Sa oled korduvalt suusatanud Austrias ja Itaalias ja tahaks nüüd sõita sellisesse suusapiirkonda, mis oleks MIDAGI ERILIST!

Siis vali endale suusareis Andorrasse. Väga heas korras rajad ja valikut niiiiii palju! Pole mingit tõstukijärjekorda ja trügimist. Tunned ennast tõeliselt mõnusalt – Sinu ümber on laiad mäenõlvad (vaata ka pilte), päike soojendab juba soojalt… 193 km radu Grandvalira piirkonnas, lisaks Vallnord – 89 km radu. Andorra La vellast suusakeskusesse pääsed kohaliku suusabussiga – ca 30 min sõitu, aga see pole midagi hullu.

Elamine pealinnas tasub ennast ära, sest siin on mõnusad linnatänavad uhkete veinibaaride, restoranide ja trendikate loungedega, shoppad suures kaubanduskeskuses ja võib-olla jõuad õhtul ka veel veekeskusesse. Hinnad on kõikjal inimlikult soodsad.

Väikeriik Püreneede mäestikus pakub uskumatult häid mäesuusavõimalusi – tervelt 280 km radu!

Andorrakad on teinud suurepärast tööd oma moodsate tõstukite ja radade hooldusega. Soldeu küla on kõige armsam suusaküla kogu Andorra riigis. Siit Grandvalira suusapiirkonna südamest saate igal hommikul liikuda erinevas suunas. Soldeus leiate FIS MK etapi raja, ilusa vanalinna kvartali, kenad poed ja lõbusad after-ski pubid! Eriti eksklusiivne termaalveekeskus Soldeu 5* hotelli juures on unustamatu elamus! Pealinna suured tax-free kaubamajad asuvad vaid 30 min bussissõidu kaugusel!
Päikesepaisteline Püreneede mäestik ja põhjamaised lumeolud teevad Andorrast haruldase atmosfääriga suusakeskuse. Siin on ideaalne suusatada jaanuaris, kui mujal Alpides on ebameeldivalt külm! Suur piirkond ja uued tõstukid ei jää Alpidele sugugi alla, lumeolud on priimad isegi veel märtsi lõpus.

Andorra on väike vürstiriik, mis asub Püreneede keskosas Prantsusmaa ja Hispaania vahel. Andorra katab 468 km2 ala ja on elukohaks 75 000-le kohalikule. Ametlikuks keeleks on katalaani keel, kuid kohalikud räägivad ka hispaania ja prantsuse keelt. Turismiga tegelevates asutustes räägitakse inglise keelt. Andorra on suhtelist noor suusariik, esimene tõstuk ehitati siia 1957. aastal. Viimaste aastate suured investeeringud tõstukitesüsteemi tagavad kiire ja mugava liikumise ühest orust teise. Lumepuudust kartma ei pea, sest nii Atlandi ookean kui ka Vahemeri hoolitsevad lumerohkete pilvede eest. Siin ei sära päike mitte ainult taevas vaid ka kohalike inimeste silmis ja südameis.

Andorras on kaks suurt suusapiirkonda: Grandvalira ja Vallnord, mis kokku pakuvad ligi 300 km mitmekesise raskusastmega suusaradasid.

Grandvalira hõlmab enda alla kaks suurt piirkonda – Soldeu ja Pas de La Casa -mis omavahel ühendati alles paar aastat tagasi. Tänu sellele kujunes Grandvalirast Andorra ja kogu Püreneede suurim suusapiirkond, Moodsad tõstukid, tasemel hotellid ja ligi 200 kilomeetrit hästihooldatud radu annavad põhjust nii mõnelgi Alpikuurordil kadedust tunda.

Vallnordi suusakeskus koosneb kahest eraldi asetsevast keskusest: Pal-Arnisal ja Ordino-Arcalis. mis kokku moodustavad 90 km laskumisnõlvu. Vallnordi keskustes kehtib ühine mäepilet ja liigub tasuta suusabuss. Palis on mõnusad metsavahelised rajad, Arinsal seevastu pakub radasid metsapiirist kõrgemal. Arcalis asub 15 km kaugusel ja tänu oma eraldatusele on siin vähe rahvast. Kuigi radasid on vähe, väärib see keskus külastamist tänu oma radade mitmekülgsusele ja piirkonna parimatele lumeoludele.

Andorra pealinnaks on Andorra la Vella, mis asub 1019 m kõrgusel, pälvides sellega Euroopa kõige kõrgemal asuva pealinna tiitli. Andorra ei kuulu Euroopa Liitu ja kuna väikeriik on säilitanud oma maksuvaba staatuse, siis paljude luksuskaupade hinnad on meeldivalt soodsad. Tiheda liiklusega pealinn mattub erinevate kaubanduskeskuste alla ja kihab ostuhuvilistest turistidest. Suusapiirkonnad jäävad pealinnast vaid 5 – 30 km kaugusele.

Lumelauasõit ja off-piste

Grandvalira on tuntud kui freestyle´i „meka”, siin on kokku 7 freestyle ala hõlmates enda alla lumelauaparke ja krossiradu ning erinevaid tähistatud off-piste nõlvu. Arcalises on parimad lumeolud Püreneedes ja sobilik mäeprofiil, mis loob ideaalsed tingimused lumelauduritele ning off-piste harrastajatele. Siin saab harrastada ka heli-ski’d.

Suusaküla

Soldeu asub pealinnast Andorra La Vellast 19 km kaugusel ja on Andorra ilusaim ning elitaarseim suusakeskus. Stiilsed ajaloohõngulised kividega kaetud majafassaadid kaunistavad peateed ja heal tasemel hotellid koondavad siia nõudliku maitsega kliendid. Tõstukite lähedus ja aktiivne ööelu on tõstnud Soldeu suusatajate ja laudurite silmis esikohale Andorras. Soldeus asub eksklusiivne termaalveekeskus Sport Wellness.

Soldeul on hea bussiühendus pealinnaga, kus on lai valik tax free kaubamaju, mille lettidelt võib leida tõelisi hinnaüllatusi. Pealinna külastuseks tasub võtta vaba päev, peale osturallit on mõnus lõõgastuda Lõuna-Euroopa suurimas veekeskuses Caldea. Pealinnast leiab õdusaid veinibaare ja trendikad lounge-id, õllerestoranid ja jazzipubid.

REISI SIHTKOHT Andorra
REISI TOIMUMISAEG 22.02 – 29.02.2020
HIND SISALDAB
LENNUINFO:
Air Baltic ümberistumisega lend Tallinn-Barcelona-Tallinn
Lennuajad:
Tallinn-Riia-Barcelona 05:50 – 06.40/ 7.50-10 BT362/681
Barcelona-Riia-Tallinn 11.20-16.00/ 19.35-20.25 BT682/317
Lubatud äraantavat pagasit (1 ühik) 20 kg (100*50*80 cm) ning 1 x käsipagas (55x40x23 cm).
Suusapagasi palume ette tellida reisi broneerimisel, sest suusakottide arv on piiratud!
Edasi-tagasi Tallinn-Barcelona-TallinnTransfeere lennujaamast hotelli ja tagasi
7 ööd majutust ühele valitud toatüübis
Toitlustust vastavalt tellitud paketile
Rühmajuhi teenuseid
RÜHMAJUHT HEINO JUNOLAINEN
LISATASU EEST
Suusakott 60€
Reisikindlustus

8-päevase (7 ööd) paketi hind ühele inimesele on:

4* hotellis Centric Atiram koos hommiku- ja õhtusöögiga 1150 €
Heatasemeline hotell Centric Atiram**** asub keskuses, Andorra la Vella peatänaval. Poed, söögikohad, restoranid kohe kõrval. Caldea veekeskus vaid ca 600m. Hotellis on restoran, baar, tasuta wifi, saun, türgi saun, mullivann. Hotellis on kõigi mugavustega toad, kus on dušš või vann, wc, telefon, TV, minibaar.

Lisainfo ja broneerimine: Garmen Heinsalu +372 5858 7885, garmen.heinsalu@mainortravel.ee

Mäeinfo:

Grand Valira – (Pas de la Casa – Soldeu)
Küla kõrgus 2100m (Pas de la Casa), 1800m (Soldeu)
Kõrgeim tõstukijaam 2640m
Lifte kokku 63
Radade üldpikkus 193 km
Musti radu 38 km
Punaseid radu 67 km
Siniseid radu 88 km
Restorane mägedes 14

Ordino – Arcalis
Küla kõrgus 1940m
Kõrgeim tõstukijaam 2620m
Lifte kokku 13
Radade üldpikkus 26km
Musti radu 2
Punaseid radu 9
Siniseid radu 8
Rohelisi radu 6
Restorane mägedes 6

Pal – Arinsal
Küla kõrgus 1550m
Kõrgeim tõstukijaam 2572m
Lifte kokku 31
Radade üldpikkus 63km
Musti radu 5
Punaseid radu 16
Siniseid radu 16
Rohelisi radu 4
Restorane mägedes 11

SKI ANDORRA PASS
5 päeva universaalse tõstukipileti hind täiskasvanule, juuniorile ja lapsele hooajal 2019/2020
245 €, mis kehtib nii Grandvalira kui ka Vallnordi suusapiirkonnas (ei pea olema järjestikused päevad).