14 ööd
Reisi pikkus
Pattaya, Tai
Sihtkoht
25 – 35 °C
Ilm
25. okt – 3. aprill 2020
Kuupäevad

Tai on imeline kuningriik, kus leidub budistlikke templeid, eksootilisi loomi ja tähelepanuväärseid saari. Riigil on põnev ajalugu ning ainulaadne kultuur, mille lahutamatuks osaks on isuäratav toit ja naudingut pakkuv massaažipraktika, kuid lisaks ka kaasaegne pealinn ja sõbralikud inimesed, kelles kehastub Tai kui naeratustemaa maine.

Pattaya asub Bangkokist 150 km kaugusel ja teda nimetatakse õigustatult Tai Rivieraks. Pattaya sobib neile, kes lisaks päikesele ja mereveele naudivad inimesi ja ööelu või otsivad aktiivse puhkuse võimalusi. Puhkajat ootavad kõikvõimalikud veespordivõimalused ja lähiümbruses on ligi 20 tasemel golfiväljakut.

15-päevase (14 ööd) reisipaketi hinnad algavad 885 eurost inimese kohta.

REISI SIHTKOHT Pattaya, Tai
REISIPERIOOD 25.10.2019 – 03.04.2020
HIND SISALDAB
Lennupileteid sihtkohta ja tagasi
14 ööd majutust valitud hotellis kaheses toas
Hommikusööki
Grupitransfeer lennujaamast hotelli ja tagasi
Reisiesindaja teenused
LISATASU EEST
Reisikindlustus
Ekskursioonid
Majutus üheses toas
Autorent ja muud lisateenused sihtkohas

25.10 ja 01.11.2019 väljumised Taisse

Hotell / piirkond Toitlustuspakett Reisi pikkus Hind alates
The Pattaya Garden (3) / Pattaya North Hommikusöök 14 ööd 885 €
Bella Villa Metro (3) / Pattaya North Hommikusöök 14 ööd 895 €
Bella Villa Prima (3) / Pattaya North Hommikusöök 14 ööd 925 €
Sarita Chalet & SPA (3) / Jomtien, Pattaya Hommikusöök 14 ööd 949 €
Best Bella Pattaya (3) / Pattaya North Hommikusöök 14 ööd 959 €
Pattaya Park Beach Resort (2+) / Pratamnak, Pattaya Hommikusöök 14 ööd 965 €
Koh Chang Resort (3) / Klong Prao, Koh Chang Hommikusöök 14 ööd 1019 €
Garden Sea View Resort (4) / Pattaya North Hommikusöök 14 ööd 1075 €
Siam Royal Bay Marina Sands Wing (4) / Klong Son Bay, Koh Chang Hommikusöök 14 ööd 1089 €
Long Beach Garden Hotel & Spa (4) / Pattaya North Hommikusöök 14 ööd 1145 €
Awa Resort Koh Chang (4) / Kai Bae Beach, Koh Chang Hommikusöök 14 ööd 1219 €
Mera Mare (4) / Central Pattaya Hommikusöök 14 ööd 1245 €
Centara Koh Chang Tropicana Resort (4) / Klong Prao, Koh Chang Hommikusöök 14 ööd 1455 €
Sea View Resort & SPA (4+) / Kai Bae Beach, Koh Chang Hommikusöök 14 ööd 1495 €
The Emerald Cove Koh Chang (5) / Klong Prao, Koh Chang Hommikusöök 14 ööd 1545 €

 

Lühemad puhkusepaketid Pattayasse (6 ööd kohapeal) al 639 €.

Vastutav reisikorraldajad on Novatours ja TUI Baltics . Mainor Travel on ametlik edasimüüja ning garanteerib reisikorraldajaga samad hinnad. Paketi hind on toodud ühele reisijale arvestades, et koos reisib 2 täiskasvanut. Reisipaketi lõplik hind sõltub valitud reisi perioodist ja vabade kohtade olemasolust. Küsi täpsustatud reisi hinda vastavalt oma soovidele meie reisikonsultandilt päringuvormi kaudu või e-posti teel info@mainortravel.ee.

Tai on ainus Kagu-Aasia riik, mida Euroopa riikidel ei õnnestunud koloniseerida. Ühtne Tai kuningriik on eksisteerinud alates 14. sajandi keskelt ning seda tunti varemalt Siami nime all kuni 1939. aastani, mil võeti ametlikult kasutusele Tai Kuningriigi nimetus.

Tai on rikas loodusvarade poolest, mille hulka kuuluvad kahtlemata mitmekesine floora ja fauna ning iseloomulikud ökosüsteemid. Tais on üle saja rahvuspargi, sealhulgas üle kahekümne merepargi, mis kõik pakuvad ainulaadseid elamusi, silmapaistvaid rajatisi ning võimalust vaadelda kohalikke loomi. Aktiivse puhkuse eelistajail on Tais lai valik: matkamine, mägijalgrattasõit, linnu- ja loomavaatlus, telkimine, sukeldumine.

Kogu maailmas armastatud Tai köök väljendab Tai kultuuri olulisi aspekte: see on külluslik, soe, värskendav ja pingevaba. Kõik road põhinevad värskel kohalikul toorainel nagu aromaatne sidrunhein, tulised tšillipiprad ja rikkalikud mereannid. Mitmekesine rahvusköök toetub neljale põhimaitsele: vürtsikas, magus, soolane ja hapu. Hea isuga külalised saavad teha toiduekskursioone, külastades Bangkoki nuudlikioske, Phuketi mereannipaviljone ja Birma turu müügilette Mae Hong Son‘is. Kokanduskursustel paljastatakse näiliselt keeruliste roogade valmistamise lihtsus ning tõsiasi, et turu ja tooraine valdamine on olulisim oskus.

Siin budistlikus riigis peetakse sidet vaimse maailmaga väga oluliseks ning religioossed praktikad on värvikad ja üldlevinud. Säravaid templeid ja kuldseid Buddha kujusid leidub nii maapiirkondades kui kaasaegses linnapildis.

Mereranna külastus Tai rannikul või ühel paljudest saartest pakub võimalust lõdvestuda, vaadelda eksootilist mereelustikku või isegi sukelduma õppida. Üle kogu Tai, olenemata sellest, kas viibite rannikul, mõnel saarel või sisemaa rahvuspargis, avaneb külastajail kindlasti võimalus tutvuda omanäolise taimestiku ja loomastikuga ning avastada ainulaadseid ökosüsteeme alates põhjapoolsete mägede parasvöötmelistest metsadest ja Kesk-Tai tasandikest kuni Kirde-Tai savannide ja lõunaranniku mangroovimetsadeni. Lisaks elevantidele ja pärdikutele on Tai koduks ka karudele ja vaalhaidele, kes on maailma suurim kalaliik.

Tai kliima on üldiselt troopikale iseloomulikult kuum ja niiske. Põhimõtteliselt võib ilmastiku jaotada kolmeks aastaajaks: kuum hooaeg, vihmane hooaeg ja jahe hooaeg, kuid Tai geograafiline asend võimaldab külastajatel aastaringselt leida endale sobiv ilm mõnes riigi osas. Tai lõunapoolsel rannikualal on vaid kaks aastaaega: vihmane ja kuiv. Kõigi rannapuhkuse planeerijate õnneks esineb vihmahooaeg Tai kahel rannikul veidi erineval ajal, mistõttu leidub päikselisi randu aastaringselt.

Veetemperatuur on Tais kõige soojem umbes aprilli lõpus, mil see jääb vahemikku 29 – 31°C ning jahedaim oktoobri keskpaigas, olles keskmiselt 27- 29°C. Aastaringselt soe vesi loob ideaalsed tingimused veespordi harrastamiseks.