele ja giididele
HIND EI SISALDA / LISATASU EEST Tervise- ja reisikindlustust – küsi pakkumist!
Jooke toidukordade juurde
Majutust üheses toas – lisamaks 250€/inimese kohta
Soovi korral Premium Economy või äriklassi piletit, hind sõltub broneerimise hetkest

 

REISIKAVA

1

Pühapäev, 16.07. Tallinn-Skopje (Õ)

LOT lennud Sofiasse:
08:55-09:35 Tallinn-Varssav
10:40-12:50 Varssav-Skopje
Saabumine ja transfeer hotelli Osten Art. Linnaekskursioon ja õhtusöök vanalinnas.
2

Esmaspäev, 17.07. Skopje-Pristina-Prizren (H, L, Õ)

Hommikusöök ja väljasõit Kosovo pealinna Pristina suunas. Esmalt peatume kaunis marmorkoopas Gadima külas. Seejärel jätkame teed Gracanicasse, kus on suurepärane õigeusu kirik, mille asutas kuningas Stefan Milutin 1321. aastal. Tegemist on bütsantsi arhitektuuri võidukäigu näitega, mis on osa UNESCO kaitse all olevatest Kosovo keskaegsetest monumentidest. Pristinas sööme lõunat, millele järgneb linna ekskursioon, sealhulgas: Ema Teresa väljak, Scanderbegi (Albaania rahvuskangelase) monument, kellatorn, Kosovo valitsushoone, rahvusraamatukogu ja “Taassünni” monument, millest on saamas Kosovo iseseisvuse sümbol.

Pristinast sõidame Euro Lona farmi, et külastada kogu kompleksi, mis asub linnast väljas, sealhulgas piimatoodete tootmist.. Ettevõttel on kolm põhisammast: piimakarjakasvatus, veisekasvatus ja linnufarm ning põllumajandussaadustega kauplemine. Viimased arengud on seotud investeeringutega piimandusse ja piimatoodete töötlemistehnoloogiasse, uute toodete väljatöötamisse, kvaliteedistandardi ISO 9001 ja HACCP standardite rakendamisesse ning investeeringutega turundusse ja toodete brändimisse. Praegu toodab Eurolona järgmisi piimatooteid: värske piim; naturaalne ja maitsestatud Jogurt, puuviljajogurtid, pett, valge juust, kohupiim, parikaga piimakreem. Õhtuks jõuame maalilisse väikelinna Prizreni, õhtusöök ja ööbimine Prizreni vanas kvartalis väga heas 4-tärni hotellis.

3

Teisipäev, 18.07. Prizren-Tirana (H, L, Õ)

Peale hommikusööki võtame suuna Albaania pealinna Tiranasse. Teel peatumeveinitehases, mis on üks Albaania tuntumaid veinitootjaid. Tänapäeval on nende veini pärjatud paljude rahvusvaheliste auhindadega. Kommunismiajal natsionaliseeriti viinamarjaistandused ja tootmine koondus ühistute kätte. Maa tagastamise käigus, alates 1990. aastast, õnnestus perekondadel edukalt tagasi nõuda osa algsetest valdustest ja taastati perekondlikud veinivalmistamise traditsioonid.

Lõunasöök ühes peretalus – “talust lauale”, kus saame näha lambaid, kitsi, metsa sees asuvat järvekest ja erinevaid põlde. Lõuna ajal on hinna sees raki ja talu vein! Pärast külastust jätkame reisi pealinna Tiranasse. Teeme linnaekskursiooni, et näha mõningaid peamisi vaatamisväärsusi nagu Skanderbegi väljak, Ethem Bey mošee, kellatorn, Enver Hodja püramiid, ülikooli kvartal ja kuulus “Blok” – Albaania kunagine “keelatud” linn, kuhu oli juurdepääs vaid parteildvikule. Õhtusöök kohalikus restoranis, ööbimine Tiranas Hotell Metro või samaväärses.

4

Kolmapäev, 19.07. Tirana-Berat (H, Õ)

Peale hommikusööki lahkume pealinnast ja külastame kitsefarmi. Edasi viib marsruut meid Lushnjasse, Albaania ühte kõige produktiivsemasse piirkonda. Külastame kaasaegset ekspordiks tootvat köögiviljaaiandit.

Järgmiseks saabume Beratisse (UNESCO maailmapärand), mida nimetatakse ka tuhandete akende linnaks, mis on üks maalilisemaid kohti, mida peaks kindlasti nägema. Kaunid villad ja häärberid, mis on ehitatud enamasti Ottomani impeeriumi ajal (16.-17. sajand), ääristavad Osumi jõge, mis läbib linna. Ööbimine Berati linnas Hotel Republika, Portik või samaväärne.

5

Neljapäev, 20.07. Berat-Ohrid, Makedoonia (H, L, Õ)

Peale hommikusööki sõidame läbi vahelduvate maastike umbes kaks tundi möödudes Belshi järvedest, mis on tuntud oma 84 loodusliku järve poolest, et minna kaunisse Elbasani linna, mis on üks Albaania suurimaid linnu. Kuigi u 35% Elbasani maakonnast on haritav maa, oli sealses piirkonnas (nagu mitmel pool mujal) probleeme infrastruktuuriga ja seetõttu oli minevikus seal suur väljaränne ja kõrged tootmiskulud. Seoses üleminekujärgsete investeeringutega muutus olukord kiiresti. Üks olulisemaid arenguid oli põllumajandusturu rajamine Elbasani talunikele, mille tehti kiiresti, umbes 6 kuuga ja mis on võrreldav mõne EL-i standardile vastava turuga. Sellest sai üks tähtsamaid värskete puu- ja köögiviljade turgusid. Lõunasöök “Kalalinnas”, mis loodi kesklinna lähedal asuva mahajäetud küla varemetesse. Tänapäeval valmistavad seal kuulsad kokad kohaliku köögi maitsvaid roogasid kohalikust toorainest.

Jätkame teed Albaania ja Põhja-Makedoonia vahelisse piiripunkti. Külastame sarapuupähkli mahekasvatusega tegelevat pereettevõtet Struga piirkonnas.
Nad alustasid tegevust 10 aastat tagasi 500 puuga oma pere viljapuuaias, mis aja jooksul laienes 10 hektari suuruseks, pähklite ja puhastamine ja pakkimine toimub samas. Tänapäeval keskenduvad nad rangelt mahetootmisele, olles esimesed Bio Swiss sertifikaadiga pähklikasvatajad riigis, kes arendavad oma mahetoodete kaubamärki.

Järgmiseks külastame arooniamahla mahetootjat. Mahla toodetakse külmpressi meetodil ilma suhkru, vee ja säilitusaineteta. Need mahlad sisaldavad rohkesti kasulikke looduslikke aineid nagu pektiin ja antioksüdandid. Õhtusöök ja ööbimine Ohridis. Hotell SU 4* või samaväärne.

6

Reede, 21.07. Ohrid (H, L)

Hommikusöök ja jalutuskäik Ohridi vanalinnas. Ohrid on tuntud kui 365 kiriku linn – üks kirik iga päeva kohta aastas. Jalutuskäigul külastame nii Püha Sofia kirikut kui ka Plaoshniku ​​arheoloogilist leiukohta ja pühapaika koos St Clementi ja Panteleimoni kirikuga. Vaatame ka tsaar Samuili kindlust ja kirikut “St. Joan Kaneo”, mis asub kõrgel ja järsul kaljul, kust avaneb imeline vaade Ohridi järvele ja linnale. Pärlipoe külastus. Pärlite tootmine ja nende töötlemine peenteks eheteks on Ohridi järve piirkonna jaoks iseloomulik. Lõunasöök linnas. Vaba aeg. Ööbimine Ohridis.
7

Laupäev, 22.07. Ohrid-Skopje-Tallinn (H)

Peale hommikusööki sõidame Skopjesse, kus külastame mahe-mooniseemnetoodete tootjat. See on Põhja-Makedooniale tüüpiline põllumajandustegevus ja siinsed moonid on maailma kõrgeima kvaliteediga.

Ärasõit lennujaama ja kojulend:
17:30-19:35 Skopje-Varssav
21:10-23:50 Varssav-Tallinn


H – hommikusöök
L – lõunasöök
Õ – õhtusöök

Hind inimese kohta: 1575 
Ühese toa lisamaks: 250 €


Maksimaalne grupi suurus 25 inimest.

Lisainfo ja broneerimine:
krista.esta@mainortravel.ee, tel +372 511 7486

OLULINE: Reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi või muuta algses programmis ette nähtud majutuskohti ja külastusobjekte teiste võrdväärsete variantide vastu, kui selleks peaks olema tungiv vajadus. Reisikorraldaja ei võta endale rahalist vastutust ka ootamatute kohalike olude (nt liiklusummikud, ilmamuutused jne) tõttu sisse viidud programmimuudatuste osas.

[/timeline_item]