Menorca kuulub koos Mallorca ja Cabreraga Baleaari saarestikku ja on kõige idapoolsem saarestikus.

See ei ole suur saar – natuke väiksem meie Hiiumaast: 45 km pikk ja 23 km lai.

Saare pindala on 668 km². Kõrgeim koht on El Toro mägi – 358 meetrit üle merepinna. Rannajoon pakub kaljude vahel väikeseid privaatseid liivapõhjaga abajaid, mis on puhkajate meelispaikadeks. Saare idarannikul on Maó laht, mis on kitsas, aga sügav ja hästi varjatud. See on üks parimaid sadamakohti Vahemeres. Mahoni linn ise ronib mööda kallast ülespoole. Ülevalt avanevad imelised vaated – pika ning kitsa fjordi sinisel veel sajad valendavad purjed, paadid, jahid, Kõrged rohelusse ja lilledesse uppuvad kaljud, otse veepiiril rippuvad suursugused villad.

Elanikke on saarel 88 000, kuid turismihooajal rahvaarv mitmekordistub.

Et sellist saarelist olemist toidab vaid turism, on siin ammu aru saadud. Saare pealinnas leiab palju erineva tasemega hotelle ning lisaks võib toredaid majutuskohti leida üle saare väikestest kaluriküladest. Ka söögikohti leidub Menorcal igale maitsele. Üksi Mahoni linnakeses leiame neid üle paarisaja, mis pakuvad väga laialdast multikultuurset söögielamust, kuid alati võib neist ka leida mõne kalaroa. Erilist elamust pakuvad aga kalarestoranid, millede road valmivad kohalikust toorainest, mida meri pakub. Kindlasti ei puudu menüüst küpsetatud seepia ehk tindikala ahjukartulitega, mis on Menorca rahvustoit ega teod majoneesikastmes. Kellele kuulub majoneesi avastamise au, pole täpselt teada, kuid üks legend räägib, et majoneesi nimetus tuleneb Mahoni linna nimest, kus prantslasest kokk pidusööki valmistades oli sunnitud soovitud toiduainete puudumise tõttu kokku segama kastme saadaolevatest ainetest- kanamunadest ja oliiviõlist. Seda kastet hakati hiljem nimetama mayonnaiseks.

Nüüd on võimalus lennata mugavalt Menorcale, näha ja kogeda. Oma silm on kuningas!

REISI SIHTKOHT Menorca, Hispaania
REISIPERIOOD 12.05 – 13.10.2019
HIND SISALDAB
Edasi tagasi lennupiletit Tallinn – Menorca – Tallinn
Lennujaamamakse seisuga 25.02.2019
Käsipagasit
Majutust 7 ööd soovitud hotellis kaheses toas eeldusel, et koos reisib 2 inimest
Hommikusööke
LISATASU EEST
Transfeerid lennujaamast hotelli
Autorent
Ekskursioonid ja kontserdipiletid
Reisikindlustus
Majutus ühekohalises toas
Lisaööd hotellis

8-päevase (7 ööd) paketi hinnad algavad 390 eurost inimese kohta.

3* hotellis (Club Andria, Platja Gran, Tramontana Parkvõi sarnane) alates 390 eurost
4* hotellis (Valentin Son Bou Hotel, Princesa Playa või sarnane) alates 470 eurost

Tegemist on individuaalreisiga. Paketi hind kinnitatakse vastavalt tellimusele. Hind sõltub vabade lennukohtade ja hotellitubade  olemasolust ning võib oluliselt erineda toodud näidishinnast. Küsi pakkumist!