Kui Sa armastad kihutada, naudid kõrgeid tippe ja Sulle ei meeldi pikad tõstukijärjekorrad, siis see reis on just Sulle! Suusareis toimub 23.03-30.03.2019 ning on suusahooaja lõpureisiks nagu loodud!

Pennini mäeahelik Lääne-Alpides asub Edela-Šveitsi ja Loode-Itaalia piiril ning seal asub 10 Alpide kõrgemat tippu kaheteistkümnest (ülejäänud 2 kuuluvad Mont Blanci massiivi). Monte Rosa on suur liustikuga kaetud massiiv Pennini Alpides, mille kõrgeim tipp, Monte Rosa (Dufourspitze) 4663 m, on kõrguselt teine Euroopas. Kõrgeid mägesid lahutavad pikad ja kitsad orud.
Monte Rosa suusapiirkond ühendab endas kolme oru – Valle d’Ayas’i, Valle di Gressoney ning Valsesia suusarajad. Trasside kõrgused on kuni 3550 m. Suusahooaeg algab juba detsembri alguses ja kestab aprilli keskpaigani. 200 km radu ja 3 suurt nõlva (Alagna, Gressoney ja Champoluc) on omavahel suusagondlitega ühendatud ja sõidetavad kõik ühe mäepiletiga.

Suusaküla
Majutuse valisime seekord Champoluci külla, kus on mõnusalt palju restorane, elava muusikaga baar ja isegi ööklubi. Sellest talvest avatud suur tervisekompleks Champoluci keskuses. Tõustes 3260 m kõrgusele Indren liustikule, avanevad Sulle hingematvad vaated Sesia ja Gressoney orgudele. Selge ilmaga paistavad siit imekaunid järvesilmad Po orus. Alagna nõlvad on suhteliselt järsud. Kes soovib laugemat laskumist, siis tuleb võtta suund Gressoney piirkonda, mis sobib hästi ka lastega peredele.

Väljaspool märgistamata radu laskumiseks soovitame turvalisuse huvides kasutada kohalike suusainstruktorite abi. Kogenud suusahundid võivad alustada päeva tõustes helikopteriga kuni 4500 m merepinnast ja alustada sealt peadpööritavat laskumist mööda märgistamata radu, kus puuderlund jätkub veel mitmeid päevi peale sadu.

Monte Rosa plussid ja miinused:

lumekindel kuurort
heas korras suusanõlvad
kaasaegne liftide süsteem, palju gondel- ja tooltõstukeid
ühendatud suusapiirkond ühe mäepiletiga
keskmisest soodsam hinnatase
halb internetiühendus
tagasihoidlik after ski

REISI SIHTKOHT Monte Rosa, Itaalia
REISI TOIMUMISAEG 23.03-30.03.2019
HIND SISALDAB
Edasi-tagasi lennupileteid ja transfeere
Lennujaamamakse seisuga 12.12.2018
Käsipagasit 5kg
Äraantavat pagasit 15kg/1 ühik
7 ööd majutust ühele valitud toatüübis
Toitlustust vastavalt tellitud paketile
LISATASU EEST
Lisapagas edasi-tagasi suunale 40 eur (10 lisakilo).
Autorent
Reisikindlustus

Mäeinfo:

Küla kõrgus:1579 m
Kõrgeim tõstuk:3275 m
Laskumisradu:180 km
Musti radu:16 km
Punaseid radu:119 km
Siniseid radu:45 km
Pikim laskumine:10 km

8-päevase (7 ööd) paketi hind ühele inimesele 23.märts – 30. märts 2019:

Apartmendid Champoluc keskuses
http://www.champolucapartment.com/
Lihtsad, erineva suurusega apartmendid. Asuvad kuni 600m tõstukist. Apartmendis on kööginurk ja valikus nii 1 magamistoa kui 2 magamsitoaga apartmente. Täpse kirjelduse saadame, kui on teada reisijate arv ja täpsed soovid. Hommikusöögi tellimise võimalus lähedalolevast restoranist.

Tubade valik:
koht kaheses stuudios 890€
apartment 2 tuba 3le 860€
apartment 3 tuba 4le 890€
apartment 3 tuba 6le 790€

hinnad on kalkuleeritud 1 inimesele.

Küsi pakkumist!