11 ööd
Reisi pikkus
Koh Samui, Tai
Sihtkoht
24 – 33 °C
Ilm
Aastaringselt
Kuupäevad

Lisaks Phuketile ja Pattayale asub Tais veel üks tuntud kuurort – Koh Samui. Saare avastasid umbes 1500 aastat tagasi kohalikud meremehed, kuid kaardile kanti see piirkond alles 1000 aastat hiljem. Tänasel päeval elab saarel ligikaudu 35 000 inimest. Turistide seas on lisaks sukeldumisele, veespordile ja rannamõnude nautimisele populaarsed erinevad ekskursioonid, mis tutvustavad kohaliku saarerahva traditsioone ja kultuuri.

Koh Samui loodus on lopsakas – siin kasvab üle 3,5 miljoni palmi. Samui saare kookospähkleid loetakse maailma parimateks. Samuti ei leidu saarel kõrgeid pilvelõhkujaid ega massiivseid hotellikomplekse, sest Samui seadused keelavad ehitada hooneid, mis kõrguks üle palmipuude.

Parimateks randadeks peetakse pehme, valge liivaga Chawengi randa, iseloomulike graniitrahnudega Lamai randa ja troopilise ilmega Silver Beachi. Teised tuntud rannad saarel on näiteks Me Nam, Bo Phut ja Big Buddha rand. Saare väikse pindala tõttu on Koh Samui ideaalne puhkusepaik mitmete imeilusate avarate aga ka privaatsete kaunite vaadetega randade avastamiseks. Parim aeg Koh Samui külastamiseks on detsembri lõpust augustini. Soodsamad hinnad on madalhooajal oktoobrist detsembri esimese pooleni.


Individuaalreisid Koh Samui saarele, Taisse:
Reisi pikkus 10+1 ööd, sisaldab hommikusööki.

Samui Verticolor 3*/ BB (Chaweng Beach) alates 1161 €
Ibis Samui Bophut 3*/ BB (Bophut Beach) alates 1182 €
First Bungalow Beach Resort 3*/ BB (Chaweng Beach) alates 1249 €
Chaweng Noi Pool Villa 3*/ BB (Chaweng Beach) alates 1249 €
The Fair House Beach Resort & Hotel 3*/ BB (Chaweng Beach) alates 1399 €

BB – sisaldab hommikusööki

HIND SISALDAB
Lennupileteid sihtkohta ja tagasi
10 ööd majutust valitud hotellis kaheses toas
Hommikusööki
Transfeer lennujaamast hotelli ja tagasi
LISATASU EEST Reisikindlustus
Ekskursioonid
Majutus üheses toas
Autorent ja muud lisateenused sihtkohas

Näidispaketid on koostatud 10 ööks. Individuaalreisi näol on tegemist täpselt kliendi soovide järgi koostatud reisiga ning seetõttu võib soovi korral kohal viibimise aeg olla ka lühem või pikem. Kõige mugavam on reisiplaanide koostamisel selles küsimuses konsulteerida meie reisikonsultandiga.

Tegemist on individuaalreisiga. Vastutav reisikorraldaja on Mainor Travel.
Paketi hind sõltub valitud reisi perioodist, broneerimise hetkest ja vabade lennu- ja hotellikohtade olemasolust. Hinnad on dünaamilised ning võivad kodulehel näidatust erineda, olles näidispaketist mõnevõrra soodsam või kallim. Samuti võib sõltuvalt saadavusest erineda hotellivalik. Küsi täpsustatud reisi hinda vastavalt oma soovidele meie reisikonsultandilt kodulehe päringuvormi kaudu või e-posti teel info@mainortravel.ee. Ära unusta täpsustamast reisijate arvu, vanust ning perioodi, millal soovid reisida. Paindlikkus reisikuupäevade valikul aitab tagada soodsama hinna.

Tai on ainus Kagu-Aasia riik, mida Euroopa riikidel ei õnnestunud koloniseerida. Ühtne Tai kuningriik on eksisteerinud alates 14. sajandi keskelt ning seda tunti varemalt Siami nime all kuni 1939. aastani, mil võeti ametlikult kasutusele Tai Kuningriigi nimetus.

Tai on rikas loodusvarade poolest, mille hulka kuuluvad kahtlemata mitmekesine floora ja fauna ning iseloomulikud ökosüsteemid. Tais on üle saja rahvuspargi, sealhulgas üle kahekümne merepargi, mis kõik pakuvad ainulaadseid elamusi, silmapaistvaid rajatisi ning võimalust vaadelda kohalikke loomi. Aktiivse puhkuse eelistajail on Tais lai valik: matkamine, mägijalgrattasõit, linnu- ja loomavaatlus, telkimine, sukeldumine.

Siin budistlikus riigis peetakse sidet vaimse maailmaga väga oluliseks ning religioossed praktikad on värvikad ja üldlevinud. Säravaid templeid ja kuldseid Buddha kujusid leidub nii maapiirkondades kui kaasaegses linnapildis.

Mereranna külastus Tai rannikul või ühel paljudest saartest pakub võimalust lõdvestuda, vaadelda eksootilist mereelustikku või isegi sukelduma õppida. Üle kogu Tai, olenemata sellest, kas viibite rannikul, mõnel saarel või sisemaa rahvuspargis, avaneb külastajail kindlasti võimalus tutvuda omanäolise taimestiku ja loomastikuga ning avastada ainulaadseid ökosüsteeme alates põhjapoolsete mägede parasvöötmelistest metsadest ja Kesk-Tai tasandikest kuni Kirde-Tai savannide ja lõunaranniku mangroovimetsadeni. Lisaks elevantidele ja pärdikutele on Tai koduks ka karudele ja vaalhaidele, kes on maailma suurim kalaliik.

Tai kliima on üldiselt troopikale iseloomulikult kuum ja niiske. Põhimõtteliselt võib ilmastiku jaotada kolmeks aastaajaks: kuum hooaeg, vihmane hooaeg ja jahe hooaeg, kuid Tai geograafiline asend võimaldab külastajatel aastaringselt leida endale sobiv ilm mõnes riigi osas. Tai lõunapoolsel rannikualal on vaid kaks aastaaega: vihmane ja kuiv. Kõigi rannapuhkuse planeerijate õnneks esineb vihmahooaeg Tai kahel rannikul veidi erineval ajal, mistõttu leidub päikselisi randu aastaringselt.