7 – 14 ööd
Reisi pikkus
Albaania
Sihtkoht
20 – 35 °C
Ilm
7. juuni – 15. juuli 2019
Kuupäevad

Järjest rohkem tuleb Albaaniasse turiste erinevatest maailma otsadest, kes soovitavad esimesel võimalusel külastada seda Montenegro ja Kreeka vahel asuvat Balkani riiki. Riiki, mis on täis antiiksust, kauneid lahtesid ja valgeid liivarandu. Riiki, kus espresso maitseb tunduvalt paremini kui Itaalias, ja kus hinnad võimaldavad täiuslikku puhkust.

Valikus on nii rannaäärseid hotelle kui ka võimalus pealinnapuhkuseks. Küsi pakkumist!

REISI SIHTKOHT Albaania
REISIPERIOOD 07.06 – 05.07.2019
HIND SISALDAB
Lennupileteid sihtkohta ja tagasi
7 ööd majutust valitud hotellis kaheses toas eeldusel, et koos reisib 2 inimest
Toitlustamine vastavalt valitud hotellile
Grupitransfeer lennujaamast hotelli ja tagasi
Reisiesindaja teenused
LISATASU EEST
Reisikindlustus
Ekskursioonid
Majutus üheses toas
Söögid, kui need ei sisaldu paketi hinnas
Autorent ja muud lisateenused sihtkohas

Vastutav reisikorraldaja on Novatours.
Paketi hind sõltub valitud reisi perioodist ja vabade kohtade olemasolust. Küsi täpsustatud reisi hinda vastavalt oma soovidele meie reisikonsultandilt!

Albaania kohta on öeldud, et see on „Balkani kõige vastuolulisem”, ka „tagurpidi maa”. Siin tähendab peanoogutus eitust ja pearaputus jaatust. Kui sõbralikule peanoogutusele lisada veel „Jo!” (ehk albaaniakeelne „ei”), siis on vääritimõistmine garanteeritud.

Indoeuroopa keelkonda kuuluv albaania keel on unikaalne, iidne ja rikas ning kohapeal võib veenduda selles, et kui pole seda õppinud, siis on lausa võimatu sellest aru saada, sest pole tugineda ühelegi teisele keelele. Kohalike kinnitusel on neil siiski sõnalaene nii kreeka kui türgi keelest.

Valdavalt islamiusuline on Albaania eri religioonide suhtes äärmiselt tolerantne. Nii võib ühes perekonnas olla esindatud mitu usku.

See maa on kiirelt pidevas muutumises – mis mõne aja eest oli „nii”, võib täna olla juba „naa”. Kuni 1980. aastate keskpaigani oli Albaania selle maailmajao puhtamaid riike. Prügi mahaviskamise eest võis isegi vangi sattuda. Pärast Hoxha surma vabaneti ühest äärmuslikumast kommunismiikkest ja ka puhtusest. Kõikjale tekkisid prügihunnikud. Praeguseks ajaks on hakatud sodilademetest taas vabanema.

Jätkuvalt lükkab Albaania ümber filmidest tuntuks saanud müüte seal tegutsevast maffiast. Turistid ei hoia kokku heade sõnade arvelt ning kinnitavad, et seal on ohutu nii puhata kui ka reisida. Muidugi, mitte alati ei ole see mugav, sest bussijuhid ei jälgi enamasti etteantud sõidugraafikuid ning peatuvad seal, kus neil mugavam on.

Albaania on väga mitmekesine riik. See on samaaegselt nii sihikindel modernne pealinn Tirana kui ka UNESCO maailmapärandite nimistusse kuuluvad ajaloolised linnad Berat ja Gjirokastra, millest esimest tuntakse ka tuhande akna linna ja teist kivilinna nime all.

Tiranast tasub sõita tutvuma Aadria rannikuga, kus asuvad kuurordid Durres, Golem, Mali Robit, Qerret. Sealsed liivarannad, ööelu, ehitised ning erineva ajajärgu arhitektuurimälestised pakuvad tegevust igale turistile.