India lõunatipust vaid paarikümne kilomeetri kaugusel asub paradiisisaar Sri Lanka, mis tõlkes tähendab õnnemaad. Saare laugjad lääne-ja lõunarannik on täis pikitud otse ookeanipiiril kasvavaid kõrgeid kookospalme. Maaliline rannikuala muutub saare keskosa poole liikudes aina mägisemaks, saare põhjatippu aga ilmestab mini-Sahara kõrb – Manalkadu Desert düünid. Lopsakas džungel vaheldub rohetavate riisipõldudega. Teeistandustega kaetud kõrged sametised mäed, lootoseõite ja vesiroosidega kaetud tehisjärved, valged liivarannad, eresinine meri. Savannid elevantide ja leoparditega. Sri Lanka, mis on Eestist vaid natuke suurem, on varasemalt tuntud ka Ceyloni nime all. Siit on pärit ka maailmakuulus Tseiloni tee.

Siin on aastaringselt väga soe, saare lääneosa keskmine temperatuur on umbes 27 kraadi, mägedes on jahedam. Põhiline turismipiirkond asub saare läänerannikul. Siin ei ole hotell hotellis kinni. Reeglina on siinsetel hotellidel oma rand ja erinevad võimalused nii sportlikuks tegevuseks, kui tervisekeskus, mille juurde kuulub kindlasti ka ayurvedaga tegelemise võimalus.

Erakordselt mitmekesist looduspilti täiendab inimkäte poolt loodu: sajanditevanused budistlikud templid, Briti koloniaalimpeeriumiaegsed stiilsed hooned nii pealinn Colombos, kui ka mujal linnades. Endise kuningriigi pealinn Kandy asub natuke kõrgemal künklikul maastikul. Kandys on palju põnevat arhitektuuri ning kuulus Hambatempel, kus on hoiul haruldane reliikvia, Buddha hammas.

Sri Lanka üks peamisi vaatamisväärsusi on Sigiriya.

„See on meie Munamäest vaid natuke kõrgem ( 377-meetrit) kalju, mille küljed tõusevad püsloodis ja mille tipus on 1,6 hektarit tasast pinda. Hiljemalt 5. sajandil, kuid tõenäoliselt veelgi varem on seal asunud kuningaloss, hilisemal ajal aga budistlik klooster. Kalju keskel viib üles kivisse raiutud kaldtee, mille seinad on maalitud täis taevalikke naisi. Kunagi oli neid olnud üle viiesaja, säilinud on paarkümmend. Kuna vihmavesi ega päikesekiired pole saanud maalinguid kahjustada, on nad üllatavalt värvikirevad veel praegugi. Et allavaatmine ei paneks mäkketõusjail pead pööritama, on kaldteest vasakule jäetud kivimüür, mis on nii siledaks lihvitud, et peegeldab. „Peegelmüürina” seda tuntaksegi. Sellesse müüri on kraabitud 7.-11. sajandi vahemikus loendamatu hulk kirju, mis peamiselt kujutavad endast kommentaare vastasseinal olevate maalingute kohta. 685 kirjutist on sedavõrd säilinud, et neid on võimalik lugeda (muidugi vaid vana-singaleesi keele oskajail). Keegi mees on kirjutanud:” Naised, kes kannavad kuldseid ehteid oma rindade ümber, viipavad mulle. Pärast seda, kui olen näinud neid naisi, on taevas kaotanud minu silmis oma võlu.” Üks naine on kirjutanud….”(Ingvar Luhaäär, Eesti Ekspress)

Kui tahad teada, mida ta kirjutas, siis Sigiriya seinal on see kirjas. Vaja vaid kohale lennata!

REISI SIHTKOHT Sri Lanka
REISIPERIOOD Uued kuupäevad täpsustamisel. Küsi lisainfot meie reisikonsultandilt
HIND SISALDAB
Lennupileteid sihtkohta ja tagasi
Äraantav pagas
Majutust valitud hotellis kaheses toas
Hommikusööke
Grupitransfeerid lennujaamast hotelli ja tagasi
Kohapealse esindaja teenuseid
LISATASU EEST
Reisikindlustus
Ekskursioonid
Autorent ja muud lisateenused sihtkohas
Ühekohaline tuba

12-päevase (11 ööd) paketi hind Sri Lankale alates 1015 eurot ühele eeldusel, et reisib koos 2 inimest

Vastutav reisikorraldaja on Novatours.
Paketi hind sõltub valitud reisi perioodist ja vabade kohtade olemasolust. Küsi täpsustatud reisi hinda vastavalt oma soovidele meie reisikonsultandilt!