Sälen on oma lummavate vaadete ning hubaste mägihotellide tõttu rootslaste üks vaieldamatult soosituim suusakeskus. Stockholmist vaid 410 km kaugusel asuv Sälen on 4 nõlva ja 10 rajaga tõeliselt mitmekesiste võimalustega piirkond. Kohapeal leidub suur valik majutuskohti, tasemel suusalaenutus ning kvalifitseeritud treenerid. Piirkond on eriti armastatud ka just väikelastega perede hulgas.

Säleni suusakuurort koosneb neljast suusakeskusest:
Lindvallen – parim puhkus peredele
Högfjället – klassikaline mäesuusakeskus
Tandådalen – Säleni keskus
Hundfjället – laste paradiis.

Näidispakett märtsikuuks (jaanuari seisuga):
7 ööd majutust (P-P) Högfjälleti alpimajas saunaga apartmendis. 3 magamistoaga majutus asub 500-2000 m suusanõlvadest. Sobib hästi kuni 8-liikmelisele seltskonnale või perele. Hind 7 ööks kõigile kokku al 600 €/kuni 8 inimesele.
Majutusvariantide valik on palju laiem, saada meile oma seltskonna kirjeldus ja leiame just Sulle sobiva!
Laevapiletid näiteks Paldiski-Kapellskär liinil 4 inimest + sõiduauto (4-inimese sisekajutis) edasi-tagasi hind al 430 €.
– Liftipiletite ostmisel pakutakse väga erinevaid pakette, mille hulgast leiab igaüks endale sobiva. Hea teada, et kuni 6-aastased lapsed pääsevad mäele koos vanemaga sootuks tasuta.
Reisikindlustus – küsi meilt endale sobivat pakkumist

KÜSI ENDALE SOBIVAT PAKKUMIST: Vilja Nurm, vilja.nurm@mainortravel.ee

NB! Konkreetsed hinnad sõltuvad vabade kohtade saadavusest ja hooajast – varastele otsustajatele suurem valik ja paremad hinnad!

Mäekaart:

pastedGraphic.png

Rootsi populaarsemaid suusakeskusi Sälen asub ca 400 km Stockholmist põhja pool. Sälenis on avatud 186 nõlva, 126 tõstukit, trikipargid, suusakool, laste- ja algajate nõlvad ning 250 kilomeetrit murdmaaradu. Pikim laskumine on 1,8 kilomeetrit, kokku on laskumisi 82 kilomeetrit. Kõrgeim hooldatud lumega punkt asub 860 meetri kõrgusel merepinnast.

Kuidas sõita?
Üks eestlaste lemmikuid transpordikombo Sälenisse on laevareis Tallinnast Kapellskäri ja siis isikliku autoga Sälenisse. Teekond kestab ca 5-6 h sõitu ja viib suusasõbrad läbi Uppsala ja Faluni. Täpsemad juhised kohalejõudmiseks on leitavad sellelt Google Maps lingilt.

Mäekaart:

pastedGraphic.png