7 ööd
Reisi pikkus
Türgi
Sihtkoht
23- 29 °C
Ilm
19. – 26. sept 2020
Kuupäevad

Türgi ja Vahemere kruiisi lühitutvustus

Purjetamine Vahemerel, nautides lummavaid vaateid Türgi lahesoppidele ja mägedele
Aktiivne puhkus ühendatud ajaloolise ringreisiga
Muistsetest legendidest pakatavad ajaloolised paigad – Olympos, Demre, Phaselis
Puhkus ja ööbimine jahil
Kohalikud toidud ja hea teenindus

Kuupäev: 19.09.2020 – 26.09.2020
Lend: Tallinn – Antalya – Tallinn
Keel: Eesti keeles
Toitlustus: Hommikusöök (7), lõunasöök (6), õhtusöök (7)
Hind alates: 1069 €

Broneerimine: info@mainortravel.ee või kodulehe päringuvormi kaudu

HIND SISALDAB
Lend Tallinn – Antalya – Tallinn (käsipagas + registreeritud pagas vastavalt lennufirma reeglitele)
7 ööd majutust jahil
7 hommikusööki, 6 lõunasööki ja 7 õhtusööki rootsi lauas
Reisikavas kirjeldatud ekskursiooni programmi konditsioneeriga bussis
Eestikeelse reisisaatja ja kohapealse vene/inglise keelse giidi teenust
HIND EI SISALDA / LISATASU EEST Nädalane puhkusepakett enne või pärast ringreisi
Tasulised objektid: reisija maksab kohapeal lisaks u 60 € kõikide *-objektide eest
Tasuline meelelahutus ** Ekskursioon Demre (Myra) ~35 € inimese kohta, ** Saklikenti kuristiku matk ~45 €
Ühekohalise kajuti lisatasu 180 € (muidu 2-3kohalised kajutid)
Soovituslik jootraha giidile ja bussijuhile reisi lõpus – u 20 €
Erinevad lisakulud nagu kindlustus (küsi pakkumist), jootrahad, giidi teenused mõnes külastatavas asutuses, lõunasöögid, joogid õhtusöögi ajal, täiendavad ekskursioonid, kuurordimaks, kõrvaklapid ekskursiooni ajal, isiklikud ja muud nimetamata kulud

REISIKAVA

1

Antalya

Lend: Tallinn–Antalya. Sõit Kemeri (Antalya) muuli juurde ja pardale minek. Võimalusel soovitame külastada Türgi sauna – hamami (lisatasu eest ~ 20 €). Õhtusöök ja öö jahil. | ~ 60 km
2

Olympose linn, Adrasani laht

Hommikusöök. Purjetate iidsesse Olympose linna, mida ümbritsevad viinamarjaistandused, loorberipuud ja männid. Göksu jõe suudme lähedal 3. sajandil eKr asutatud linn oli üks antiikse Lüükia võimsamaid linnu. Sõna “olympos” tõlkes vanakreeka keelest tähendab “mäge”. Võib oletada, et linn sai oma nime 2377 m kõrguse Olümpose mäe järgi, mis asub vaid 15 km põhjapool. Kui varem oli see koht piraatide pelgupaik, siis nüüd on linn kuulus oma ajaloolise pärandi ja kauni ranniku poolest. Külastate iidset Olympost, mille üks huvitavamaid vaatamisväärsusi on * muistse templi uksed, samuti suurepäraselt säilinud amfiteater. Olympose kaunis rand on suurepärane koht lõõgastavaks puhkuseks. Kevadel peidavad merikilpkonnad siin rannaliiva oma munad, millest mõne aja pärast kooruvad pisikesed kilpkonnad, kes naasevad imelisse veealusesse maailma. Naasete jahile. Lõunasöök. Vaba aeg puhkuseks ja ujumiseks. Nautides imelist maastikku, purjetate edasi Adrasani lahe poole. Õhtusöök ja öö jahil.

3

Demre (Myra), Gökkaya laht

Hommikusöök. Jahiga suundute Gökkaya lahele, et nautida hingekosutavaid vaateid mägedele, rannikule ja merele. Võimalus osaleda ** ekskursioonil Demresse (iidne Myra). Myra linn asutati 5. sajandil eKr. Kaasaegne Demre linn asub mõne kilomeetri kaugusel antiikse Myra varemetest. Kivist hauakambrid meenutavad tänaseni linna kunagist võimsust. Hauakambrite kõrval näete ka Kreeka-Rooma perioodist pärit * amfiteatrit. Lähedal asub ka Püha Nikolause kirik. Paljud ei usu, et jõuluvana näol on tegemist ajaloolise isikuga. Tõde on aga see, et jõuluvana ei elanud mitte põhjapoolusel, vaid hoopis Lüükias. Myra piiskop, Püha Nikolaus oli jumalakartlik ja helde mees, kes hoolimata Rooma võimude tagakiusamisest, levitas kristlust kohalike linnaelanike seas. Tänu oma suuremeelsusele ja abivalmidusele kuulutati ta pärast surma meremeeste, kaupmeeste ja laste kaitsepühakuks. Arvatakse, et Püha Nikolaus on jõuluvana prototüüp. Naasete jahile. Lõunasöök. Vaba aeg meres ujumiseks ja Gökkaya lahe kirjeldamatu ilu nautimiseks. Õhtusöök ja öö jahil.

4

Saklikenti kanjon, Kaş

Hommikusöök. Võimalus osaleda ** matkal Saklikenti kanjonisse (lõunasöök sisaldub hinnas). Saklikenti kanjon asub umbes 50 km kaugusel Antalya kesklinnast. Saklikenti kanjon on Euroopa pikkuselt teine kanjon. Kanjon on kuni 300 meetrit sügav ja 18 km pikk. Tegemist on kitsa mäekuruga, mille kõrguste vahe algusest lõpuni võib olla kuni 700 meetrit. Kuru on kohati nii kitsas, et päikesekiired ei jõua kunagi selle põhja. Ka kõige palavamal suvepäral võib oru põhjas voolavat oja katta jääkirme. Seda kaunist kanjonit saab imetleda ainult suvel, kui jõe veetase langeb ning kanjonit saab jalgsi läbida. Lõunasöök. Seejärel jõuate endisesse kalurikülakesse – Kaş. Siin on suurepärane pelgupaik kõigile, kes otsivad rahu ja soovivad loodust nautida. Vaba aeg. Naasete jahile. Õhtusöök ja öö jahil.

5

Simena

Hommikusöök. Jaht suundub muistsesse Simena (Kekova) linna. Siin asub värviline rannaküla Üçağız, mis tõlkes türgi keelest tähendab „kolm lahte“. Siia pääseb ainult jalgsi või paadiga merelt. Majad, restoranid ja külalistemajad vaatavad alla kaunile lahele. Mõnes kohas võite märgata vee alla jäänud maa-alasid, mis tekkisid ilmselt 530. aastal pKr toimunud maavärina tõttu. Üle ujutatud sadulakujulisi hauaplaate võib täheldada nii Lüüria linnas Aperle kui ka naaberkülas iidses Simenas, kus 1440. aastal ehitatud linnus ümbritseb kaljusse tahutud väikest teatrit. Lõunasöök. Vaba aeg jahil. Õhtusöök ja öö jahil.

6

Phaselis

Varahommikul väljub jaht Phaselise suunas. Hommikusöök ja vaba aeg jahil. Lõunasöök. Linnaekskursioon Phaselises, mis on üks Lüükia vanimaid linnu. Linnas näete * Vana-Rooma ja Bütsantsi ajastust säilinud varemeid: akropol, amfiteater, saunad ja erinevad ehitised. Tõenäoliselt on linna kõige muljetavaldavamaks vaatamisväärtuseks muistse akvedukti varemed. Õhtusöök ja öö jahil.

7

Kemer

Hommikusöök. Jaht suundub Kemerisse. Saabumisel linnaekskursioon. Kemer on ilus ja hubane kuurortlinn. Kuni 1910. aastani oli Kemer veel väike asula ja seda hakati kutsuma Eskikoy-ks (tõlkes “vana küla”). Asula paiknes soises piirkonnas, mida ümbritsesid kevadeti lume sulamisel moodustunud tiigid. Kohalikud elanikud ehitasid mäenõlvadele 23 meetri kõrguse kivimüüri, mis kaitses asulat üleujutuse eest. Selle müüri tõttu nimetati linn ümber Kemeriks. Täna on tegemist lõunaranniku ühe populaarseima kuurortiga, mis on kuulus paljude hotellide, restoranide ja baaride poolest. Ühest küljest ümbritsevad linna mäed, teisest kaunid rannad. Naasete jahile. Lõunasöök. Vaba aeg meres ujumiseks. Õhtusöök ja öö jahil.

8

Kojulend

Hommikusöök. Lahkute jahilt ja sõltuvalt lennuajast sõidate Antalya lennujaama. Lend: Antalya-Tallinn. | ~60 km

Kruiisi käigus läbitakse bussiga ~ 120 km.

 

Vastutav reisikorraldaja on Novatours. Mainor Travel on ametlik edasimüüja ning garanteerib reisikorraldajaga samad hinnad. Reisikorraldaja jätab omale õiguse muuta reisiprogrammi, külastatavate objektide järjekorda ning tasuliste objektide arvu. Muutuda võib ka sissepääsupiletite maksumus.

Broneeri reis / saada päring: e-posti teel info@mainortravel.ee või täida reisi kõrval asuv päringuvorm.