Valgetesse tuunikatesse rõivastatud naised laiade koonusjate kübaratega, lõputud rohelised riisipõllud, sõdurid ja punased lipud- sellised kujutlused kerkivad meie ette, kui tuleb juttu Vietnamist. Sel riigil on tuhandeaastane ajalugu, värvikas kultuur, suurepärane maastik. Maa on suur ning põhjast lõunasse rännates muutuvad traditsioonid ja kombed, kultuur ja maastik.

Valusast minevikust annavad tunnistust surnud dzungliosad ja maa-alused põgenikelinnad.

Loodus on tõeliselt vaheldusrikas. Troopiline niiske kliima annab taimedele ohtralt lopsakust ning mägedele-orgudele eksootilise ilme. Mekongi jõgi on aga kohaliku elu allikas, tema veed jagavad elu tuhandetele riisipõldudele. „Ujuvate turgude külastamine Mekongi deltas nõuab varast ülestõusmist. Punaseks värvitud paadivöörile on maalitud mustad silmad, mis peavad kohutama vee all elavaid merekoletisi. Paatides on kuhjadena ananasse ja säravlillasid draakonivilju, hiiglaslikke rohekaid pomeloid ja otse paadi ninas jumalaid heatahtlikuks häälestav lõhnaküünal ja peotäis lilli. Ujuvad külad on aga jäänud põhja poole, kus UNESCO nimekirjas oleva Ha Longi ehk Maanduva Draakoni lahe 2000 lubjakivikalju varjus kasvatavad kunagised vee-nomaadid, tänased vee-talunikud oma maja-alustes kastides pärleid ja tigusid, kalu ja krevette.” (Thea Karin, Eesti Ekspress, 2010)

Üks Vietnami mõistatusi on liiklus linnades. Tohututes kogustuse mootorrattaid, jalgrattaid ja muid liiklusvahendeid. Teed on võimalik ületada vaid julgelt teele astudes, sest valgusfooridel ei ole suurt tähendust liilklejate jaoks. Reeglina arvestab liiklusvoog sujuvalt teed ületava jalakäija kiirusega ja nii on võimalik teisele poole teed saada. Ootamine erilisi tulemusi ei anna, ilmselt ongi võimalik tee äärde ootama ja möödatuhisevate vietnamlaste jalgratta raamile kaupade pakkimise oskust imetlema jääda. Mida kõike neis kuhilates ei leidu-alates lilledest ja punutud korvidest kuni veega täidetud kilekottides loksuvate värviliste kaladeni.

Ho Chi Minh City on tõeline metropol. Kohapeal on rohkem kasutusel linna vana nimi – Saigon. Siin leidub jälgi nii Prantsuse koloniaalvalitsuse kui ka USA sõjalisest tegevusest. Sõjaajast on ka pärist Cu Chini tunnellinn – 250 km kogupikkusega maa-aluseid tunneleid.

Erinevaid kuurorte on Vietnamis palju. Üks suhteliselt hiljuti populaarseks saanud kuurort on Phan Thiet, mis asub umbes 200 km kaugusel Saigonist. Regiooni suurim ja palju veespordivõimalusi pakkuv rand Mui Ne asub Phan Tietist vaid 10 km kaugusel.

Kui aega jääb, siis tasuks kindlasti kavasse võtta Hoi An´i külastus, sest seal on säilinud sajanditevanused puidust siseõuedega hooned, terrassidel rippuvad linnupuurid, töökodades valmivad kirjud siidlambid ja bambusest kirevad magamismatid- see on tegelikkus, mis näib olevat kui film vanast Indohiina linnast.

Kagu-Aasia maadest on Vietnam veel suure osa reisihimuliste jaoks avastamisrõõmu ja põnevust pakkuv maa!

REISI SIHTKOHT Vietnam
REISIPERIOOD Uus reisiperiood täpsustamisel. Küsi lisainfot meie reisikonsultandilt
HIND SISALDAB
Lennupileteid sihtkohta ja tagasi
Majutust hotellis kaheses toas
Hommikusööke
Grupitransfeerid
LISATASU EEST
Reisikindlustus
Ekskursioonid
Autorent ja muud lisateenused sihtkohas
Ühekohaline tuba

12-päevase (11 ööd) paketi hind Vietnami alates 929 eurot ühele eeldusel, et reisib koos 2 inimest

Vastutav reisikorraldaja on Novatours.
Paketi hind sõltub valitud reisi perioodist ja vabade kohtade olemasolust. Küsi täpsustatud reisi hinda vastavalt oma soovidele meie reisikonsultandilt!